Płatności za autostrady na rachunku Play

#Autopay #płatności automatyczne #Zapłać z Play

11.03.2020
Udostępnij:

Play wprowadza możliwość doliczenia do rachunku za telefon opłat za przejazdy autostradą, dokonanych za pomocą Autopay. To pierwsze tego typu wdrożenie w Europie, a drugie na świecie.

Płatność za przejazd autostradą doliczana do rachunku za telefon to zupełna nowość na europejskim rynku. Podobne rozwiązanie w formie pilotażu jest dostępne wyłącznie w USA.

Dzięki współpracy Play i Autopay, opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrad są jeszcze wygodniejsze.

Autopay to system automatycznych płatności za przejazdy na odcinkach autostrad A1 i A4. Dzięki Autopay kierowca może przejechać przez punkty poboru opłat - tzw. bramki - praktycznie bez zatrzymywania. Wystarczy pobrać aplikację Autopay lub założyć konto na stronie Autopay.pl, podając markę, numer rejestracyjny samochodu oraz źródło płatności.

Abonenci sieci Play, którzy zarejestrują się w usłudze Autopay, mogą jako źródło płatności podać swój numer telefonu. Dzięki temu mają możliwość zapłacenia za przejazdy autostradą razem z rachunkiem za telefon. Płatności za autostrady są doliczane do faktury bezpośrednio po każdym zakończonym przejeździe. Co ważne, Play nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z tej metody płatności. Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla osób korzystających z usług abonamentowych Play.

- Cieszymy się, że dzięki współpracy z Autopay niemal 10 milionów klientów posiadających abonament w Play będzie mogło jednym kliknięciem ustawić wygodny sposób automatycznego płacenia za przejazdy autostradą. Mam nadzieję, że ta metoda płatności będzie się cieszyć dużą popularnością wśród kierowców, którzy nie chcą podawać danych dotyczących swojej karty płatniczej lub zwyczajnie jej nie posiadają. Im więcej osób zacznie korzystać z Autopay, tym szybciej i bardziej komfortowo wszyscy będziemy mogli podróżować samochodami po Polsce, szczególnie w okresie sezonu urlopowego – komentuje Łukasz Perzyński, szef Zespołu Direct Carrier Billing w Play.

Wygoda i aspekt ekologiczny

Autopay to obecnie najwygodniejszy sposób płatności za autostrady. Po pierwszej konfiguracji konta i metody płatności, nic więcej nie trzeba robić.

- Wygoda i oszczędność czasu jest fundamentem naszej usługi Autopay. Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, nie trzeba nawet mieć przy sobie telefonu, na który została pobrana. Nie ma również potrzeby instalacji dodatkowego urządzenia do samochodu. Użytkownicy Autopay przejeżdżają automatycznie przez bramki, co jest gigantyczną oszczędnością czasu w trakcie weekendów czy szczycie sezonu turystycznego, gdy kierowcy stoją w kilometrowych kolejkach - komentuje Monika Boroszewska, Chief Product Officer Autopay.

Ograniczenie korków przed tzw. bramkami ma wpływ na realne zmniejszenie emisji spalin przez samochody. Co więcej, dzięki korzystaniu z Autopay, ogranicza się zużycie papieru, ponieważ kierowcy nie pobierają biletów przy wjeździe na autostradę ani paragonów za opłacenie biletów.

System Autopay od lata 2019 działa na wszystkich płatnych odcinkach AmberOne Autostrady A1 na odcinku Toruń-Gdańsk oraz na Autostradzie A4 - na odcinku Katowice-Kraków.

Przeczytaj także:

Artykuł

Rebranding Autopay z dwiema statuetkami na Transform Awards Europe 2024!

Rebranding Autopay został nagrodzony dwiema statuetkami - złotą i srebrną - podczas Transform Awards Europe 2024

22.04.2024 Czytaj więcej

Artykuł

System płatniczy Autopay obsługuje już do 300 tysięcy transakcji na godzinę

Autopay zapewnia skalowalność swojej platformy płatniczej już na poziomie 300 tysięcy transakcji na godzinę.

16.04.2024 Czytaj więcej

Artykuł

E-winiety na przejazdy w Szwajcarii już dostępne w aplikacji Autopay oraz online 

Autopay rozszerza ofertę zakupu e-winiet o Szwajcarię. Winiety na przejazdy w Szwajcarii dostępne są zarówno na stronie internetowej market.autopay.pl, jak i w aplikacji mobilnej dla systemów Android i iOS.

16.02.2024 Czytaj więcej