Autostrada A1

Udostępnij:

Trasa

AmberOne (Autostrada Bursztynowa) jest autostradą objętą systemem videotolling, co znaczy, że automatyczny pobór opłat odbywa się po odczytaniu numeru rejestracyjnego pojazdu przez kamery umieszczone na bramkach.

Autostrada A1 wiedzie od Rusocina do Nowej Wsi (Gdańsk-Toruń).

Węzły: Rusocin, Stanisławie, Swarożyn, Pelplin, Kopytkowo, Warlubie, Nowe Marzy, Grudziądz, Lisewo, Turzno, Lubicz, Nowa Wieś – na każdym z nich możesz skorzystać z płatności automatycznych Autopay.

Aktualny cennik możesz sprawdzić na oficjalnej stronie Autostrady A1.

Jak korzystać z Autopay na A1?

Jeżeli nie masz jeszcze konta w Autopay – tutaj możesz sprawdzić jak je założyć i uzupełnić dane.

Gdy masz konto w Autopay:

  • zaloguj się
  • kliknij 'Więcej' > 'Pojazdy' > Nazwa Twojego pojazdu
  • kliknij 'Zmień' widoczne nad listą autostrad
  • przesuń suwak widoczny przy nazwie AmberOne A1

  • podczas przejazdu przez wybrany węzeł wybierz bramkę oznaczoną symbolem AmberGO (pamiętaj, żeby zwolnić) – system kamer odczyta Twoją rejestrację, szlaban się podniesie, a opłata zostanie automatycznie pobrana po odnotowaniu Twojego wjazdu i wyjazdu z autostrady

Ważne: podczas przejazdu przez bramki nie musisz włączać aplikacji (ani mieć ze sobą telefonu). Jeśli wcześniej włączyłeś usługę Autopay dla Autostrady A1 – opłata za przejazd zostanie pobrana automatycznie, ponieważ system kamer odczyta Twój numer rejestracyjny.

💡W trakcie przejazdu nie można wprowadzać żadnych zmian na koncie, w tym usunąć pojazdu i zmienić formy płatności.

Pojazdy

System obejmuje samochody wszystkich kategorii – posiadające zarówno polskie, jak i zagraniczne numery rejestracyjne. Poruszając się motocyklem, nie możesz korzystać z videotollingu (kamery nie są w stanie odczytać numerów rejestracyjnych umieszczonych z tyłu motocykla).

Ważne: jeżeli na liście dostępnych marek i modeli nie widzisz swojej, wybierz z listy pozycję 'Inne'.

Lista krajów objętych systemem na Autostradzie A1: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowacja, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania

Błędne lub niezrealizowane płatności

Jeżeli widzisz na swoim koncie w Autopay przejazd, którego nie powinno tam być lub brakuje płatności za zrealizowany przejazd – skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza widocznego na dole strony.

💡Jeśli obawiasz się, że aplikacja pobierze płatność, gdy tego nie chcesz – w każdej chwili możesz tymczasowo wyłączyć usługę płatności automatycznych na danym odcinku.

Gdy pożyczasz komuś samochód

Jeżeli pożyczasz komuś samochód, który masz dodany do swojego konta w Autopay, a ta osoba planuje podróż Autostradą A1 – pamiętaj, żeby przed jej podróżą wyłączyć usługę Autopay dla tego odcinka. Żeby to zrobić odznacz suwak widoczny przy nazwie AmberOne A1 (grafika powyżej).

Jeżeli tego nie zrobisz, opłata za przejazd Autostradą A1 zostanie pobrana z Twojej karty lub dopisana do Twojego rachunku telefonicznego.

Problem ze szlabanem

Szlaban może się nie podnieść, jeśli z jakichś przyczyn kamera nie odczyta Twojej rejestracji, dlatego pamiętaj, żeby ją przetrzeć przed każdą podróżą.

Gdy nie podniesie się szlaban na wjeździe – pobierz tradycyjny bilet, a szlaban się podniesie.

Gdy nie podniesie się szlaban na zjeździe – wciśnij przycisk SOS i poczekaj na inkasenta, który wprowadzi do systemu informację o Twoim wyjeździe z autostrady. Opłata za przejazd zostanie pobrana automatycznie (w ramach Autopay).

💡W sytuacjach, gdy szlabany są podniesione w wyniku rozporządzenia Ministerstwa, opłata za przejazd nie jest pobierana.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższego formularza. Uzupełnij wszystkie pola – to przyspieszy cały proces.

Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA Google Prywatność i Warunki

Porozmawiajmy