Aplikacja mobilna

Oddajemy do Twojej dyspozycji system błyskawicznych płatności oparty o identyfikację numeru rejestracyjnego – tzw. videotolling. Od teraz szlabany na placach poboru opłat A4 Katowice-Kraków mogą podnosić się automatycznie bez konieczności instalowania w pojeździe dodatkowych urządzeń.

Aplikacja Autopay pozwala zrejestrować pojazd w bazie i powiązać numer rejestracyjny z kartą kredytową lub płatniczą użytkownika. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Natychmiastowa płatność odbywa się bez zaangażowania kierowcy, dzięki czemu przejazd jest bardzo płynny. Wprowadzając to rozwiązanie, wychodzimy naprzeciw zarówno regularnym użytkownikom autostrady, jak podróżującym A4 Katowice-Kraków rzadziej, np. na urlop lub długi weekend.

Dzięki videotollingowi możesz być szybszy aż trzykrotnie, bo szacunkowa przepustowość bramek w systemie Autopay jest trzykrotnie większa od przepustowości w systemie tradycyjnym. A dobry nastrój podczas podróży zależy w znaczniej mierze również od Ciebie: im więcej przejazdów opłaconych automatycznie, tym krótszy czas oczekiwania na placach poboru opłat.

Zobacz jak w 3 prostych krokach rozpocząć korzystanie z aplikacji Autopay:​

Aplikacja mobilna

Pobierz aplikację

Aplikacja Autopay jest dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS

Aplikacja mobilna

Aktywuj konto

Załóż konto w aplikacji lub zaloguj się danymi z bm.pl. Wprowadź dane swojego pojazdu i karty płatniczej, którą chcesz użyć do płatności.

Aplikacja mobilna

Korzystaj

Na autostradach wybieraj odpowiednio oznaczone bramki. Podjedź do szlabanu tak jak zwykle a płatność dokona się sama.

Znak informujący, że bramka obsługuje płatność automatyczną - tak są oznakowane bramki dla videotollingu

Ilustracja przedstawiająca bramki oznaczone A4 GO

Co zyskujesz?

Szybki przejazd

dzięki wyznaczonym i specjalnie oznakowanym bramkom

Natychmiastowa transakcja

bez dodatkowych czynności, jak otwieranie okna, płacenie kartą lub gotówką

Brak kolejek

do bramek z symbolem kamery

Historia transakcji i przejazdów

dostępna do wglądu na koncie w aplikacji Autopay

Jedna faktura za wiele przejazdów firm

bez konieczności zbierania i rozliczania paragonów

FAQ

Czy z videotollingu mogą korzystać wszyscy użytkownicy autostrady?

Aplikacja jest przeznaczona dla pojazdów kategorii 1, 2, 3, 4 i 5, z wyłączeniem motocykli. Mogą ją zainstalować posiadacze telefonów z systemami Android lub iOS.

Czy system generuje faktury/paragony?

Żeby otrzymywać faktury, trzeba uzupełnić dane do faktury w swoim profilu w aplikacji Autopay. Po wykonanym przejeździe faktura będzie dostępna w szczegółach przejazdu oraz w serwisie bm.pl w historii transakcji. W aplikacji można ustawić tryb otrzymywania faktury: jednorazowo, po każdym przejeździe oraz zbiorczo, raz na miesiąc.

Co trzeba zrobić, żeby płacić za przejazd A4 Katowice-Kraków poprzez aplikację?

Pierwszym krokiem jest pobranie w sklepie Google Play bądź App Store bezpłatnej aplikacji Autopay i zainstalowanie jej w swoim telefonie. Następnie, zakładając konto w aplikacji, należy podać kategorię pojazdu i numer rejestracyjny, a także dodać aktywną kartę płatniczą. Przy wjeździe na plac poboru opłat należy wybrać linię oznakowaną piktogramem kamery, a zainstalowane na bramkach kamery odczytają rejestrację, system zidentyfikuje pojazd i podniesie szlaban oraz pobierze opłatę z karty kredytowej.

Czy dla płatności przy pomocy Autopay przeznaczona jest osobna bramka automatyczna?

Użytkownikom Autopay dedykowane są trzy, specjalnie oznakowane bramki na każdym placu poboru opłat – dwie skrajne lewe oraz trzecia, licząc od prawej strony. Jedna z nich – skrajna lewa - przeznaczona jest wyłącznie dla płatności automatycznych Autopay i A4Go. Zapłacić za przejazd przy użyciu Autopay można również na pozostałych bramkach, zgłaszając taki zamiar inkasentowi, który uruchomi system.

Cennik

Stawka Taryfa Kategoria pojazdu Opis kategori pojazdu
10 zł 1 1 pojazdy samochodowe o dwóch osiach
20 zł 2 z bonifikatą 2 pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze, i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami
20 zł 2 z bonifikatą 3 pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami
35 zł 2 4 pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach,
pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami,
i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami
35 zł 2 5 pojazdy nie mieszczące się w kategoriach od 1 do 4, i pojazdy, których wymiary, nacisk na oś lub ciężar przekraczają normy określone w przepisach o ruchu drogowym

Uwaga!

Powyższe opłaty pobierane są na każdym Placu Poboru Opłat, tj. w Mysłowicach oraz w Balicach i stanowią połowę opłaty za przejazd całym odcinkiem A4 Katowice-Kraków.

  • Kontakt
  • +48 58 7604 844
    (poniedziałek-piątek, 7:00-22:00)
    (sobota 8:00-16:00)

©2019 Autopay.pl

All rights reserved.