Czym jest Autopay?

Autopay to system do szybkich i automatycznych płatności online i offline, stworzony w 2019 r. Początkowo służył do obsługi płatności automatycznych za przejazdy autostradami w Polsce, dziś można go używać również na myjniach i parkingach, a zasięg usługi jest systematycznie rozszerzany.

System jest wykorzystywany do pobierania automatycznych płatności za:

  • przejazdy autostradami AmberOne i A4 na odcinkach Gdańsk-Toruń oraz Kraków-Katowice, w obu kierunkach;
  • korzystanie z myjni w sieci Wwwash
  • postoje na parkingach.

Rozwiązanie ma szerokie zastosowanie i może być wykorzystywane do pobierania płatności za różne usługi, w tym za wejściówki, np. do parków narodowych lub parków rozrywki). Jeżeli pobierasz płatności od swoich klientów – dzięki Autopay możesz to robić automatycznie.

Korzyści płynące z zastosowania Autopay

Szybsza obsługa klientów

Dzięki automatycznym płatnościom, Twoi klienci nie muszą już czekać w kolejce po bilety wstępu.

Niższe koszty

Nie musisz zatrudniać tak wielu pracowników, którzy do tej pory byli potrzebni do obsługi płatności.

Płynny ruch na bramkach

Klienci korzystający z Autopay nie muszą zatrzymywać się przed bramkami na autostradzie - wystarczy, że lekko zwolnią, a system rozpozna rejestrację.

Przewaga konkurencyjna

Klienci doceniają rozwiązania, które ułatwiają im życie i pozwalają zaoszczędzić tak cenny dziś czas.

Możesz zaufać naszym rozwiązaniom

Autopay Mobility to spółka technologiczna dostarczająca nowoczesne rozwiązania w obszarze płatności elektronicznych. Naszym flagowym produktem jest aplikacja Autopay, która umożliwia płatności automatyczne m.in. za przejazdy autostradami A1 oraz A4 Katowice-Kraków. Z rozwiązania korzysta aktualnie ponad 410 tys. użytkowników (stan na grudzień 2020), z których 18% zarejestrowało się za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej.

Za bezpieczeństwo płatności odpowiada spółka Blue Media, która ma status krajowej instytucji płatniczej, jest pod stałym nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i posiada zgodę Narodowego Banku Polskiego na prowadzenie działalności rozliczeniowej i rozrachunkowej.

Ostatnie nagrody i wyróżnienia

Złoty Bankier 2020
Innowacja Fintech

Fintech Future
Serwisu Cashless