Z Autopay płacisz mniej na A4 

03.02.2021 |
Udostępnij:

Płatności automatyczne za przejazdy autostradą A4 to nie tylko szybkość i wygoda, to również oszczędność! Jak to możliwe? Spółka zarządzająca płatnym odcinkiem autostrady A4 na trasie Kraków-Katowice uruchomiła specjalną promocję dla kierowców korzystających m.in. z Autopay. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić.

Promocja obejmuje wszystkich kierowców samochodów, którzy korzystają z automatycznych płatności za przejazdy autostradą A4 na odcinku Kraków-Katowice – w obu kierunkach.

Użytkownicy Autopay mogą zaoszczędzić od 3 do 5 zł na każdej bramce.


Kierowcy samochodów osobowych korzystający z videotollingu oszczędzą 4 zł, płacąc 8 zł zamiast 12 zł; a kierowcy samochodów ciężarowych 5 zł, płacąc 30 zł zamiast 35 zł. Szczegółowy cennik prezentuje się następująco:Źródło: https://www.autostrada-a4.com.pl


Jak można skorzystać z promocji?

Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem Autopay i mieć aktywną usługę podczas przejazdu przez bramki na objętym promocją odcinku. Pomniejszona opłata zostanie pobrana automatycznie. Prosto, szybko, bez problemu.


Jak działa Autopay?

Rozwiązanie opiera się na mechanizmie videotollingu. Gdy kierowca zbliża się do szlabanu, kamery umiejscowione na bramce zczytują numer rejestracyjny i jeśli znajduje się on w bazie Autopay – płatność dokonuje się automatycznie, szlaban się podnosi, a kierowca może jechać dalej.


Żeby móc korzystać z systemu, należy pobrać aplikację mobilną (iOS, Android, Huawei AppGallery) lub zarejestrować się za pośrednictwem serwisu www, albo aktywować usługę z poziomu bankowości internetowej; po czym wypełnić dane pojazdu i podpiąć źródło płatności.


Płatność może być realizowana na kilka sposobów.


  • wybrać płatność kartą,
  • skorzystać z usługi 'Zapłać z Play' (czyli dopisać należność do faktury za abonament w Play),
  • zlecić pobranie opłaty bezpośrednio z rachunku bankowego (opcja dostępna aktualnie w Banku Millenium, Banku Pocztowym, Alior Banku, Banku Pekao oraz ING Banku Śląskim).

Bez względu na to jaką metodę płatności się wybierze mechanizm zadziała tak samo – po 2-3 sekundach na bramce szlaban się podniesie, a kierowca będzie mógł kontynuować jazdę.


Dzięki Autopay podróżujący autostradą A4 nie muszą mieć ze sobą ani gotówki, ani karty płatniczej. Ba! Nie muszą mieć nawet telefonu z zainstalowaną aplikacją – wystarczy, że dana rejestracja będzie w systemie, a wybrana metoda płatności będzie aktywna.


Płatności automatyczne to oszczędność na wielu polach – oszczędzamy czas, oszczędzamy papier (bo nie pobieramy bilecików i rachunków) i oszczędzamy pieniądze.


Promocja na autostradzie A4 trwa do odwołania. O ewentualnych zmianach będziemy informować w naszych kanałach.Za rozwój i utrzymanie rozwiązania odpowiada spółka Autopay Mobility wyłoniona ze struktur sopockiej spółki Blue Media, która stworzyła system do automatycznego poboru opłat na autostradach.