Informacje techniczne

Udostępnij:

Do jakich systemów operacyjnych jest przystosowana aplikacja mobilna Autopay?

Aplikacja mobilna Autopay działa na smartfonach z systemem Android (od wersji 6), iOS (od wersji 10) oraz Harmony (smartfony Huawei). Nie planujemy rozwoju aplikacji na smartfony z Androidem poniżej wersji 5 oraz z systemem operacyjnym Windows.

Czy pobranie aplikacji automatycznie aktywuje usługę videotollingu?

Nie, należy aktywować usługę. Będąc abonentem Autopay Flota, możesz korzystać zarówno z videotollingu, jak i e-TOLL.

Czy aplikacja mobilna Autopay będzie dostępna na smartfony z systemem Android w wersji poniżej 5?

W związku z tym, że system Android poniżej wersji 5 nie jest już rozwijany, nie planujemy dostosowywać aplikacji mobilnej do jego wymagań.

Czy mogę korzystać z aplikacji mobilnej na telefonie z systemem operacyjnym innym niż Android lub iOS?

Przykro nam, ale nie. Aplikacje jest dostępna wyłącznie na smartfonach z systemami iOS i Android.

Czy aplikacja mobilna Autopay jest dostępna na smartfony z systemem Windows 10?

Aplikacja jest dostępna wyłącznie na smartfony z systemami operacyjnymi Android i iOS. Nie planujemy rozszerzenia działalności na system Windows 10.

Czy mogę założyć konto w systemie Autopay za pomocą komputera stacjonarnego?

Tak. Możesz się zarejestrować korzystając z serwisu internetowego Autopay. Przejdź do rejestracji >>Po założeniu konta i uzupełnieniu potrzebnych danych, będziesz mógł korzystać z większości możliwości systemu. Jeżeli chcesz zapłacić z Autopay za przejazd autostradami objętymi systemem e-TOLL – konieczne jest korzystanie z aplikacji mobilnej podczas przejazdu.

Po co jest aplikacja Autopay, skoro identyfikacja auta na bramkach odbywa się na podstawie numeru rejestracyjnego?

Aplikacja webowa oraz mobilna służą przede wszystkim do rejestracji w systemie. Pozwalają również łatwo zarządzać danymi samochodów uprawnionych do korzystania z usług (autostrady, myjnie, parkingi), zmieniać formy płatności, sprawdzać historię płatności oraz pobierać faktury. W przypadku podróżowania autostradami AmberOne A1 (odcinek Gdańsk-Toruń) oraz A4 (Katowice-Kraków) – nie trzeba nawet włączać aplikacji, a automatyczna płatność za przejazd i tak zostanie prawidłowo naliczona.Natomiast w przypadku autostrad A2 Konin - Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica włączenie aplikacji mobilnej w trakcie przejazdu jest konieczne, by płatność w ramach systemu e-TOLL mogła zostać zrealizowana (pamiętaj, by zwolnić w momencie przejazdu w miejscu, gdzie dawniej były bramki, żeby system mógł odnotować Twój przejazd).Dodatkowo, w aplikacji dostępne są informacje o promocjach i bonusach, które uruchamiamy wspólnie z naszymi partnerami, dlatego warto od czasu do czasu zajrzeć do aplikacji i sprawdzić, co nowego przygotowaliśmy.

Zgubiłem telefon. Czy mogę wciąż korzystać z Autopay?

W przypadku większości usług objętych płatnościami Autopay – nic się nie zmieni. System zidentyfikuje numery rejestracyjne Twojego pojazdu i na ich podstawie podniesie szlaban. Płatność zostanie pobrana automatycznie w momencie zjazdu z autostrady bramką oznaczoną AmberGO/Autopay (A1) lub symbolem czarnej kamery na żółtym tle (A4). Pieniądze zostaną pobrane zgodnie z wybraną przez Ciebie formą płatności. Natomiast w przypadku autostrad A2 Konin - Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica musisz mieć ze sobą telefon, ponieważ włączenie aplikacji mobilnej w trakcie przejazdu jest konieczne, by płatność w ramach systemu e-TOLL mogła zostać zrealizowana (pamiętaj, by zwolnić w momencie przejazdu w miejscu, gdzie dawniej były bramki, żeby system mógł odnotować Twój przejazd).

Nie dochodzi do mnie link aktywacyjny. Co zrobić?

Najpierw przeszukaj foldery 'Kosz', 'Spam', lub 'Inne foldery'. Jeżeli wciąż nie znajdziesz wiadomości z linkiem aktywacyjnym, skontaktuj się z naszym centrum pomocy pod adresem kontakt@autopay.pl.

Czy numer telefonu, na jaki dokonuje się rejestracji, musi być polski?

Nie musi być polski, lista dostępnych krajów będzie widoczna przy rejestracji konta. W dowolnym momencie możesz zmienić numer na zagraniczny, korzystając z opcji edycji danych.

Jak skonfigurować telefon, żeby korzystać z e-TOLL w ramach Autopay?

Żeby usługa mogła zostać zrealizowana – wyraź zgodę na odczytywanie lokalizacji i otrzymanie powiadomień push (to konieczne, bo w ten sposób wyślemy Ci potwierdzenie zakupu biletu). Korzystając z aplikacji, nie włączaj trybu oszczędzania baterii, ponieważ może to zakłócić jej pracę. Możesz skorzystać z serwisu dontkillmyapp.com, żeby sprawdzić szczegółowe ustawienia baterii – niektóre systemy mają własną strategię zarządzania baterią w aplikacji, być może konieczne będzie dodanie Autopay do wyjątków. Wyruszając w trasę – włącz aplikację, może działać w tle.Dokładną instrukcję konfiguracji telefonu znajdziesz na naszej stronie.