50 banków w SPBC

#BlueCash #SPBC

15.12.2014
Udostępnij:

Do systemu płatności natychmiastowych firmy Blue Media dołączył pięćdziesiąty uczestnik

Sopot, 16 grudnia 2014 - Spółka Blue Media poinformowała, że do grona uczestników jej Systemu Płatności BlueCash (SPBC) dołączył pięćdziesiąty bank. W listopadzie klienci należących do systemu banków wykonali za pośrednictwem SPBC ponad 145 tysięcy przelewów natychmiastowych. Jednocześnie system SPBC zanotował 2,5 mln transakcji od początku swojego istnienia.

Spółka Blue Media, która jako pierwsza w Polsce oferowała usługi przelewów natychmiastowych, uruchomiła system SPBC w listopadzie 2012 roku. Umożliwiła to pierwsza zgoda na prowadzenie działalności rozliczeniowej i rozrachunkowej, jaką dla firmy Blue Media wydał Narodowy Bank Polski. Od tego czasu liczba banków uczestniczących w systemie SPBC systematycznie rosła, by w listopadzie bieżącego roku sięgnąć pięćdziesięciu. Najmłodszym, pięćdziesiątym uczestnikiem SPBC jest Bank Spółdzielczy z siedzibą w Oławie. Dzięki uczestnictwu w systemie, jego klienci mogą realizować przelewy natychmiastowe do klientów 65 banków uczestniczących bezpośrednio bądź współpracujących z SPBC.

Firma Blue Media poinformowała również, że w listopadzie bieżącego roku za pośrednictwem jej systemu zrealizowano ponad 145 000 transakcji, notując 53 procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku 2013. Łącznie w ciągu ostatniego roku zrealizowano 1,5 mln przelewów. Natomiast łączna liczba transakcji zrealizowanych od początku działania systemu przekroczyła właśnie 2,5 mln.

- 2,5 mln przelewów w SPBC to dokładnie tyle, ile ambitnie planowaliśmy osiągnąć do końca roku 2014. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że cel zrealizowaliśmy – komentuje Sebastian Ptak, członek zarządu Blue Media. - Jeszcze bardziej cieszy jednak ciągły, regularny rozwój systemu. Dzieje się tak za sprawą popularyzacji szybkich przelewów, ale i dzięki kolejnym uczestnikom systemu, szczególnie bankom stawiającym na technologie i innowacje.

O Blue Media

Firma Blue Media jest dostawcą rozwiązań do obsługi transakcji elektronicznych i wsparcia sprzedaży online – od automatyzacji domowych płatności po kompleksowe, szyte na miarę systemy dla bankowości elektronicznej, rozwiązania dla wystawców faktur oraz e-handlu.

Blue Media w oparciu o zgodę NBP prowadzi działalność rozliczeniową i rozrachunkową. Firma jest licencjonowaną przez KNF Krajową Izbą Płatniczą oraz członkiem Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich.

O systemie SPBC

System Płatności BlueCash (SPBC) firmy Blue Media jest jednym z najnowocześniejszych na świecie systemów umożliwiających realizację natychmiastowych przelewów między bankami. Transakcje realizowane są bezpośrednio z bankowości elektronicznej, w oparciu o wymianę komunikatów między bankami a systemem. System działa na mocy zgody Narodowego Banku Polskiego dla firmy Blue Media na działalność rozliczeniowa i rozrachunkową. Pod względem liczby uczestników System Płatności BlueCash plasuje się w światowej czołówce.

Przeczytaj także:

Artykuł

System płatniczy Autopay obsługuje już do 300 tysięcy transakcji na godzinę

Autopay zapewnia skalowalność swojej platformy płatniczej już na poziomie 300 tysięcy transakcji na godzinę.

16.04.2024 Czytaj więcej

Artykuł

E-winiety na przejazdy w Szwajcarii już dostępne w aplikacji Autopay oraz online 

Autopay rozszerza ofertę zakupu e-winiet o Szwajcarię. Winiety na przejazdy w Szwajcarii dostępne są zarówno na stronie internetowej market.autopay.pl, jak i w aplikacji mobilnej dla systemów Android i iOS.

16.02.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Cloud Services wraca pod skrzydła Autopay

Spółka Cloud Services z początkiem 2024 oferuje swoje kompleksowe rozwiązania IT pod nową marką Autopay Services.

14.02.2024 Czytaj więcej