Autopay Flota - płatności automatyczne dla flot

#Autopay Mobility #flota

13.05.2021
Udostępnij:

Autoapy Flota

Autopay Flota to system przeznaczony dla przedsiębiorców posiadających floty samochodowe. Umożliwia m.in. generowanie zbiorczych faktur oraz wygodne rozliczenia znane z kart flotowych.


Autopay to system szybkich i automatycznych płatności za autostrady, myjnie i parkingi. Rozwiązanie od kilku lat działa w całej Polsce - można za jego pomocą opłacić przejazd na AmberOne Autostradzie A1 (Toruń-Gdańsk), Autostradzie A4 (Katowice - Kraków), usługę mycia na ponad 100 myjniach w całej Polsce czy dostęp do wybranych parkingów zamkniętych.


Teraz Autopay wprowadza rozwiązanie opracowane z myślą o klientach biznesowych posiadających floty od kilku do nawet kilkuset pojazdów. Z poziomu strony internetowej Autopay.pl zarządzający flotą mogą w szybki i intuicyjny sposób zgłaszać dowolną liczbę pojazdów, które mają zostać włączone do systemu. Dzięki temu można w wygodny sposób zarządzać generowanymi przez nie kosztami.


Autopay dla firm umożliwia m.in. sporządzanie zbiorczych faktur czy wygodne płatności znane z kart flotowych czyli dedykowane konto rozliczeniowe z limitem kredytowym i odroczoną płatnością.


- Do tej pory większość użytkowników Autopay stanowili klienci indywidualni, którzy korzystali z niego podczas prywatnych wyjazdów. Jednak liczba klientów biznesowych korzystających z naszej usługi stale rośnie. Dzięki Autopay dla firm można realnie zmniejszyć koszty prowadzenia floty, w tym obsługi księgowej. W wielu firmach liczy się każda złotówka, litr paliwa i minuta jazdy. Dlatego te kilkadziesiąt sekund zaoszczędzonych na każdej autostradowej bramce czy na myjni, przynosi w skali roku wymierne korzyści - komentuje Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay Mobility.


O Autopay


Autopay to system do szybkich i automatycznych płatności stworzony w 2019 r. System działa na AmberOne Autostradzie A1 na odcinku Toruń-Gdańsk oraz na Autostradzie A4 na odcinku Katowice-Kraków. Od początku 2021 r. za pomocą Autopay można także automatycznie opłacić dostęp do wybranych parkingów w Polsce oraz usługę mycie auta na niemal 100 myjniach w całej Polsce. Z rozwiązania korzysta już niemal 500 tys. kierowców.


Dzięki Autopay kierowca może znacznie szybciej przejechać przez punkty poboru opłat. Wystarczy pobrać aplikację Autopay lub założyć konto na stronie Autopay.pl, podając markę, numer rejestracyjny samochodu oraz źródło płatności. Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, na który została pobrana aplikacja.


Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną (tzw. video tolling) i automatycznie podnoszą szlaban.


Autopay otrzymało szereg wyróżnień, m.in. Fintech Future 2020 od Cashless.pl, Złoty Bankier 2020 od Pulsu Biznesu i Bankier.pl oraz Projekt Roku podczas XV Kongresu Gospodarki Elektronicznej.


Sprawdź szczegóły


Autoapy Flota

Przeczytaj także:

Artykuł

E-winiety na przejazdy w Szwajcarii już dostępne w aplikacji Autopay oraz online 

Autopay rozszerza ofertę zakupu e-winiet o Szwajcarię. Winiety na przejazdy w Szwajcarii dostępne są zarówno na stronie internetowej market.autopay.pl, jak i w aplikacji mobilnej dla systemów Android i iOS.

16.02.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Cloud Services wraca pod skrzydła Autopay

Spółka Cloud Services z początkiem 2024 oferuje swoje kompleksowe rozwiązania IT pod nową marką Autopay Services.

14.02.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Na jednego specjalistę IT przypada 15 osób bez umiejętności cyfrowych. Młodzież ma rozwiązanie

Grupa 140 uczniów i uczennic z całej Polski - w ramach programu „UsuwaMy bariery!” stworzonego przez fundację Zwolnieni z Teorii i Autopay ze wsparciem SWPS Innowacje - proponuje 24 inkluzywne rozwiązania cyfrowe.

07.02.2024 Czytaj więcej