Zasady korzystania

Udostępnij:

Zakładanie konta w Autopay

Autopay to aplikacja mobilna, której możesz użyć, żeby zapłacić automatycznie za przejazdy autostradami (A1, A2, A4), parkingi, myjnie i winiety. W przypadku użytkowników indywidualnych usługa Autopay jest darmowa.

Pobierz aplikację mobilną (App Store, Google Play), uzupełnij dane osobowe, dodaj dane pojazdu i metodę płatności.

Podczas zakładania konta w aplikacji Autopay, należy podać adres e-mail, numer telefonu (może być zagraniczny). Po zakończonej rejestracji otrzymasz od nas wiadomość e-mail z linkiem aktywacyjnym – kliknij go, żeby potwierdzić założenie konta w Autopay (jeśli nie możesz znaleźć wiadomości z linkiem – przeszukaj Spam, Kosz, Inne foldery).

Obecnie, żeby korzystać z aplikacji należy się za każdym razem zalogować. Pracujemy nad rozwiązaniem, dzięki któremu będzie można pozostać zalogowanym przez cały czas.

Pojazdy

Zaloguj się do aplikacji, kliknij 'Więcej' > 'Pojazdy' – w tym miejscu możesz:

 • dodać/usunąć pojazd (jeżeli na liście dostępnych marek i modeli nie widzisz swojej, wybierz z listy pozycję 'Inne'),
 • zmienić kategorię pojazdu,
 • włączyć lub wyłączyć usługę Autopay na wybranych autostradach lub parkingach (kliknij 'Zmień' żeby móc wprowadzać zmiany),
 • zmienić formę płatności dla danego pojazdu.

Każdy użytkownik może dodać do swojego konta kilka pojazdów i podpiąć pod nie te same lub różne metody płatności.

Ważne: dany pojazd może być przypisany wyłącznie do jednego konta użytkownika (w przeciwnym razie nie byłoby wiadomo od kogo pobrać płatność za dany przejazd).

W aplikacji możesz dodać tzw. pojazdy lekkie, czyli samochody z kategorii 1, 2, 2A o masie całkowitej do 3,5 t oraz motocykle. Możesz również wjechać samochodem z przyczepką – pamiętaj o wyborze właściwej kategorii i sprawdzeniu, czy po dodaniu przyczepki masa nie przekracza 3,5 t.

Jeśli poruszasz się motocyklem, możesz korzystać z Autopay na odcinkach objętych systemem e-TOLL, czyli A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica.

Dopuszczalne kategorie pojazdów:

 • 1 – pojazd o dwóch osiach, bez podwójnych kół, nieciągnący przyczepy.
 • 2 – pojazd o dwóch osiach, z których przynajmniej na jednej zamocowano podwójne koła.
 • 2A – pojazd posiadający łącznie więcej niż dwie osie, bez podwójnych kół.

W aplikacji możesz dodać pojazd z polską lub zagraniczną rejestracją. Lista krajów objętych systemem:

A1 Rusocin-Nowa Wieś (Gdańsk-Toruń) A2 Konin-Stryków A4 Katowice-KrakówA4 Wrocław-Sośnica
Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy

Zajęte dane

Jeżeli podczas uzupełniania danych, okaże się, że numer rejestracyjny lub numer telefonu są już zajęte (a masz pewność, że nikt inny z nich aktualnie nie korzysta) – skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza widocznego na dole strony (prześlij zdjęcie pojazdu z widoczną tablicą rejestracyjną i opisz sytuację).

Jeżeli okaże się, że dane zostały wykorzystane do aktywacji usługi Autopay za pośrednictwem bankowości internetowej – można powiązać te dwa konta. Żeby to zrobić:

 • wejdź na www.autopay.pl
 • kliknij 'Zaloguj'
 • kliknij 'Przejdź z banku'
 • podaj numer telefonu, użyty podczas rejestracji w banku
 • wpisz kod otrzymany w SMS a utworzy się Twoje konto bezpośrednio w systemie Autopay

Jeśli podczas rejestracji zobaczysz komunikat, że podany adres e-mail jest zajęty – przejdź do formularza logowania i kliknij 'Nie pamiętam hasła'. Wtedy otrzymasz od nas maila z instrukcją jak zmienić hasło i odzyskać dostęp do konta.

Zgubiony telefon

Jeśli chcesz korzystać z Autopay na nowym telefonie – pobierz aplikację, zaloguj się na swoje konto i zmień hasło na nowe.

Zmiana hasła

Żeby zmienić hasło:

 • zaloguj się
 • kliknij 'Więcej' > 'Twoje dane'
 • na dole ekranu zobaczysz 'Hasło' – kliknij 'Zmień'
 • wpisz nowe hasło i kliknij 'Zapisz'

Hasło musi mieć min. 8 znaków, co najmniej jedną dużą literę i co najmniej jeden znak specjalny.

Usuwanie konta

 • Zaloguj się na swoje konto w aplikacji
 • Kliknij 'Więcej' > 'Twoje dane'.
 • Na dole ekranu zobaczysz przycisk 'Usuń konto'. Gdy go wybierzesz, zobaczysz informację o tym, że po usunięciu konta wszystkie Twoje dane (osobowe oraz te dotyczące pojazdów i przejazdów) zostaną wyczyszczone.
 • Potwierdź, że chcesz usunąć konto.

  Proces powiedzie się, jeżeli masz uregulowane wszystkie płatności za przejazdy. Jeśli okaże się, że masz jakieś zaległości – poprosimy Cię o ich opłacenie, po czym umożliwimy usunięcie konta.

Ważne: Odinstalowanie aplikacji nie jest jednoznaczne z usunięciem konta. Żeby usunąć konto należy wykonać opisane wyżej kroki. Jeżeli tylko odinstalujesz aplikację, płatności za przejazdy autostradami objętymi systemem videotolling (AmberOne A1, A4 Katowice-Kraków) nadal będę pobierane.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższego formularza. Uzupełnij wszystkie pola – to przyspieszy cały proces.

Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA Google Prywatność i Warunki

Porozmawiajmy