Po co jest aplikacja Autopay, skoro identyfikacja auta na bramkach odbywa się na podstawie numeru rejestracyjnego?

Udostępnij:

Aplikacja webowa oraz mobilna służą przede wszystkim do rejestracji w systemie. Pozwalają również łatwo zarządzać danymi samochodów uprawnionych do korzystania z usług (autostrady, myjnie, parkingi), zmieniać formy płatności, sprawdzać historię płatności oraz pobierać faktury. 

W przypadku podróżowania autostradami AmberOne A1 (odcinek Gdańsk-Toruń) oraz A4 (Katowice-Kraków) – nie trzeba nawet włączać aplikacji, a automatyczna płatność za przejazd i tak zostanie prawidłowo naliczona.

Natomiast w przypadku autostrad A2 Konin - Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica włączenie aplikacji mobilnej w trakcie przejazdu jest konieczne, by płatność w ramach systemu e-TOLL mogła zostać zrealizowana (pamiętaj, by zwolnić w momencie przejazdu w miejscu, gdzie dawniej były bramki, żeby system mógł odnotować Twój przejazd).


Dodatkowo, w aplikacji dostępne są informacje o promocjach i bonusach, które uruchamiamy wspólnie z naszymi partnerami, dlatego warto od czasu do czasu zajrzeć do aplikacji i sprawdzić, co nowego przygotowaliśmy.