Blue Media inwestuje w LegalGeek

#LegalTech #Legal Geek

20.05.2016
Udostępnij:

Nowa firma doradzi sektorowi technologicznemu

Sopocka spółka technologiczno-finansowa Blue Media zainwestowała w Legal Geek – firmę prawniczą działająca w obszarze LegalTech. Ten dynamicznie rozwijający się na świecie sektor wykorzystuje technologie i automatyzację do świadczenia usług prawniczych, optymalizując ich koszty oraz czyniąc bardziej dostępnymi.

Swoje usługi prawne oraz doradcze Legal Geek kieruje głównie do firm działających w obszarze nowych technologii, w szczególności e-commerce, FinTech, ICT i technologicznych startupów. Do tej pory usługi te były świadczone w formie indywidualnej obsługi prawnej – przez co często były niedostępne dla przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w biznesie.

Nowością na polskim rynku jest oferowany przez Legal Geek Kreator Regulaminów, który umożliwia e-sklepom spełnienie istotnych wymogów prawnych związanych z prowadzeniem sklepu internetowego. Korzystanie z Kreatora jest intuicyjne, a przedsiębiorca uzyskuje gotowy do umieszczenia na swojej stronie regulamin w ciągu kilku minut. Usługa kierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców rozpoczynających działalność, którzy nie mają jeszcze potrzeby lub środków na skorzystanie z indywidualnej obsługi prawnej (usług typu premium). Dotychczas z Kreatora działającego w formie MVP skorzystało ponad 1100 podmiotów e-commerce. Obecnie dobiegają końca prace nad nową, ulepszoną i bardziej kompleksową wersją usługi.

Automatyzacja usług prawnych

W planach spółki jest dalszy rozwój kolejnych zautomatyzowanych narzędzi ułatwiających przedsiębiorcom spełnienie ciążących na nich obowiązków oraz optymalizację kosztów obsługi prawnej. Tym samym firma włącza się w nurt tzw. LegalTech (technologie w prawie) – gałęzi gospodarki wykorzystującej zaawansowane technologie do zautomatyzowania tradycyjnych usług prawniczych i ich popularyzacji. Legal Tech szczególną popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

- Nie tylko pokazujemy nowy trend w świadczeniu usług prawniczych, ale także oferujemy usługi w przystępny i zrozumiały sposób. Dzięki takiemu podejściu już po niespełna roku działania mamy sporą grupę stałych Klientów. Teraz dzięki inwestycji dokonanej przez Blue Media planujemy rozwój usług międzynarodowych, a także zwiększenie naszego zaangażowania w usługi zautomatyzowane, w których widzimy olbrzymi potencjał – mówi Zofia Babicka-Klecor, założycielka Legal Geek – Jednocześnie cały czas będziemy świadczyć usługi indywidualne, które stanowią trzon naszej działalności.

Wyspecjalizowane usługi prawnicze

W wyniku umów zawartych z Blue Media, Legal Geek zajmie się m.in. dalszym rozwojem Kreatora Regulaminów oraz świadczeniem indywidualnych usług prawniczych dla firm działających na terenie całej Unii Europejskiej.

Przedsiębiorca korzystający z usług Legal Geek będzie mógł liczyć na fachową pomoc prawną w dowolnym państwie Unii. Dzięki temu oszczędzi czas na poszukiwaniu pomocy prawnej za granicą, a także zyska możliwość komunikowania się z prawnikiem w języku polskim. Znalezieniem obsługi prawnej w innym państwie UE, a także współpracą z zagranicznym prawnikiem, zajmie się zespół Legal Geek. W obszarze startupów działalność Legal Geek ma obejmować doradztwo prawne, a także biznesowe, w szczególności obsługę transakcji inwestycyjnych.

Docelowo udział Blue Media w Legal Geek wyniesie 25 proc. kapitału zakładowego. – Legal Geek ze swoimi usługami doradczymi działa w obszarach bliskich naszym biznesowym zainteresowaniom. E-commerce to jedna z najbardziej dochodowych i dynamicznie rozwijających się gałęzi biznesu, do której Blue Media również kieruje swoje usługi. Spodziewamy się, że inwestycja ta przyniesie wymierne korzyści dla całego rynku – mówi Andrzej Jędrzejczak, rzecznik Blue Media.

