12 narzędzi do przeprowadzania testów A/B

#optymalizacja #sklepy internetowe #projektowanie #testy A/B

15.05.2023
Udostępnij:

Testy A/B polegają one na porównaniu dwóch różnych wersji strony internetowej, formularza czy innej treści, w celu zidentyfikowania, która z nich przynosi lepsze efekty. Które narzędzia ułatwiają przeprowadzanie testów A/B i porównanie różnych wersji treści?

Testy A/B są wartościowe, ponieważ pozwalają na dokładne mierzenie wpływu zmian na skuteczność strony internetowej lub aplikacji. Dzięki nim można poznać preferencje użytkowników i dowiedzieć się, które elementy strony wpływają na zwiększenie liczby konwersji.

Dzięki przeprowadzeniu testów A/B, przedsiębiorcy mogą skuteczniej optymalizować swoje strony internetowe i kampanie marketingowe, co przekłada się na poprawę efektów i wzrost zysków.

Oto kilka powodów, dla których jeszcze warto przeprowadzać testy A/B:

 • Poprawiają skuteczność: testy A/B pomagają zidentyfikować elementy strony, które przyciągają użytkowników i prowadzą do większej liczby konwersji. W ten sposób można dostosować treść strony lub układ elementów w celu zwiększenia liczby konwersji.

 • Optymalizują użytkowanie strony: testy A/B pomagają w identyfikacji problemów związanych z nawigacją lub innymi aspektami użytkowania strony, które mogą prowadzić do frustracji użytkowników. Dzięki temu można wprowadzić poprawki, które ułatwią użytkownikom korzystanie ze strony.

 • Pomagają poznać preferencje użytkowników: testy A/B pozwalają na badanie preferencji użytkowników i zrozumienie, jakie elementy są dla nich najważniejsze. Dzięki temu można dostosować strony internetowe lub aplikacje do ich potrzeb.

 • Minimalizują ryzyko wprowadzenia złych zmian: przeprowadzanie testów A/B umożliwia wprowadzanie zmian w sposób kontrolowany, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko wprowadzenia negatywnych zmian, które mogą wpłynąć na skuteczność strony lub aplikacji.

 • Podsumowując, testy A/B są ważnym narzędziem dla właścicieli sklepów internetowych, ponieważ pozwalają na dokładne mierzenie skuteczności różnych elementów strony i wprowadzanie poprawek, które prowadzą do zwiększenia liczby konwersji i sprzedaży.


  12 narzędzi do przeprowadzenia testów A/B

  Istnieje wiele narzędzi do przeprowadzania testów A/B o różnym zakresie funkcjonalnym. Oto najczęściej stosowane.

  1. Google Optimize

  Bezpłatne narzędzie Google, które umożliwia łatwe przeprowadzanie testów A/B. Funkcje: personalizacja, dynamiczne testowanie, targetowanie i analizę wyników.

  2. Optimizely

  Narzędzie, które daje zaawansowane możliwości testowania i personalizacji stron internetowych. Ma łatwy interfejs i różne narzędzia do tworzenia testów A/B, testów wielowariantowych i testów na podstawie celów. Optimizely umożliwia również integrację z innymi narzędziami analitycznymi i marketingowymi.

  3. VWO

  Narzędzie do przeprowadzania testów A/B i wielowariantowych, które ma funkcje takie jak personalizacja, analiza zachowań użytkowników i targetowanie. VWO ma łatwy interfejs i narzędzia do tworzenia testów, a także umożliwia integrację z innymi narzędziami analitycznymi i marketingowymi.

  4. Unbounce

  Narzędzie do tworzenia landing pages i przeprowadzania testów A/B. Udostępnia wiele szablonów i funkcji, które ułatwiają tworzenie stron i testowanie ich skuteczności. Unbounce umożliwia również integrację z innymi narzędziami analitycznymi i marketingowymi.

