50 banków w SPBC

#BlueCash #SPBC

Udostępnij:

Do systemu płatności natychmiastowych firmy Blue Media dołączył pięćdziesiąty uczestnik

Sopot, 16 grudnia 2014 - Spółka Blue Media poinformowała, że do grona uczestników jej Systemu Płatności BlueCash (SPBC) dołączył pięćdziesiąty bank. W listopadzie klienci należących do systemu banków wykonali za pośrednictwem SPBC ponad 145 tysięcy przelewów natychmiastowych. Jednocześnie system SPBC zanotował 2,5 mln transakcji od początku swojego istnienia.

Spółka Blue Media, która jako pierwsza w Polsce oferowała usługi przelewów natychmiastowych, uruchomiła system SPBC w listopadzie 2012 roku. Umożliwiła to pierwsza zgoda na prowadzenie działalności rozliczeniowej i rozrachunkowej, jaką dla firmy Blue Media wydał Narodowy Bank Polski. Od tego czasu liczba banków uczestniczących w systemie SPBC systematycznie rosła, by w listopadzie bieżącego roku sięgnąć pięćdziesięciu. Najmłodszym, pięćdziesiątym uczestnikiem SPBC jest Bank Spółdzielczy z siedzibą w Oławie. Dzięki uczestnictwu w systemie, jego klienci mogą realizować przelewy natychmiastowe do klientów 65 banków uczestniczących bezpośrednio bądź współpracujących z SPBC.

Firma Blue Media poinformowała również, że w listopadzie bieżącego roku za pośrednictwem jej systemu zrealizowano ponad 145 000 transakcji, notując 53 procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku 2013. Łącznie w ciągu ostatniego roku zrealizowano 1,5 mln przelewów. Natomiast łączna liczba transakcji zrealizowanych od początku działania systemu przekroczyła właśnie 2,5 mln.

- 2,5 mln przelewów w SPBC to dokładnie tyle, ile ambitnie planowaliśmy osiągnąć do końca roku 2014. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że cel zrealizowaliśmy – komentuje Sebastian Ptak, członek zarządu Blue Media. - Jeszcze bardziej cieszy jednak ciągły, regularny rozwój systemu. Dzieje się tak za sprawą popularyzacji szybkich przelewów, ale i dzięki kolejnym uczestnikom systemu, szczególnie bankom stawiającym na technologie i innowacje.

O Blue Media

Firma Blue Media jest dostawcą rozwiązań do obsługi transakcji elektronicznych i wsparcia sprzedaży online – od automatyzacji domowych płatności po kompleksowe, szyte na miarę systemy dla bankowości elektronicznej, rozwiązania dla wystawców faktur oraz e-handlu.

Blue Media w oparciu o zgodę NBP prowadzi działalność rozliczeniową i rozrachunkową. Firma jest licencjonowaną przez KNF Krajową Izbą Płatniczą oraz członkiem Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich.

O systemie SPBC

System Płatności BlueCash (SPBC) firmy Blue Media jest jednym z najnowocześniejszych na świecie systemów umożliwiających realizację natychmiastowych przelewów między bankami. Transakcje realizowane są bezpośrednio z bankowości elektronicznej, w oparciu o wymianę komunikatów między bankami a systemem. System działa na mocy zgody Narodowego Banku Polskiego dla firmy Blue Media na działalność rozliczeniowa i rozrachunkową. Pod względem liczby uczestników System Płatności BlueCash plasuje się w światowej czołówce.

Przeczytaj także:

Raport

Nie wierzymy, że można żyć bez samochodu (choć coraz częściej jeździmy rowerami) [RAPORT AUTOPAY]

Jakie podejście do transportu mają Polacy w dobie kryzysu klimatycznego? W jaki sposób przemieszczamy się na co dzień i co kieruje naszymi wyborami?

26.09.2023 Czytaj więcej

Artykuł

Jak stworzyć i zoptymalizować wizytówkę Google dla Twojego biznesu

Sprawdź, czym jest wizytówka Google, jakie daje możliwości i co może zyskać przedsiębiorca, dzięki dobrze przygotowanej wirtualnej wizytówce.

26.09.2023 Czytaj więcej

Artykuł

TransferGo wprowadza BLIK jako nową metodę płatności

Internetowy serwis przelewów międzynarodowych TransferGo uruchomił rozliczenia BLIK jako kolejną metodę płatności. Za wdrożenie odpowiada Autopay.

25.09.2023 Czytaj więcej