Zastosowanie narzędzi weryfikacyjnych w bankowości

#przelew weryfikacyjny #weryfikacja online #weryfikacja AIS

20.08.2021
Udostępnij:

Blue Media od lat specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań płatniczych i komunikacyjnych dla sektora bankowego. Nasza oferta wzbogaciła się o kompleksowy system do weryfikacji online, który umożliwia m.in. zdalne potwierdzenie tożsamości klienta.


Jakie cele stawiają sobie dziś banki?


Jednymi z głównych celów są: stałe pozyskiwanie klientów indywidualnych zakładających rachunki osobiste oraz zwiększenie udziału klientów zewnętrznych w portfelu produktów kredytowych. Jednocześnie kluczową rolę odgrywa wyeliminowanie wniosków fraudowych oraz zwiększenie stopnia spłacalności kredytów poprzez lepszy scoring podczas zawierania umów. Nie mniej ważna jest redukcja kosztów poprzez migrację procesów pozyskiwania klientów do kanałów zdalnych.


Jak narzędzia weryfikacyjne pomagają osiągać te cele?


Integracja z systemem weryfikacyjnym Blue Media daje możliwość korzystania z kompletu narzędzi weryfikacyjnych lub tylko z wybranych i odpowiednio skonfigurowanych komponentów. Dzięki nim można w szybki i w pełni bezpieczny sposób potwierdzić dane osobowe i finansowe potencjalnych klientów.

System weryfikacyjny umożliwia:

  • potwierdzenie tożsamości klienta na podstawie danych pobranych m.in. z dowodu osobistego oraz porównanie zdjęcia z dokumentu ze zdjęciem wykonanym przez klienta;
  • pozyskanie i dostarczenie do banku danych osobowych klienta (imię i nazwisko, adres);
  • potwierdzenie woli zawarcia umowy na podstawie przelewu weryfikacyjnego;
  • pozyskanie i dostarczenie danych finansowych z rachunku bankowego klienta (weryfikacja AIS);
  • dostarczenie danych do scoringu według ustalonego z scenariusza.

Oprócz przelewu weryfikacyjnego i weryfikacji AIS, często stosowana jest również weryfikacja OCR, która pozwala w szybki sposób pobrać dane klienta wprost ze zdjęcia jego dowodu osobistego.

Co dokładnie umożliwia weryfikacja OCR?

  • weryfikację jakości i autentyczności zdjęcia dokumentu tożsamości: wzoru dokumentu, fontów, znaków zabezpieczających;
  • pobranie danych ze zdjęcia dokumentu z wykorzystaniem technologii OCR;
  • porównanie danych przechwyconych z kodu MRZ (ang. machine readable zone) z danymi na dokumencie.

Łącząc weryfikację OCR z fotoweryfikacją można całkowicie zdigitalizować proces zakładania konta.

Z weryfikacji online mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Dokumentem weryfikowanym może być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy oraz dokumenty zagraniczne.

Blue Media jest doświadczonym dostawcą rozwiązań płatniczych, komunikacyjnych i weryfikacyjnych dla sektora bankowego. Oferujemy narzędzia bezpieczne i w pełni zgodne z wymaganiami dotyczącymi umów outsourcingowych. Nasz system weryfikacyjny jest elastyczny i można go dowolnie dopasować do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Jeżeli interesują Cię nasze narzędzia weryfikacyjne i zastanawiasz się na ich wdrożeniem w Twojej firmie – skontaktuj się z nami, a omówimy wszystkie szczegóły.

Przeczytaj także:

Fintech

Cross-selling w usługach finansowych: strategie zwiększania sprzedaży

Cross-selling stanowi jedną z kluczowych strategii, która może znacząco wpłynąć na realizację celów biznesowych banków i innych podmiotów z sektora finansowego.

23.02.2024 Czytaj więcej

Fintech

Chargeback w bankowości elektronicznej: jak minimalizować ryzyko i zwiększać zaufanie klientów

Poznaj kluczowe aspekty chargebacku, procedury wnioskowania i wpływ na bezpieczeństwo transakcji online. Dowiedz się, jak zbudować zaufanie klientów.

16.02.2024 Czytaj więcej

Fintech

Zastosowanie bramki SMS w komunikacji z klientami banków

Dowiedz się, jak bramki SMS ułatwiają kontakt banków z klientami, podnosząc bezpieczeństwo i komfort usług, oraz pomagają w sprzedaży produktów bankowych.

09.02.2024 Czytaj więcej