Co to jest hosting i czym się kierować podczas wyboru dostawcy? [poradnik]

#sklepy internetowe #poradnik #hosting

Pobierz bezpłatny poradnik dla właścicieli e-commerce i dowiedz się, na co należy zwrócić największą uwagę.

Pobierz bezpłatnie
09.11.2022
Udostępnij:

Zakładając sklep internetowy, należy pamiętać o wielu rzeczach. Zapewnienie stabilnego hostingu jest jedną z kluczowych kwestii, ponieważ od dostępności sklepu i jego płynnego działania będzie zależeć efekt finansowy.

Pozyskiwanie ruchu na stronę jest czaso- i kosztochłonne, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, żeby serwis www był zawsze stabilny i gotowy na wzmożone zainteresowanie – np. w momencie, gdy realizujemy kampanię reklamową zakrojoną na szeroką skalę.

Jaki hosting wybrać?

Jeżeli nie masz pewności, czym dokładnie jest hosting, na jakie terminy zwrócić uwagę porównując oferty dostawców i czym się kierować dokonując ostatecznego wyboru – pobierz darmowy przewodnik dla właścicieli e-commerce, w którym wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z tym zagadnieniem. Dzięki tym informacjom będzie Ci łatwiej podjąć decyzję, ponieważ będzie ona poparta wiedzą, a nie będzie się opierać na przypuszczeniach i intuicji.

Pobierz bezpłatnie

Co to jest hosting i czym się kierować podczas wyboru dostawcy?"

Co to jest hosting? Podstawowe terminy

W przewodniku umieściliśmy krótkie, ale rzeczowe objaśnienia najważniejszych terminów związanych z hostingiem, na które możesz natrafić czytając oferty hostingodawców. Zamiast branżowego żargonu, znajdziesz tam łatwe do zrozumienia pojęcia, które rzucą więcej światła na usługę hostingu. Mając te informacje, będziesz w stanie samodzielnie podjąć najlepszą możliwą decyzję dla Twojego biznesu.

Nie tylko nie będziesz się już zastanawiać co to jest hosting, będziesz znać różnicę pomiędzy VPS a hostingiem współdzielonym. Dowiesz się, na jaki wskaźnik zwrócić uwagę, by móc wybrać usługodawcę, który zapewnia stabilny hosting. Przekonasz się również, co bardzo często robią hostingodawcy, by zwiększyć swoje zyski, a co może mieć negatywny wpływ na dostępność Twojego serwisu. Wyposażymy Cię w wiedzę, dzięki której dokonasz dobrego wyboru.


Jaki hosting wybrać?

Z oczywistych przyczyn nie możemy podać nazw hostingodawców, których uważamy za godnych polecenia. Możemy jednak podpowiedzieć Ci, na co zwrócić uwagę porównując ich oferty. Wiele osób nie wie, że nawet miejsce, w którym zlokalizowana jest serwerownia usługodawcy może mieć wpływ na wydajność usługi i dostępność sklepu internetowego. W naszym przewodniku dla e-commerce znajdziesz więcej informacji na ten i wiele innych tematów.

Wierzymy, że po jego przeczytaniu nie będziesz już zadawać sobie pytania jaki hosting wybrać, tylko będziesz służyć merytorycznym wsparciem swoim znajomym ze środowiska e-commerce. Warto polecać sobie nawzajem sprawdzonych dostawców usług, ponieważ dzięki temu profesjonalizuje się rynek e-commerce w Polsce. Stabilność sklepu internetowego przekłada się na zadowolenie klientów, a to z kolei skutkuje wyższą sprzedażą.

Silny rynek to dobra sytuacja dla wszystkich jego uczestników. Gdy e-commerce się rozwija, coraz więcej osób decyduje się za zakupy w sieci, a sklepy internetowe nie muszą ponosić już takich kosztów na promocję e-zakupów. Zamiast tego mogą inwestować w rozwój, zapewniać coraz lepszą obsługę i udoskonalać swoją ofertę.

Rozpoczynając przygodę z e-biznesem warto odpowiedzieć sobie na tak podstawowe pytania jak – co to jest hosting – żeby móc zbudować biznes na silnych podstawach i, z czasem, zadawać sobie coraz trudniejsze pytania np. jak sprzedawać więcej, jak uruchomić sprzedaż zagraniczną, jak dywersyfikować dochody... Wiedza jest kluczowym narzędziem umożliwiającym rozwój biznesu. Każdy z przedsiębiorców kiedyś zaczynał i każdy z nich zadawał sobie i innym mnóstwo pytań. Nie wiemy przecież wszystkiego od razu. Warto się dobrze zastanowić jaki hosting wybrać, żeby za jakiś czas, wraz z rozwojem sklepu, nie musieć szukać nowego dostawcy, który zagwarantuje stabilność rozwijającego się e-biznesu. Pobierz bezpłatny poradnik dla właścicieli e-commerce i zdobądź wiedzę, która pomoże Ci dokonać dobrego wyboru.

💡 Jeśli interesują Cię usługi hostingowe skorzystaj z naszej oferty i rozwiń swój biznes.

Przeczytaj także:

Ecommerce

Proste kroki do optymalizacji cashflow w sklepie online

Zobacz, jak analiza finansowa, zarządzanie zapasami, optymalizacja kosztów i inne strategie przyczyniają się do poprawy płynności finansowej i rozwoju biznesu.

23.04.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Jak skutecznie zarządzać sklepem online z domowego biura?

Poznaj strategie i narzędzia, które pomogą Ci zarządzać e-commerce z domowego biura. Dowiedz się, jak utrzymać dyscyplinę i zorganizować idealne miejsce pracy.

22.04.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Wykorzystanie bramki SMS do poprawy komunikacji z klientem sklepu

Odkryj, jak bramka SMS może rewolucjonizować komunikację z klientami w e-commerce, zwiększając zaufanie i lojalność. Dowiedz się, jak wykorzystać SMS-y.

18.04.2024 Czytaj więcej