Blue Media dla inFakt

#płatności online #inFakt

Udostępnij:

Dzięki usłudze Płatności Online Blue Media, przedsiębiorcy korzystający z serwisu do fakturowania i księgowości inFakt.pl mogą przyspieszyć otrzymanie należności za wystawiane przez siebie faktury.

Systemy płatnicze i rozliczeniowe spółki Blue Media wykorzystywane są przez największych wystawców faktur w Polsce: dostawców energii, mediów, usług telekomunikacyjnych czy zakładów ubezpieczeń. Analogiczne rozwiązania płatnicze spółka Blue Media wdrożyła właśnie w inFakt.

W momencie wystawienia faktury przychodowej (sprzedażowej) klienci inFakt mogą włączyć szybkie płatności Blue Media. Do każdej faktury zostanie wówczas wygenerowany unikalny link umożliwiający płatność, który będzie wyeksponowany w treści wiadomości e-mail wysyłanej do kontrahenta razem z fakturą. Co istotne, włączenie tej usługi nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą po stronie przedsiębiorcy wystawiającego fakturę.

 - Staramy się rozwijać nasza platformę o usługi, które mają rzeczywisty wpływ na podniesienie jej wartości dla naszych Partnerów. Od dawna myśleliśmy o rozwiązaniu, które ułatwi przepływ środków od odbiorców do wystawców. Było to trudne z formalnego punktu widzenia, do momentu, aż gotowe rozwiązanie zaproponowała Blue Media – Jakub Chudarek, Product Owner Infakt.

Odbiorca wiadomości może w szybki i wygodny sposób uiścić należność za fakturę. Po kliknięciu w przycisk „Zapłać teraz za fakturę”, zostanie przekierowany do serwisu płatności. Po wybraniu dogodnej metody płatności, kontrahent zostanie przekierowany do strony transakcyjnej banku. Po zalogowaniu do banku, wszystkie informacje dotyczące płatności za fakturę będą już automatycznie uzupełnione. Po opłaceniu, faktura w inFakt zmieni status na Zapłacono, a środki zostaną natychmiast zlecone do wypłaty do odbiorcy.

- Nasze rozwiązanie upraszcza i przyspiesza otrzymywanie należności za wystawiane faktury w inFakt. Kontrahent zwolniony z obowiązku wypełniania szeregu okienek danymi do przelewu, może go wykonać w każdej chwili z poziomu e-maila, co ma bezpośredni wpływ na szybkość otrzymania należności przez wystawcę faktur. Po pierwszym etapie skoncentrowaliśmy się na rozwoju usługi o nowe metody płatności i wykorzystanie natychmiastowych przelewów podczas wysyłania środków do wystawców faktur. Takie rozwiązanie znane jest z wielu banków, w których Blue Media z powodzeniem realizuje usługę przelewów w czasie rzeczywistym – przekonuje Dawid Adamczyk, odpowiedzialny za projekt w Blue Media.

Wystawca faktury otrzyma należne mu środki najpóźniej 1 dzień roboczy od opłacenia faktury przez kontrahenta.

W identyczny sposób użytkownicy inFakt mogą opłacać faktury za korzystanie z Programu do Fakturowania i Programu do Księgowości.

Przeczytaj także:

Fintech

Jak sztuczna inteligencja pomaga walczyć z oszustwami finansowymi

Sztuczna inteligencja jako mocne narzędzie przeciwko oszustwom finansowym. Przyjrzyj się, jak firmy wykorzystują AI do wykrywania i unikania oszustw.

18.08.2023 Czytaj więcej

Fintech

Płatności biometryczne. Niedaleka przyszłość czy wciąż filmowa wizja?

Czym jest biometria? Jak zastosowano ją w procesach weryfikacyjnych i autoryzacyjnych? Czy już niedługo będziemy mogli "płacić okiem"? Przekonajmy się...

27.04.2023 Czytaj więcej

Fintech

Jak ubezpieczyciele korzystają ze zdalnej weryfikacji tożsamości?

Branża ubezpieczeniowa była jedną z pierwszych, które zaczęły aktywnie korzystać z narzędzi weryfikacyjnych, żeby zdigitalizować proces sprzedaży ubezpieczeń.

25.04.2023 Czytaj więcej