Autopay Flota

Udostępnij:

Czy w Autopay mogę mieć konto firmowe z flotą aut?

Tak, system umożliwia założenie zarówno konta indywidualnego, jak i firmowego. Dedykowanym rozwiązaniem dla firm jest Autopay Flota.

Jak korzystać z e-TOLL w Autopay Flota?

Zacznij od rejestracji w systemie Autopay Flota. Następnie wybierz plan odpowiedni do potrzeb Twojej firmy i podaj swoje dane kontaktowe. W następnym kroku uzupełnij dane pojazdów firmowych i wybierz okres trwania umowy. Na końcu wpłać depozyt, z którego będą pobierane automatyczne opłaty za przejazdy. To wszystko. Twoi kierowcy mogą ruszać w trasy, a opłaty za ich przejazdy płatnymi drogami będą pobierane automatycznie. Przekaż im, żeby zwolnili w momencie przejazdu w miejscu, gdzie dawniej były bramki, żeby system mógł odnotować ich przejazd.

Co można zyskać korzystając z e-TOLL w Autopay Flota?

Autopay Flota to jedyne rozwiązanie, które umożliwia przejście na korzystanie z e-TOLL z dnia na dzień. Wszystkie dzięki temu, że nasz system nie wymaga umieszczania w pojeździe dodatkowych urządzeń lokalizacyjnych. Nasza aplikacja wysyła informacje o położeniu pojazdu, nalicza odpowiedni opłaty, po czym realizuje płatność automatyczną za zakończony przejazd. Najważniejsze korzyści to:błyskawiczna rejestracja firmy i pojazdów w systemie e-TOLLautomatyczny pobór opłat za niemal każdy odcinek płatnej drogi w Polscezbiorcze faktury za wszystkie opłacone przejazdy i usługirozbudowane raporty transakcyjnedo 30% tańsze przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków (dla pojazdów lekkich)brak papierowych bilecików i rachunkówniższe zużycie paliwa i mniejsza emisja spalinkrótszy czas przejazdu

Jak naliczana jest opłata w Autopay Flota?

Stawki za przejazdy płatnymi drogami w Polsce są wyliczane na podstawie masy pojazdu (lub pojazdu z przyczepką) oraz klasy emisji spalin. Wysokość kosztów korzystania z Autopay Flota zależy od planu, który wybierzesz.

Jakie są formy płatności w Autopay Flota?

Wszystkie płatności w Autopay Flota odbywają się z wykorzystaniem jednej metody płatności – tzw. depozytu. Po rejestracji doładowujesz swoje konto wybraną kwotą, a płatności za kolejne przejazdy są automatycznie pobierane z tej puli.

Czy w Autopay Flota można zarejestrować firmę zagraniczną?

Tak. W Autopay Flota mogą się zarejestrować zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne. 

Jakie urządzenia wspiera Autopay Flota?

Autopay Flota wspiera ZSL oraz OBU wspierane i certyfikowane przez rząd (listy znajdziesz tu i tu).

Czy kilku pracowników może współdzielić jeden pojazd?

Tak. Jako osoba zarządzająca flotą w Autopay, masz możliwość zaproszenia nielimitowanej liczby kierowców, którzy będą współdzielić pojazd. Każdy z nich, mając aplikację na swoim telefonie, będzie mógł przełączać się pomiędzy pojazdami.

Czy jeden pracownik może korzystać z kilku pojazdów w ramach Autopay?

Tak, może. Wystarczy, że przed rozpoczęciem podróży wskaże w aplikacji, którym pojazdem się aktualnie porusza.

Jak powiązać kierowcę z pojazdem?

Dodanie pojazdów, wraz z ich numerami rejestracyjnymi, jest możliwe za pośrednictwem panelu flotowego dostępnego w serwisie www.autopay.pl. Gdy baza będzie gotowa, kierowca, mając aplikację Autopay, będzie mógł przed każdym przejazdem wskazać, którym pojazdem się aktualnie porusza.

Jakie dane w aplikacji będą widoczne dla kierowcy?

Kierowcy mają wgląd w dane pojazdu (tablice rejestracyjne) oraz listę dotychczasowych przejazdów udostępnionymi mu pojazdami. Nie ma natomiast wglądu w saldo oraz inne dane floty.

Gdzie otrzymam informację o wykorzystaniu depozytu lub problemach z kartą?

Informacje o wykorzystaniu depozytu otrzymasz na swoją skrzynkę mailową. Wysyłamy wiadomości w momencie, gdy wykorzystanie wynosi kolejno 70%, 80%, 90% i 100%. W przypadku problemów z kartą również wysyłamy wiadomość e-mail.