Poszerz grono klientów dzięki weryfikacji z użyciem bankowości internetowej

#AIS #weryfikacja AIS

29.12.2023
Udostępnij:

Współczesny rynek e-commerce oraz sprzedaży produktów finansowych wymaga od przedsiębiorców zastosowania skutecznych metod weryfikacji klientów, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji i optymalizować procesy sprzedaży. W tym kontekście, usługa AIS (Account Information Service), wykorzystująca bankowość internetową, staje się kluczowym narzędziem w potwierdzaniu wiarygodności klientów. Znaczenie precyzyjnej i szybkiej weryfikacji danych nabiera dodatkowego wymiaru w obliczu rosnącej ilości operacji online i potrzeby ochrony przed oszustwami finansowymi. AIS, oferując dostęp do rzetelnych informacji o klientach w czasie rzeczywistym, staje się nieocenioną wartością dla firm dążących do rozszerzenia swojego zasięgu i zwiększenia zaufania wśród użytkowników ich usług.


Co to jest AIS i jak działa?


AIS to metoda weryfikacji oparta na dostępie do rachunku bankowego klienta. Proces ten obejmuje zalogowanie się klienta do swojej bankowości internetowej, a następnie analizę i pobranie jego danych adresowych oraz finansowych. Informacje te są następnie przekształcane do formatu JSON i pliku PDF, co umożliwia firmom natychmiastowe otrzymanie i analizę danych klienta.


Rodzaje danych możliwych do weryfikacji


AIS umożliwia weryfikację różnorodnych danych, od podstawowych informacji osobowych po szczegółowe dane finansowe i scoring kredytowy klienta. Dzięki temu firmy mogą dostosować zakres weryfikacji do swoich potrzeb, uzyskując komplet informacji niezbędnych do podejmowania decyzji biznesowych.


Bezpieczeństwo procesu weryfikacji


Bezpieczeństwo w AIS jest priorytetem. Usługa ta, podobnie jak inne rozwiązania Autopay, działa pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i Narodowego Banku Polskiego, zapewniając wysoki standard ochrony danych. Działalność AIS jest zgodna z dyrektywą PSD2 UE, co gwarantuje zgodność z unijnymi standardami bezpieczeństwa.


Korzyści biznesowe z zastosowania weryfikacji AIS


Weryfikacja z użyciem bankowości internetowej oferuje unikalne korzyści dla biznesów, umożliwiając im dostęp do kompleksowych informacji o klientach w oparciu o otwartą bankowość. Dzięki wykorzystaniu AIS, firmy mają dostęp do danych rachunków bankowych klientów, co umożliwia zarządzanie danymi zgodnie z unijną dyrektywą PSD2. Co więcej, system oferuje możliwość przeprowadzenia dokładnej weryfikacji finansowej klientów oraz przygotowania prognoz zachowań konsumenckich, co stanowi cenne wsparcie w procesie oceny kredytowej i ryzyka.

Rozwiązanie umożliwia firmom otrzymywanie wysokiej jakości analizy danych klientów, dostosowanej do specyficznych potrzeb biznesowych. System oferuje unikalne algorytmy, które pozwalają zbierać, kategoryzować i weryfikować dane z różnych banków, dostarczając precyzyjnych informacji dla celów biznesowych.

Weryfikacja z użyciem bankowości internetowej wspiera klientów biznesowych z różnych branż, takich jak firmy ubezpieczeniowe, pożyczkowe, telekomunikacyjne, czy agencje nieruchomości. Opracowane modele scoringowe pozwalają na szybką i dokładną weryfikację klientów, zapewniając natychmiastowy dostęp do aktualnych danych bankowych. Taka wszechstronność zastosowania sprawia, że narzędzie jest użyteczne w wielu sektorach, gdzie wymagana jest dokładna weryfikacja klienta.

AIS znajduje zastosowanie, gdy potrzebna jest identyfikacja klienta końcowego lub jego ocena na podstawie danych z rachunku bankowego. Dzięki temu, weryfikacja odbywa się w prosty i nieinwazyjny sposób, co stanowi istotne ułatwienie zarówno dla klienta, jak i firmy. Natychmiastowe przygotowanie raportu o kliencie po dostępie do jego rachunku bankowego przyspiesza procesy biznesowe i pomaga w efektywnym zarządzaniu ryzykiem.

Weryfikacja z użyciem bankowości internetowej oferuje biznesom bezpieczne i efektywne narzędzie do weryfikacji danych klientów, które może być stosowane w różnych branżach. Zaawansowane algorytmy, możliwość dostosowania do potrzeb firmy oraz szybkość i bezpieczeństwo procesu sprawiają, że jest to cenne narzędzie w procesie digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych.


Podsumowanie


Weryfikacja z użyciem bankowości internetowej AIS stanowi znaczące ulepszenie w zakresie weryfikacji danych klientów w świecie sprzedaży internetowej produktów i usług. Dzięki wykorzystaniu otwartej bankowości, AIS umożliwia przedsiębiorcom szybką, dokładną i bezpieczną weryfikację danych finansowych i osobowych klientów. Jest to nie tylko krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa transakcji online, ale także środek do usprawnienia procesów biznesowych i zwiększenia zaufania klientów.

Zastosowanie zaawansowanych technologii, zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa oraz możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb biznesowych czynią AIS od Autopay wszechstronnym narzędziem, które znajduje zastosowanie w wielu sektorach. Jego zdolność do szybkiego dostarczania precyzyjnych informacji o klientach pozwala na podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.

Przeczytaj także:

Fintech

Zwiększanie efektywności procesów płatniczych dzięki innowacyjnym rozwiązaniom API

Poznaj, jak nowoczesne API transformują procesy płatnicze, zwiększając ich efektywność, automatyzując rutynowe zadania i poprawiając doświadczenie użytkowników.

24.05.2024 Czytaj więcej

Fintech

Wdrożenie płatności bez granic. Rozwiązania dla globalnej ekspansji

Odkryj jak nowoczesne technologie takie jak API do płatności zmieniają zarządzanie finansami. Poznaj możliwości, jakie otwierają się dla firm na globalnym rynku

17.05.2024 Czytaj więcej

Fintech

Przetwarzanie kart płatniczych w nowoczesnym e-commerce. Klucz do skutecznych transakcji

Odkryj, jak przetwarzanie kart płatniczych wpływa na płynność i bezpieczeństwo transakcji. Zobacz, jak integracja z systemem Visa może zwiększyć konkurencyjność

10.05.2024 Czytaj więcej