Autostrada A2

Udostępnij:

Trasa

A2 Konin-Stryków jest autostradą państwową objętą systemem e-TOLL, co znaczy, że przed podróżą należy wykupić e-bilet autostradowy lub skorzystać z płatności automatycznej Autopay. Od grudnia 2021 r. na odcinku nie ma już bramek autostradowych.

Odcinek autostrady A2 objęty systemem e-TOLL wiedzie od Konina do Strykowa p. Łodzią.

Węzły: Konin, Żdżary, Koło, Dąbie, Wartkowice, Emilia, Piątek, Stryków – na każdym z nich możesz skorzystać z płatności automatycznych Autopay.

Aktualny cennik możesz sprawdzić na oficjalnej stronie Autostrady A2.

Jak korzystać z Autopay na A2?

Jeżeli nie masz jeszcze konta w Autopay – tutaj możesz sprawdzić jak je założyć i uzupełnić dane.

Gdy masz konto w Autopay:

 • zaloguj się
 • kliknij 'Więcej' > 'Pojazdy' > Nazwa Twojego pojazdu
 • kliknij 'Zmień' widoczne nad listą autostrad
 • przesuń suwak widoczny przy nazwie A2 Konin-Stryków

 • podczas przejazdu autostradą należy mieć przy sobie telefon z włączoną w tle aplikacją Autopay oraz zwolnić podczas przejazdu w miejscu poboru opłat (max. 50 km/h)

  Wcześniej należy:
  • aktywować usługę płatności automatycznych na wybranym odcinku autostrady A2
  • wyłączyć tryb oszczędzania baterii
  • wyrazić zgodę na odczytywanie lokalizacji przez aplikację
  • wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień push (to konieczne, bo w ten sposób wyślemy Ci potwierdzenie zakupu biletu autostradowego)

Ważne: system odczytuje lokalizację telefonu z aktywną usługą Autopay wyłącznie w strefach objętych płatnością. Nie pobieramy innej lokalizacji niż wymagana do zakupu biletu autostradowego. Pamiętaj, że lokalizacja jest odczytywana nawet jeśli podróżujesz jako pasażer. Jeśli nie chcesz, żeby płatność została pobrana od Ciebie – wyłącz usługę Autopay przed podróżą.

W momencie zbliżania się pojazdu do dawnych bramek, Autopay wysyła komunikat push z informacją, że za chwilę zostanie kupiony bilet. Po jego otrzymaniu kierowca ma 3 minuty, żeby ewentualnie anulować transakcję, po tym czasie Autopay przyjmuje, że kierowca zdecydował się na przejazd. Płatność za przejechany odcinek autostrady pobierana jest automatycznie z karty po zakończonym przejeździe (lub dopisywana do rachunku telefonicznego w sieci Play).

💡Jeżeli nie otrzymasz powiadomienia push, to znaczy, że system miał problem z odczytaniem Twojego położenia. W takie sytuacji możesz ręcznie kupić bilet autostradowy (sprawdź jak to zrobić).

Pojazdy

System obejmuje samochody lekkie wszystkich kategorii – posiadające zarówno polskie, jak i zagraniczne numery rejestracyjne. Poruszając się motocyklem, również możesz korzystać z płatności automatycznych.

Ważne: jeżeli na liście dostępnych marek i modeli nie widzisz swojej, wybierz z listy pozycję 'Inne'.

Lista krajów objętych systemem na Autostradzie A2: Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy

Błędne lub niezrealizowane płatności

Jeżeli zdarzy się, że system nie odczyta prawidłowo Twojego położenia i nie opłaci automatycznie przejazdu – możesz samodzielnie kupić bilet na zrealizowany przejazd.

Żeby to zrobić:

 • zaloguj się do aplikacji Autopay
 • kliknij 'Więcej' > 'Kup bilet autostradowy'
 • zaznacz autostradę A2 Konin-Stryków
 • wybierz bramkę wjazdową i wyjazdową
 • podaj datę wyjazdu z autostrady
 • upewnij się, czy zaznaczona forma płatności jest tą, z której chcesz skorzystać;
 • jeśli tak, to kliknij 'Przytrzymaj i zapłać'

Następnie zobaczysz komunikat potwierdzający zakup, a e-bilet pojawi się w zakładce 'Transakcje' (wszystkie informacje otrzymasz również na swój adres e-mail).

💡Na zakup biletu autostradowego masz 3 dni od zakończenia przejazdu. Jeśli w tym czasie tego nie zrobisz, grozi Ci mandat w wysokości nawet 500 zł.

Jeżeli widzisz na swoim koncie w Autopay przejazd, którego nie powinno tam być lub brakuje płatności za zrealizowany przejazd – skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza widocznego na dole strony.

Zwrot niewykorzystanego e-biletu autostradowego

Jeżeli kupiłeś e-bilet za pośrednictwem https://app.autopay.pl/e-bilet-autostradowy z wyprzedzeniem, ale zmieniły Ci się plany i będziesz podróżować w innym terminie – możesz zwrócić niewykorzystany bilet. Pamiętaj, by zrobić to przed datą, w której dany bilet zaczyna obowiązywać.

Przykład:

 • czas wjazdu widoczny na bilecie: 10.04.2023, 15:00
 • data, do której można dokonać zwrotu biletu: 10.04.2023, 14:59 (lepiej jednak nie zostawiać tego na ostatnią chwilę)

Żeby zwrócić bilet:

 • wejdź w maila, którego otrzymałeś po zakupie e-biletu
 • kliknij link widoczny pod tabelką ze szczegółami e-biletu, a trafisz do formularza zwrotu
 • uzupełnij sygnaturę biletu i numer rejestracyjny pojazdu
 • kliknij 'Zwróć'

Gdy proces się zakończy, otrzymasz maila z potwierdzeniem zwrotu.

Kwestie techniczne

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak odpowiednio skonfigurować telefon pod system e-TOLL – przejdź do tej instrukcji.

Jeżeli korzystasz z Autopay w ramach bankowości internetowej, możesz płacić automatycznie tylko za przejazdy autostradami objętymi systemem videotolling – to znaczy, że na A2 Konin-Stryków automatyczna płatność nie zadziała.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższego formularza. Uzupełnij wszystkie pola – to przyspieszy cały proces.

Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA Google Prywatność i Warunki

Porozmawiajmy