Blue Media Najlepszym Pracodawcą

#nagroda dla blue media #AON Hewitt #Najlepsi Pracodawcy

21.10.2015
Udostępnij:

Firma Blue Media znalazła się w gronie 11 Najlepszych Pracodawców programu prowadzonego przez firmę doradczą Aon Hewitt. Spółka została wyróżniona w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw.

To trzecie w historii wyróżnienie w prestiżowym rankingu dla sopockiej firmy, specjalizującej się w tworzeniu innowacyjnych usług w obszarze płatności elektronicznych. W tegorocznym konkursie uczestniczyło 99 przedsiębiorstw z całej Polski, z czego w gronie finalistów we wszystkich kategoriach znalazło się 11 firm.

Nie koniecznie korporacje

- Wyniki badania i sama nagroda są dla nas szczególnie cenne, ponieważ analiza Aon Hewitt opiera się na ocenie firmy przez pracowników. Nasz wysoki wynik potwierdza, że dobrej pracy w branży nowych technologii niekoniecznie trzeba szukać w wielkich korporacjach. Blue Media jest w stanie zaoferować równie atrakcyjne warunki finansowe, a do tego dokłada przyjazną atmosferę, równowagę między pracą a życiem prywatnym oraz partnerskie stosunki w pracy – mówi Andrzej Jędrzejczak, rzecznik firmy Blue Media.

Badanie, jakie przeprowadza Aon Hewitt, mierzy zaangażowanie pracowników, przejawiające się w pozytywnych wypowiedziach na temat firmy, wiązaniu z nią przyszłości zawodowej oraz w motywacji do podejmowania działań wychodzących poza służbowe obowiązki.

- Blue Media zasłynęła niestandardowymi świadczeniami dla pracowników – tłumaczy Dominika Kotuła-Gibas, HR manager w Blue Media – M.in. płacimy za dojazd rowerem do pracy i sponsorujemy własną drużynę triathlonową. Jednak to, co najważniejsze, to atmosfera i relacje w pracy – poczucie bycia członkiem zespołu, posiadania wpływu na podejmowane decyzje, współpraca. W tych obszarach w badaniu Aon Hewitt wypadliśmy szczególnie dobrze.

Walka o programistów

Rynek pracy w branży technologicznej, w szczególności w przypadku programistów, jest dla pracodawców niezwykle wymagający. Pojęcie bezrobocia w tym segmencie w Polsce praktycznie nie istnieje, a absolwenci kierunków informatycznych natychmiast znajdują zatrudnienie. Firmy prześcigają się w tworzeniu przyjaznych warunków pracy i  benefitach, jakie otrzymują pracownicy. Oprócz standardowych kart sportowych i pakietów medycznych Blue Media zapewnia pracownikom nieograniczony wstęp do prywatnego klubu sportu i rekreacji, organizuje szkolenia żeglarskie, oraz płaci złotówkę za każdy kilometr przejechany na rowerze do pracy lub z pracy do domu.

Programiści wybierają Blue Media również ze względu na możliwość tworzenia innowacyjnych rozwiązań finansowych, z których korzystają miliony ludzi w Polsce - płacąc rachunki, robiąc przelewy, doładowując telefon, kupując ubezpieczenie czy płacąc w sklepie internetowym.

W efekcie aż 97% pracowników Blue Media deklaruje, że jest dumnych z bycia częścią firmy. Już niedługo przybędzie im jeszcze jeden powód do dumy. Nowoczesne biuro w sopockim Domu Zdrojowym, z widokiem na morze i czterystumetrowym tarasem.

Przeczytaj także:

Artykuł

Autostrady wolne od opłat tylko z EV Klub Polska

Prawie wszystkie autostrady w Polsce darmowe dla samochodów elektrycznych.

09.07.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Bramka Autopay wkrótce dostępna w kolejnych krajach Unii Europejskiej

Autopay, lider polskiego rynku płatniczego, rozszerza możliwości swojej bramki płatniczej, aby móc oferować jeszcze lepsze warunki dla zagranicznych partnerów.

04.07.2024 Czytaj więcej

Raport

Finanse w czasach niepewności. Edycja 2024 [RAPORT AUTOPAY]

Niepewność związana z sytuacją gospodarczą i napięciami geopolitycznymi wciąż jest dostrzegalna. Jak zmieniło się nasze podejście do finansów na przestrzeni ostatnich lat?

03.07.2024 Czytaj więcej