Płatności BLIK

#płatności online #BLIK

Dodaj do swojej oferty możliwość zlecania szybkich płatności BLIK i ułatw swoim klientom opłacanie zamówień w Twoim e-sklepie lub serwisie internetowym

Zacznij pobierać płatności Skontaktuj się z działem sprzedaży

Jakie są płatności BLIK?

Usługa płatności BLIK umożliwia klientom dokonanie płatności, bezgotówkowo, za pomocą smartfona, a konkretnie za pomocą aplikacji mobilnej banku – również w sklepach stacjonarnych..

 • Łatwo dostępne

  Płatność BLIK-iem jest dostępna dla każdej osoby, która jest klientem jednego z banków uczestniczących w systemie i korzysta z bankowości mobilnej za pośrednictwem aplikacji na swoim telefonie.

  Z BLIK-a mogą korzystać również użytkownicy, którzy są klientami więcej niż jednego banku partnerskiego.

 • Proste w obsłudze

  Transakcja w systemie płatności mobilnych BLIK realizowana jest za pomocą generowanego w aplikacji mobilnej banku 6-cyfrowego kodu.

  Kod BLIK jest jednorazowy, a jego ważność wygasa po 2 minutach od momentu wygenerowania na żądanie klienta. Z BLIK-a można korzystać w sklepach stacjonarnych i internetowych.

 • Bardzo wygodne

  Dane do przelewu są automatycznie uzupełnione, po zalogowaniu do aplikacji banku na telefonie klient generuje kod BLIK i za jego pomocą autoryzuje transakcję.

  Unika w ten sposób przekierowania i logowania do systemu transakcyjnego banku i konieczności wpisywania kodów SMS w celu realizacji przelewu.

Zapewniamy integrację w modelu
white label
oraz z następującymi platformami e−commerce.

1999

od tego roku jesteśmy na rynku

300

banków i instytucji finansowych korzysta z naszych rozwiązań

50 tys. 

sklepów internetowych używa naszych płatności

880 tys.

klientów korzysta z naszych systemów każdego dnia

Dlaczego warto dodać płatności BLIK-iem do oferty?

O BLIK-u

Właścicielem marki BLIK jest PSP – Polski Standard Płatności. BLIK jest powszechnie wykorzystywany w sklepach internetowych, ponieważ tysiące klientów indywidualnych bardzo polubiło tę metodę. Klienci chętnie z niej korzystają również offline, np. żeby dokonywać płatności, zlecać przelew na telefon BLIK, a nawet do wypłaty gotówki.

BLIK 0

Oferujemy również rozwiązanie BLIK 0, czyli BLIK “wewnątrz sklepu”. W tym przypadku zabezpieczające kody BLIK są podawane bezpośrednio na stronie sklepu w ostatnim etapie procesu zakupowego (bez przekierowania do bankowości internetowej).

Aplikacja mobilna jest wykorzystywana do potwierdzenia transakcji. Gdy klient to zrobi, na ekranie jego telefonu pojawi się stosowny komunikat potwierdzający, że płatność się powiodła. Kody BLIK są podawane na stronie bramki płatniczej w przypadku integracji wyglądu standardowego lub spersonalizowanego.

Zacznij pobierać płatności
Płatności telefonem zyskują na popularności

Odbiorcy płatności również polubili BLIK, ponieważ pozwala na bardzo szybką realizację płatności. Sklepy stacjonarne udostępniające nowoczesne formy płatności cieszą się sympatią i zaufaniem klientów indywidualnych. W punktach usługowych można korzystać z BLIK-a podczas codziennych zakupów (odbiorca płatności nie pobiera opłat od klienta za obsługę transakcji) – wystarczy podać kod BLIK na terminalu płatniczym.

Szerokie zastosowanie BLIK-a

Użytkownicy chętnie korzystają z przelewu na telefon BLIK, lubią wypłacać gotówkę BLIK-iem, zamiast korzystać z karty bankowej, płacić za zakupy internetowe z kodem BLIK – wszystko dlatego, że niemal zawsze mają ze sobą telefon, a z nim aplikację bankową.

Włącz BLIK w swoim sklepie internetowym

BLIK jest jedną z najchętniej wybieranych metod płatności online – jest prosty w obsłudze, szybki, nie wymaga przepisywania danych z karty płatniczej itp. System płatności mobilnych BLIK cieszy się zarówno popularnością, jak i zaufaniem, które jest kluczowe w kontekście płatności internetowych. BLIK działa w tysiącach sklepów online w Polsce, a płatność BLIK bije kolejne rekordy popularności wśród użytkowników.

BLIK jest jedną z kilkuset metod płatności obsługiwanych przez bramkę płatniczą Autopay. Zarejestruj się w naszym systemie i zacznij pobierać płatności online – wygodnie, bezpiecznie i niezawodnie.

Możesz nam zaufać

Od 1 października 2013 r. mamy status krajowej instytucji płatniczej nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Od 2011 r., na mocy zgody Narodowego Banku Polskiego, prowadzimy działalność rozliczeniową i rozrachunkową, nad którą NBP sprawuje nadzór.
Posiadamy certyfikat PCI DSS, umożliwiający przetwarzanie danych kartowych w systemach informatycznych i bramkach płatniczych.
Należymy do Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności oraz Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich. W 2019 r. uzyskaliśmy rozszerzenie licencji KNF, które pozwala na świadczenie usługi dostępu do informacji o rachunku (AIS) oraz usługi inicjowania płatności (PIS) zgodnie z przepisami dyrektywy PSD2, obowiązującej w Polsce od tego samego roku.

Skorzystaj z naszej bazy wiedzy

Ecommerce

Integracja płatności WooCommerce – przewodnik dla Twojego e-sklepu

Dowiedz się, jak uruchomić płatności WooCommerce od Autopay, aby zwiększyć zadowolenie klientów i poprawić konwersję. Poznaj lepiej nasze rozwiązania płatnicze.

15.07.2024 Poznaj szczegóły

Ecommerce

Zarządzanie płatnościami w e-commerce – narzędzia i porady dla małych biznesów

Dowiedz się, jak skutecznie zarządzać płatnościami dla e-sklepów. Przegląd narzędzi i porad, które pomogą małym biznesom i startupom w optymalizacji procesów.

08.07.2024 Poznaj szczegóły

Fintech

Wpływ regulacji prawnych na przyszłość płatności cyfrowych

Dowiedz się, jak GDPR, PSD2 i inne kluczowe regulacje wpływają na sektor fintech i ecommerce. Dowiedz się, jakie wyzwania i szanse niosą nowe przepisy.

28.06.2024 Poznaj szczegóły

Zastanawiasz się, jak możemy pomóc Twojej firmie?

Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży, a omówimy wszystkie możliwości

Pobierz aplikację

Zeskanuj kod QR aparatem telefonu, żeby pobrać aplikację Autopay i płacić automatycznie za przejazdy autostradami, winiety i wiele więcej.

Dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android.

Pobierz aplikację
Google Play
App Store
Google Play App Store