2008 − to był dobry rok dla Blue Media

#nagroda dla Blue Media #Blue Media #podsumowanie roku

11.01.2009
Udostępnij:

Najważniejsze osiągnięcia spółki to niemal 400 milionów przychodu, nawiązanie współpracy z nowymi klientami, m.in. TP i Hestią oraz uruchomienie własnych projektów Kokos.pl, Inseco.pl, Gameon.pl, BlueCash i Buddyway.pl.

Ostatni rok był wyjątkowy z wielu względów. Klika sekularnych wdrożeń w obszarze innowacyjnych rozwiązań umocniło pozycję firmy w segmencie zaawansowanych technologii.

Najciekawsze wdrożone projekty to płatność za eFaktury udostepnione m.in klientom Lukas Banku, mbanku, Nordea Banku i Baku Śląskiego ING.
Nowe strony internetowe dla Hestii, Banku Nordea, HDI, Marvipolu, Land-roveru.
Implementacja porównywarki ubezpieczeniowej z opcją zakupu polisy przez Internet w Banku Millennium, portalu Bankier.pl oraz jako własny projekt Inseco.pl.

Rok 2008 to również szereg innego rodzaju wdrożeń zrealizowanych u stałych i nowych Partnerów spółki. Wyszukiwarka Google dla Banku Nordea i BZWBK, programy partnerskie, strony internetowe (CMS plus projekty graficzne), czy platforma służąca do realizacji doładowań kart pre-paid to tylko wybrane realizacje.

Wdrożenie kilku własnych projektów znacząco wpłynęło na pozycję firmy na rynku. A były to m.in.:
Kokos.pl – pożyczki i inwestycje online
BlueCash.pl – szybkie przelewy międzybankowe
Gameon.pl – zakup gier online
Inseco.pl – porównywarka ubezpieczeniowa
Buddyway.pl – aplikacja do tworzenia elektronicznego pamiętnika.

Blue Media zgromadziła również w ubiegłym roku znaczącą pulę nagród i wyróżnień. Na podkreślenie zasługują najciekawsze: po raz trzeci z rzędu spółka zajęła 1 miejsce w rankingu Deloitte - Fastt50 i 6 w Fast500. Otrzymała tytuł Pracodawcy Roku 2008 przygotowywany w ramach konkursu przez firmę Hewitt. Spółka została także 1 Gazelą Biznesu w pomorskim oraz 3 w Polsce. CW w ramach zestawienia TOP200 – sklasyfikował BM jako największą firmę informatyczną na Pomorzu.

Od końca 2008 roku Blue Media jest Spółką Akcyjną. Związane jest to ze strategią rozwoju i zaplanowanymi działaniami operacyjnymi na najbliższe lata.

Przeczytaj także:

Raport

Zakupy online to standard, ale nasze wymagania rosną. Cyfrowy brak cierpliwości znakiem czasu? [BADANIE]

Polski e-konsument jest wymagający, niecierpliwy i gotowy zrezygnować z transakcji, jeśli napotka choćby chwilową barierę - wynika z badania Autopay „Finanse Polek i Polaków 2025”

26.06.2025 Czytaj więcej

Artykuł

Autopay wspiera płatności za e-winiety bezpośrednio z samochodów

Mercedes-Benz jest pierwszym OEM, który wprowadza cyfrowy zakup e-winiet do samochodów. Klienci Mercedes-Benz mogą kupować i płacić za e-winiety bezpośrednio z pojazdu - w sposób płynny i wygodny. Zakupy e-winiet oparte są na rozwiązaniu Autopay.

17.06.2025 Czytaj więcej

Artykuł

Autopay wdraża płatności powtarzalne BLIK w swojej aplikacji

Od teraz użytkownicy Autopay mogą płacić automatycznie za przejazdy autostradami i kupować winiety cyfrowe bez konieczności dodawania danych swojej karty płatniczej.

12.06.2025 Czytaj więcej