Zastosowanie narzędzi weryfikacyjnych w bankowości

#przelew weryfikacyjny #weryfikacja online #weryfikacja AIS

20.08.2021
Udostępnij:

Blue Media od lat specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań płatniczych i komunikacyjnych dla sektora bankowego. Nasza oferta wzbogaciła się o kompleksowy system do weryfikacji online, który umożliwia m.in. zdalne potwierdzenie tożsamości klienta.


Jakie cele stawiają sobie dziś banki?


Jednymi z głównych celów są: stałe pozyskiwanie klientów indywidualnych zakładających rachunki osobiste oraz zwiększenie udziału klientów zewnętrznych w portfelu produktów kredytowych. Jednocześnie kluczową rolę odgrywa wyeliminowanie wniosków fraudowych oraz zwiększenie stopnia spłacalności kredytów poprzez lepszy scoring podczas zawierania umów. Nie mniej ważna jest redukcja kosztów poprzez migrację procesów pozyskiwania klientów do kanałów zdalnych.


Jak narzędzia weryfikacyjne pomagają osiągać te cele?


Integracja z systemem weryfikacyjnym Blue Media daje możliwość korzystania z kompletu narzędzi weryfikacyjnych lub tylko z wybranych i odpowiednio skonfigurowanych komponentów. Dzięki nim można w szybki i w pełni bezpieczny sposób potwierdzić dane osobowe i finansowe potencjalnych klientów.

System weryfikacyjny umożliwia:

  • potwierdzenie tożsamości klienta na podstawie danych pobranych m.in. z dowodu osobistego oraz porównanie zdjęcia z dokumentu ze zdjęciem wykonanym przez klienta;
  • pozyskanie i dostarczenie do banku danych osobowych klienta (imię i nazwisko, adres);
  • potwierdzenie woli zawarcia umowy na podstawie przelewu weryfikacyjnego;
  • pozyskanie i dostarczenie danych finansowych z rachunku bankowego klienta (weryfikacja AIS);
  • dostarczenie danych do scoringu według ustalonego z scenariusza.

Oprócz przelewu weryfikacyjnego i weryfikacji AIS, często stosowana jest również weryfikacja OCR, która pozwala w szybki sposób pobrać dane klienta wprost ze zdjęcia jego dowodu osobistego.

Co dokładnie umożliwia weryfikacja OCR?

  • weryfikację jakości i autentyczności zdjęcia dokumentu tożsamości: wzoru dokumentu, fontów, znaków zabezpieczających;
  • pobranie danych ze zdjęcia dokumentu z wykorzystaniem technologii OCR;
  • porównanie danych przechwyconych z kodu MRZ (ang. machine readable zone) z danymi na dokumencie.

Łącząc weryfikację OCR z fotoweryfikacją można całkowicie zdigitalizować proces zakładania konta.

Z weryfikacji online mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Dokumentem weryfikowanym może być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy oraz dokumenty zagraniczne.

Blue Media jest doświadczonym dostawcą rozwiązań płatniczych, komunikacyjnych i weryfikacyjnych dla sektora bankowego. Oferujemy narzędzia bezpieczne i w pełni zgodne z wymaganiami dotyczącymi umów outsourcingowych. Nasz system weryfikacyjny jest elastyczny i można go dowolnie dopasować do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Jeżeli interesują Cię nasze narzędzia weryfikacyjne i zastanawiasz się na ich wdrożeniem w Twojej firmie – skontaktuj się z nami, a omówimy wszystkie szczegóły.

Przeczytaj także:

Fintech

Korzyści z cloud connectivity dla akceptantów płatności

Przyjmujesz płatności? Zobacz, jak chmura może wspierać rozwój Twojego biznesu, zapewniając skalowalność, bezpieczeństwo i optymalizację procesów płatniczych.

14.06.2024 Czytaj więcej

Fintech

Udoskonalanie procesu płatności. Rola rekoncyliacji w Twojej firmie

Efektywna rekoncyliacja wspiera przejrzystość i optymalizację finansów w firmie. Sprawdź, jak automatyzacja i AI mogą usprawnić zarządzanie płatnościami.

07.06.2024 Czytaj więcej

Fintech

Integracja z Visa i Mastercard – klucz do globalnej konkurencyjności dla dostawców usług płatniczych (PSP)

Dowiedz się, jak taka integracja umożliwia dostawcom usług płatniczych globalną ekspansję, zwiększenie konkurencyjności oraz zapewnienie szybkich transakcji.

31.05.2024 Czytaj więcej