  5. AB Tasty

  Narzędzie do testowania stron internetowych – ma łatwy interfejs i narzędzia do tworzenia testów A/B i wielowariantowych. AB Tasty umożliwia personalizację stron i analizę wyników testów. Narzędzie umożliwia również integrację z innymi narzędziami analitycznymi i marketingowymi.

  6. Crazy Egg

  Narzędzie do analizy zachowań użytkowników i testowania stron internetowych. Funkcje: mapy ciepła, analiza zachowań użytkowników i testowanie wersji strony. Crazy Egg umożliwia również integrację z innymi narzędziami analitycznymi i marketingowymi.

  7. Freshmarketer

  Narzędzie, które ma funkcje testowania A/B, testowania wielowariantowego, personalizacji i analizy wyników testów. Freshmarketer umożliwia łatwe tworzenie testów.

  8. Adobe Target

  Narzędzie do testowania stron internetowych, dające dostęp do zaawansowanych funkcji personalizacji i analizy wyników testów. Adobe Target umożliwia testowanie wielowariantowe, testowanie na podstawie celów i targetowanie. Narzędzie jest częścią platformy Adobe Marketing Cloud.

  9. Kameleoon

  Narzędzie do personalizacji i testowania stron internetowych. Funkcje: testowanie A/B i wielowariantowe, personalizacja i analiza wyników testów. Kameleoon umożliwia integrację z innymi narzędziami analitycznymi i marketingowymi.

  10. Convert

  Narzędzie do testowania A/B, personalizacji i analizy wyników testów. Convert umożliwia łatwe tworzenie testów i integrację z innymi narzędziami analitycznymi.

  11. HubSpot

  Platforma marketingowa, która udostępnia wiele narzędzi do zarządzania i automatyzacji działań marketingowych. Jednym z elementów jest moduł do przeprowadzania testów A/B i testów wielowariantowych, który umożliwia łatwe porównanie różnych wersji strony internetowej, formularzy czy landing pagów. HubSpot posiada również zaawansowane funkcje personalizacji, dzięki którym można dostosować treści do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników. Narzędzie umożliwia także analizę wyników testów i optymalizację kampanii marketingowych.

  12. Oracle Maxymiser

  Narzędzie do testowania stron internetowych. Funkcje: testowanie A/B i wielowariantowe, testowanie na podstawie celów i targetowanie. Oracle Maxymiser umożliwia łatwe tworzenie testów i personalizację stron internetowych, a także analizę wyników testów i optymalizację działań marketingowych. Narzędzie umożliwia integracje z innymi systemami i narzędziami analitycznymi, co umożliwia jeszcze dokładniejszą analizę.


  Podsumowując, istnieje wiele narzędzi do przeprowadzania testów A/B, każde z nich ma inny zakres funkcjonalny. Jeśli nie wiesz, na które narzędzie się zdecydować, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego. Wtedy przekonasz się, które najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku i podejmiesz w pełni świadomą decyzję.

  Przeczytaj także:

  Ecommerce

  Integracja płatności WooCommerce – przewodnik dla Twojego e-sklepu

  Dowiedz się, jak uruchomić płatności WooCommerce od Autopay, aby zwiększyć zadowolenie klientów i poprawić konwersję. Poznaj lepiej nasze rozwiązania płatnicze.

  15.07.2024 Czytaj więcej

  Ecommerce

  Zarządzanie płatnościami w e-commerce – narzędzia i porady dla małych biznesów

  Dowiedz się, jak skutecznie zarządzać płatnościami dla e-sklepów. Przegląd narzędzi i porad, które pomogą małym biznesom i startupom w optymalizacji procesów.

  08.07.2024 Czytaj więcej

  Ecommerce

  Sekrety udanej ekspansji międzynarodowej w e-commerce

  Poznaj strategie i dobre praktyki dla firm planujących wejście na nowe rynki. Dowiedz się, jak dostosować ofertę, zrozumieć lokalne preferencje i wiele więcej.

  27.06.2024 Czytaj więcej