Założycielką Legal Geek jest Zofia Babicka-Klecor, prawniczka specjalizująca się w tematyce e-commerce i IT oraz zagadnieniach związanych z prawem autorskim i ochroną danych osobowych. Jej doświadczenie w obszarze IT obejmuje nie tyko działalność prawniczą, ale również pracę na stanowiskach kreatywnych w obszarze projektowym. W 2015 r. na bazie swojego bloga o tematyce prawa IT i e-commerce założyła specjalistyczną firmę prawniczą.

W firmie za segment FinTech oraz startupy odpowiada Tomasz Klecor, ekspert w zagadnieniach związanych z regulacjami usług płatniczych, procesem inwestycyjnym i tworzeniem startupów. Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw instytucji finansowych przed krajowymi i zagranicznymi regulatorami (m.in. polskim KNF, niemieckim BaFin oraz brytyjskim FCA). Obsługiwał spółki z UE i USA, a także doradzał przy transakcjach M&A oraz Venture Capital.

Czym jest LegalTech

LegalTech to nowa gałąź gospodarki, która z założenia ma wywrócić do góry nogami dotychczasowe podejście do usług prawnych i form ich świadczenia. LegalTech to usługi prawne bazujące na wykorzystaniu nowych technologii, które mają uczynić prawo bardziej przyjaznym i dostępnym dla ogółu. Poprzez automatyzację części procedur i uczynienie z prawa typowej, nieróżniącej się od innych usługi, LegalTech sprzyja rozwojowi kultury korzystania z profesjonalnej obsługi prawnej. Obecnie LegalTech rozwija się w dwóch kierunkach – usługach dedykowanych dla firm prawniczych oraz usługach świadczonych przez firmy prawnicze dla ich klientów. Właśnie w tym drugim kierunku rozwija się firma Legal Geek. Sektor LegalTech prężnie rozwija się w Stanach Zjednoczonych, a ostatnio również w Europie. Do rozwiązań LegalTech zalicza się zarówno proste systemy mające pomóc klientowi w znalezieniu właściwego prawnika, jak i skomplikowane rozwiązania do zarządzania compliance czy zawierania umów on-line.

O Legal Geek

Legal Geek to nowoczesna firma prawnicza kierująca usługi do e-commerce, startupów technologicznych oraz sektorów ICT i FinTech. Misją Legal Geeka jest dostarczanie profesjonalnej obsługi prawnej w sposób przystępny i zrozumiały. Działalność Legal Geeka kierowana jest do wybranych obszarów biznesu, aby zapewnić Klientom obsługę ekspercką prowadzoną przez prawników znających specyfikę branży. Obsługa prawna świadczona przez spółkę polega na opracowywaniu dokumentacji dla sklepów i serwisów internetowych, przygotowaniu i analizowaniu umów, a także usługi doradcze w procesach inwestycyjnych Venture Capital.Oprócz indywidualnej obsługi prawnej typu premium, Legal Geek – działając w sektorze LegalTech – opracowuje usługi zautomatyzowane kierowane do Klientów, którzy rozpoczynają swoją działalność i nie mają możliwości skorzystania z usług zindywidualizowanych.

Legal Geek minimalizuje dystans pomiędzy przedsiębiorcą a prawnikiem, który jest partnerem nowoczesnego biznesu, nastawionym na współpracę i rozumiejącym specyfikę działalności swojego klienta. Więcej informacji o samej firmie oraz jej usługach znajdziesz tutaj.

Przeczytaj także:

Fintech

Zwiększanie efektywności procesów płatniczych dzięki innowacyjnym rozwiązaniom API

Poznaj, jak nowoczesne API transformują procesy płatnicze, zwiększając ich efektywność, automatyzując rutynowe zadania i poprawiając doświadczenie użytkowników.

24.05.2024 Czytaj więcej

Fintech

Wdrożenie płatności bez granic. Rozwiązania dla globalnej ekspansji

Odkryj jak nowoczesne technologie takie jak API do płatności zmieniają zarządzanie finansami. Poznaj możliwości, jakie otwierają się dla firm na globalnym rynku

17.05.2024 Czytaj więcej

Fintech

Przetwarzanie kart płatniczych w nowoczesnym e-commerce. Klucz do skutecznych transakcji

Odkryj, jak przetwarzanie kart płatniczych wpływa na płynność i bezpieczeństwo transakcji. Zobacz, jak integracja z systemem Visa może zwiększyć konkurencyjność

10.05.2024 Czytaj więcej