Aplikacja mobilna

Dostępność płatności automatycznych

Z użyciem systemu Autopay możesz płacić automatycznie za przejazdy autostradami A1 i A4 Katowice-Kraków, postój na wybranych parkingach oraz korzystanie z usług oferowanych przez myjnie.

Wystarczy, że raz zapiszesz dane pojazdu w systemie Autopay, uzupełnisz podstawowe informacje o sobie oraz wybierzesz preferowaną metodę płatności. Możesz:

Żeby zacząć korzystać z Autopay:

  • pobierz aplikację mobilną (App Store, Google Play)
  • lub zarejestruj się w systemie Autopay za pośrednictwem naszej strony www
  • albo aktywuj usługę w swojej bankowości internetowej

System Autopay w kilka sekund zidentyfikuje Twój pojazd po numerze rejestracyjnym, podniesie szlaban na bramkach i automatycznie pobierze opłatę z podpiętej karty płatniczej lub dopisze koszt do Twojego rachunku za telefon.

Jedź prosto do celu i nie przejmuj się płatnościami

Aplikacja mobilna

Zarejestruj się

Możesz skorzystać z serwisu www, aplikacji mobilnej Autopay lub współpracującego banku.

Aplikacja mobilna

Aktywuj konto

Załóż konto, uzupełnij dane pojazdu i wybierz metodę płatności. Możesz podpiąć kartę płatniczą, skorzystać z usługi Zapłać z Play lub zlecić płatności bezpośrednio z Twojego rachunku bankowego.

Aplikacja mobilna

Korzystaj

Na autostradach wybieraj specjalnie oznaczone bramki. Podjedź do szlabanu tak jak zwykle, a płatność dokona się w tle

Zarówno sama aplikacja, jak i korzystanie z automatycznych płatności jest w 100% darmowe.
Nie ponosisz żadnych kosztów, poza kosztem samej usługi, z której skorzystałeś.

Korzystanie z Autopay jest w 100% bezpieczne

Za bezpieczeństwo płatności odpowiada spółka Blue Media, która od 1999 r. dostarcza rozwiązania technologiczne dla sektora finansowego w Polsce.

Wszystkie dane, które wprowadzisz w aplikacji są chronione, a każda transakcja zabezpieczona protokołem SSL.

Tylko Ty decydujesz o tym, jakie pojazdy są dodane w Twoim panelu administracyjnym. Każdy samochód może być dodany tylko do jednego konta użytkownika. Podczas przejazdu przez bramki nie musisz mieć z sobą telefonu z zainstalowaną aplikacją - system i tak sczyta rejestrację.

Aplikacja mobilna
Aplikacja mobilna

Koniec z kolejkami na bramkach

Zbliżając się do bramek, wybierz tę oznaczoną "AmberGO" lub “A4 Go". System zidentyfikuje Twój pojazd po numerze rejestracyjnym i podniesie szlaban, a płatność dokona się w tle lub koszt zostanie dopisany do Twojego rachunku telefonicznego. Cały proces zajmie zaledwie kilka sekund!

System działa w obu kierunkach na odcinku:

  • Toruń - Gdańsk (A1)
  • Katowice - Kraków (A4)

Dzięki Autopay znika największa zmora polskich kierowców, czyli przedłużające się oczekiwanie na bramkach. Od teraz możesz się cieszyć swobodną jazdą i zapomnieć o kolejkach.

Przydatne informacje

Jak działa Autopay?

Po zarejestrowaniu się w systemie Autopay, jesteś aktywnym użytkownikiem i możesz korzystać z wszystkich jego możliwości. Wjeżdżając na AmberOne Autostradę A1 (płatny odcinek Toruń-Gdańsk) kieruj się do bramek oznaczonych symbolem AmberGO, natomiast na autostradzie A4 Katowice - Kraków kieruj się na bramki oznaczonych znakiem czarnej kamery na żółtym tle.
Na tych bramkach system zidentyfikuje Twoją rejestrację, zmieni kolor sygnalizacji świetlnej z koloru czerwonego na zielony i automatycznie podniesie szlaban. Zjeżdżając z autostrad A1 i A4 również wybieraj bramki objęte systemem, a opłata za przejazd zostanie automatycznie pobrana z podpiętej przez Ciebie karty lub koszt zostanie dodany do Twojego rachunku na telefon w Play.
Z Autopay nie czekasz, jedziesz!

Czy system Autopay jest darmowy?

Tak. Jedyny koszt, jaki ponosisz, to opłata za przejazd autostradą A1 (płatny odcinek Toruń - Gdańsk) lub A4 Katowice - Kraków. Opłata wynosi tyle samo, co w przypadku płatności tradycyjnymi środkami.

Dla jakich pojazdów jest przeznaczony system?

Z Autopay mogą korzystać wszystkie pojazdy z kategorii: 1, 2, 2a, 3, 4, 5. System nie obejmuje motocykli.

Gdzie mogę korzystać z systemu Autopay?

Z Autopay możesz korzystać na wszystkich bramkach wjazdowych i zjazdowych AmberOne Autostrady A1 (płatny odcinek Toruń-Gdańsk) oraz na autostradzie A4 Katowice-Kraków.

Oni już korzystają z Autopay

Zawsze chętnie testuję nowinki technologiczne i jak tylko usłyszałem o Autopay, wiedziałem, że muszę sprawdzić jak działa w praktyce, zwłaszcza, że kilka razy w tygodniu pokonuję trasę z Torunia do Gdańska. Okazało się, że aplikacja działa bez zarzutu, a ja za każdym razem oszczędzam co najmniej kilkanaście minut. Polecam.

Marcin Wareński (24 paź 2019)

Mogę powiedzieć tylko tyle - nie mogę się doczekać aż wszyscy kierowcy będą korzystać z Autopay! Przejazd przez bramki jest błyskawiczny.

Mikołaj Janczyk (10 wrz 2019)

Korzystając pierwszy raz z Autopay miałam lekkie obawy czy wszystko zadziała prawidłowo, ale okazało się, że niepotrzebnie się martwiłam. Całość zajęła kilka sekund, przejechałam przez bramki niemal bez czekania.

Justyna Kolska (7 lip 2019)

Wreszcie doczekaliśmy się na bramkach technologii XXI wieku brawo.

Jan Kowalski (26 cze 2019)

Wszystko zadziałało znakomicie. Wjazd na autostradę od strony Gdańska i wyjazd w Pelplinie wyglądały tak, że nie zdążyłem się całkowicie zatrzymać zanim otworzyła się bramka. Bardzo płynny przejazd.

Grzegorz Oller (26 cze 2019)

Super przydatne. Dziecinnie łatwe.

krz kow (25 cze 2019)

Wygodne, łatwe w obsłudze i zaoszczędzone czas. Polecam

Jacek Siwiński (25 cze 2019)

Pierwszy raz jechałem A1 po zainstalowaniu aplikacji. Bramka otworzyła się błyskawicznie. To było przyjemne

Jarosław Olek (25 cze 2019)

Aplikacja działa bez zarzutu, szybka rejestracja i logowanie. Przejazd przez bramki bez problemów.

Jonna Hoppe (24 cze 2019)

Porozmawiajmy