Blue Media rozpoczyna współpracę z Linker Cloud

#ecommerce #logistyka #Linker Cloud

09.01.2023
Udostępnij:

Apetyt na zakupy online nie słabnie. Aktywności przedsiębiorców sprzyja zarówno europejskie ustawodawstwo ułatwiające sprzedaż cross-border, a także dostawcy rozwiązań e-commerce, którzy tworzą odpowiednie środowisko biznesowe. Partnerstwo dostawcy nowoczesnych płatności Blue Media z firmą Linker Cloud, twórcą rozwiązania do zarządzania procesami logistycznymi, jest tego przykładem.

Sprzedaż online odbywa się na dwóch płaszczyznach. Cyfrowej – związanej z zakupem produktu, wyborem metody dostawy i płatności oraz fizycznej – w której opłacony artykuł musi zostać szybko przygotowany do wysyłki i dostarczony do klienta. Zapewnienie sprawnego przebiegu procesu na każdym etapie bywa wyzwaniem dla przedsiębiorców. Tym większym, gdy w grę wchodzi sprzedaż transgraniczna. Dostęp do sprawdzonych narzędzi pozwala bezpiecznie rozwijać biznes.


– Sukces w e-commerce to zawsze wypadkowa kilku czynników. Jednak to nowoczesne płatności i profesjonalne rozwiązania w obszarze logistyki stanowią, naszym zdaniem, fundament powodzenia – mówi Adam Jastrowicz, Partnership Manager w Blue Media. – Staramy się tak dobierać partnerów biznesowych, by zapewnić naszym klientom kompleksowe ekosystemy technologiczne, dzięki którym będą mogli bezpiecznie i szybko rozwijać swój biznes o nowe rynki.


Według danych Eurostatu, aktualnie ponad 5 proc. polskich firm prowadzi sprzedaż transgraniczną. Wskaźnik jest niższy od średniej dla Unii Europejskiej (7 proc.). Potencjał w tym obszarze jest więc bardzo duży, tym bardziej, że zmieniają się też nawyki zakupowe konsumentów. Ci ostatni coraz częściej szukają produktów nie tylko w rodzimych e-sklepach. Z raportu Gemiusa wynika, że co trzeci Polak kupuje w sklepach zagranicznych (32 proc.). Demokratyzacja rozwiązań e-commerce pozwala dostawcom narzędzi tworzyć kompleksowe środowisko technologiczne, umożliwiające przedsiębiorcom zagraniczną ekspansję.


W Linker Cloud wierzymy, że logistyka, w tym również ta zagraniczna, może być w zasięgu kilku kliknięć myszką. Zdejmujemy jej ciężar z barków firm e-commerce – pozwalając przedstawicielom sektora sprzedaży online na skupienie się na rozwoju ich firm w innych obszarach. Dlatego też tak cieszy nas współpraca Blue Media – firmą, której główną wartością jest ułatwienie całego procesu płatności. Jestem przekonany, że dzięki synergii naszych działań jesteśmy w stanie sprawić, że codzienna praca branży e-handlu zyska na jakości i ułatwieniu z pozoru skomplikowanych procesów logistyczno-finansowych – Daniel Kierdal, CEO w Linker Cloud.


Blue Media to wiodący w Polsce dostawca bezpiecznych ekosystemów płatności, rozwiązań odpowiedzialnych za weryfikację tożsamości i innych usług związanych z finansami. To twórca innowacji technologicznych, które ułatwiają i przyspieszają realizację codziennych płatności online. Z usług firmy korzystają codziennie dziesiątki tysięcy sklepów internetowych i miliony klientów.

Linker Cloud to europejski dostawca usług logistycznych, specjalizujący się w obsłudze (fulfillmencie) zamówień. Łączy umiejętności operatorów logistycznych z różnych poziomów specjalizacji z nieszablonowym działaniem. Szukamy dla swoich klientów rozwiązań idealnych, takich które maksymalnie upraszczają procesy logistyczne (od wysyłki, przez magazynowanie, po obsługę zwrotów), jednocześnie zwiększając ich efektywność finansową.

Foto: Claudio Schwarz, unsplash.com

Przeczytaj także:

Artykuł

Jak rozwijać najważniejsze kompetencje przyszłości?

Projekt “UsuwaMY bariery!” został zainicjowany przez Autopay ze wsparciem SWPS Innowacje.

07.11.2023 Czytaj więcej

Artykuł

Polacy pokochali automatyczne opłaty za autostrady

Kierowcy doceniają możliwość dokonywania szybkich płatności za przejazdy autostradami. Liczba użytkowników aplikacji Autopay przekroczyła 2 mln.

06.11.2023 Czytaj więcej

Artykuł

Winiety elektroniczne – jak i gdzie kupić e-winiety?

Planujesz podróż i zastanawiasz się jak działa e-winieta i gdzie kupić winiety? W artykule opisujemy: czym są winiety, ceny, zasady zakupu i wiele więcej.

06.11.2023 Czytaj więcej