Zasady korzystania

Udostępnij:

Zakładanie konta w Autopay Flota

Autopay Flota to usługa płatności automatycznych dla flot, dostosowana do potrzeb klientów biznesowych posiadających od kilku do kilkuset pojazdów lekkich. Pozwala automatycznie opłacać wszystkie firmowe przejazdy, sporządzać zbiorcze faktury, zarządzać dokumentacją oraz rozliczać comiesięczne koszty.

Ważne: W Autopay Flota można zarejestrować polskie i zagraniczne firmy.

Pojazdy

System e-TOLL System videotolling

Floty lekkie
Motocykle

Floty lekkie, ciężkie i mieszane

Pojazdy lekkie to samochody osobowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz motocykle.

Pojazdy ciężkie to samochody o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t.

Przejazdy

Z Autopay Flota możesz zapłacić automatycznie za przejazdy następującymi drogami w Polsce:

  • AmberOne A1 (videotolling)
  • A2 Konin-Stryków (e-TOLL)
  • A4 Katowice-Kraków (videotolling)
  • A4 Wrocław-Sośnina (e-TOLL)

Kierowcy

Po zalogowaniu do panelu Autopay Flota możesz dodać dane kierowców: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz numer rejestracyjny pojazdu, którym się porusza.

Po dodaniu kierowcy, ten otrzyma wiadomość SMS z zaproszeniem do korzystania z systemu. Musi pobrać aplikację mobilną Autopay i się zarejestrować, a później wejść w 'Ustawienia', żeby wpisać kod otrzymany wcześniej w SMSie. Jeżeli pojawi się trudność z przypisaniem kierowcy do firmy – poprosimy go o podanie NIP.

Podczas poruszania się odcinkami objętymi systemem e-TOLL (A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica) kierowca musi mieć ze sobą telefon z działającą w tle aplikacją Autopay. W przypadku autostrad objętych videotollingiem (AmberOne A1 oraz A4 Katowice-Kraków) nie ma takiej konieczności.

Ważne: Jeżeli kierowca już wcześniej korzystał z Autopay (np. do opłacania prywatnych podróży) musi zalogować się do aplikacji, kliknąć 'Więcej' > 'Ustawienia' > 'Konto kierowcy e-TOLL' i przepisać kod otrzymany wcześniej w wiadomości SMS, żeby aktywować konto kierowcy.

Zarządca floty może w prosty sposób przypisać do kierowcy dowolną liczbę pojazdów z listy. Żeby to zrobić:

  • wejdź w profil wybranego kierowcy
  • kliknij 'Edytuj' widoczne pod danymi kierowcy
  • kliknij rozwijaną listę widoczną przy nagłówku 'Przypisane pojazdy'
  • z listy wybierz pojazdy, które chcesz przypisać danemu kierowcy
  • kliknij 'Zapisz'

Ważne: jeden pojazd może być przydzielony do kilku kierowców. Dlatego, jeżeli kilku kierowców jedzie tym samym samochodem, tylko jeden z nich powinien mieć aktywną usługę Autopay (dotyczy dróg objętych systemem e-TOLL). W przeciwnym razie opłata może zostać pobrana od każdego kierowcy, który będzie miał włączoną usługę płatności automatycznych.

💡Kierowcy mają ograniczony dostęp do informacji na temat floty – widzą dane pojazdu (tablice rejestracyjne) oraz listę dotychczasowych przejazdów. Nie mają natomiast wglądu w rozliczenia oraz inne dane floty.

Każdy kierowca może również dodać dane swojej prywatnej karty płatniczej i wykorzystywać ją do płatności w momencie, gdy porusza się pojazdem służbowym, ale w celach prywatnych.

Usuwanie konta w Autopay Flota

W celu usunięcia konta w Autopay Flota – skontaktuj się z naszym Centrum Pomocy.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższego formularza. Uzupełnij wszystkie pola – to przyspieszy cały proces.

Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA Google Prywatność i Warunki

Porozmawiajmy