Poszerz grono klientów dzięki weryfikacji z użyciem bankowości internetowej

#AIS #weryfikacja AIS

29.12.2023
Udostępnij:

Współczesny rynek e-commerce oraz sprzedaży produktów finansowych wymaga od przedsiębiorców zastosowania skutecznych metod weryfikacji klientów, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji i optymalizować procesy sprzedaży. W tym kontekście, usługa AIS (Account Information Service), wykorzystująca bankowość internetową, staje się kluczowym narzędziem w potwierdzaniu wiarygodności klientów. Znaczenie precyzyjnej i szybkiej weryfikacji danych nabiera dodatkowego wymiaru w obliczu rosnącej ilości operacji online i potrzeby ochrony przed oszustwami finansowymi. AIS, oferując dostęp do rzetelnych informacji o klientach w czasie rzeczywistym, staje się nieocenioną wartością dla firm dążących do rozszerzenia swojego zasięgu i zwiększenia zaufania wśród użytkowników ich usług.


Co to jest AIS i jak działa?


AIS to metoda weryfikacji oparta na dostępie do rachunku bankowego klienta. Proces ten obejmuje zalogowanie się klienta do swojej bankowości internetowej, a następnie analizę i pobranie jego danych adresowych oraz finansowych. Informacje te są następnie przekształcane do formatu JSON i pliku PDF, co umożliwia firmom natychmiastowe otrzymanie i analizę danych klienta.


Rodzaje danych możliwych do weryfikacji


AIS umożliwia weryfikację różnorodnych danych, od podstawowych informacji osobowych po szczegółowe dane finansowe i scoring kredytowy klienta. Dzięki temu firmy mogą dostosować zakres weryfikacji do swoich potrzeb, uzyskując komplet informacji niezbędnych do podejmowania decyzji biznesowych.


Bezpieczeństwo procesu weryfikacji


Bezpieczeństwo w AIS jest priorytetem. Usługa ta, podobnie jak inne rozwiązania Autopay, działa pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i Narodowego Banku Polskiego, zapewniając wysoki standard ochrony danych. Działalność AIS jest zgodna z dyrektywą PSD2 UE, co gwarantuje zgodność z unijnymi standardami bezpieczeństwa.


Korzyści biznesowe z zastosowania weryfikacji AIS


Weryfikacja z użyciem bankowości internetowej oferuje unikalne korzyści dla biznesów, umożliwiając im dostęp do kompleksowych informacji o klientach w oparciu o otwartą bankowość. Dzięki wykorzystaniu AIS, firmy mają dostęp do danych rachunków bankowych klientów, co umożliwia zarządzanie danymi zgodnie z unijną dyrektywą PSD2. Co więcej, system oferuje możliwość przeprowadzenia dokładnej weryfikacji finansowej klientów oraz przygotowania prognoz zachowań konsumenckich, co stanowi cenne wsparcie w procesie oceny kredytowej i ryzyka.

Rozwiązanie umożliwia firmom otrzymywanie wysokiej jakości analizy danych klientów, dostosowanej do specyficznych potrzeb biznesowych. System oferuje unikalne algorytmy, które pozwalają zbierać, kategoryzować i weryfikować dane z różnych banków, dostarczając precyzyjnych informacji dla celów biznesowych.

Weryfikacja z użyciem bankowości internetowej wspiera klientów biznesowych z różnych branż, takich jak firmy ubezpieczeniowe, pożyczkowe, telekomunikacyjne, czy agencje nieruchomości. Opracowane modele scoringowe pozwalają na szybką i dokładną weryfikację klientów, zapewniając natychmiastowy dostęp do aktualnych danych bankowych. Taka wszechstronność zastosowania sprawia, że narzędzie jest użyteczne w wielu sektorach, gdzie wymagana jest dokładna weryfikacja klienta.

AIS znajduje zastosowanie, gdy potrzebna jest identyfikacja klienta końcowego lub jego ocena na podstawie danych z rachunku bankowego. Dzięki temu, weryfikacja odbywa się w prosty i nieinwazyjny sposób, co stanowi istotne ułatwienie zarówno dla klienta, jak i firmy. Natychmiastowe przygotowanie raportu o kliencie po dostępie do jego rachunku bankowego przyspiesza procesy biznesowe i pomaga w efektywnym zarządzaniu ryzykiem.

Weryfikacja z użyciem bankowości internetowej oferuje biznesom bezpieczne i efektywne narzędzie do weryfikacji danych klientów, które może być stosowane w różnych branżach. Zaawansowane algorytmy, możliwość dostosowania do potrzeb firmy oraz szybkość i bezpieczeństwo procesu sprawiają, że jest to cenne narzędzie w procesie digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych.


Podsumowanie


Weryfikacja z użyciem bankowości internetowej AIS stanowi znaczące ulepszenie w zakresie weryfikacji danych klientów w świecie sprzedaży internetowej produktów i usług. Dzięki wykorzystaniu otwartej bankowości, AIS umożliwia przedsiębiorcom szybką, dokładną i bezpieczną weryfikację danych finansowych i osobowych klientów. Jest to nie tylko krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa transakcji online, ale także środek do usprawnienia procesów biznesowych i zwiększenia zaufania klientów.

Zastosowanie zaawansowanych technologii, zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa oraz możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb biznesowych czynią AIS od Autopay wszechstronnym narzędziem, które znajduje zastosowanie w wielu sektorach. Jego zdolność do szybkiego dostarczania precyzyjnych informacji o klientach pozwala na podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.

Przeczytaj także:

Fintech

Chargeback w bankowości elektronicznej: jak minimalizować ryzyko i zwiększać zaufanie klientów

Poznaj kluczowe aspekty chargebacku, procedury wnioskowania i wpływ na bezpieczeństwo transakcji online. Dowiedz się, jak zbudować zaufanie klientów.

16.02.2024 Czytaj więcej

Fintech

Zastosowanie bramki SMS w komunikacji z klientami banków

Dowiedz się, jak bramki SMS ułatwiają kontakt banków z klientami, podnosząc bezpieczeństwo i komfort usług, oraz pomagają w sprzedaży produktów bankowych.

09.02.2024 Czytaj więcej

Fintech

Zabezpieczanie transakcji elektronicznych: najlepsze praktyki dla banków i sklepów internetowych

Sprawdź, co możesz zrobić, żeby zadbać o bezpieczeństwo transakcji w Twoim serwisie internetowym i zyskać zaufanie zarówno ze strony klientów, jak i partnerów.

26.01.2024 Czytaj więcej