Blue Media rozpoczyna współpracę z Comarch Apfino

#płatności online #Comarch #Apfino #płatności online na fakturze

Udostępnij:

Rynek nowoczesnych usług dla biznesu prężnie się rozwija. Powstają rozwiązania, które pomagają firmom zoptymalizować kluczowe procesy i osiągać coraz lepsze wyniki finansowe. Wdrożenie Blue Media dla Apfino jest przykładem właśnie takiego wdrożenia.

Blue Media przyjęła sobie za cel ułatwianie, przyspieszanie i automatyzowanie codziennych, powtarzalnych czynności, co ma bezpośrednie przełożenie na projekty realizowane przez firmę. Taki sam cel przyświeca Apfino, stąd naturalną wydaje się współpraca przy rozwijającej się platformie finansowej dla biznesu.


Szczegóły projektu Apfino

Apfino to platforma internetowa dla firm, która daje dostęp do szeregu usług ułatwiających zarządzanie finansami i utrzymanie płynności finansowej.

Blue Media odpowiadała za zaprojektowanie i wdrożenie kolejnej usługi, związanej ze skutecznym pozyskiwaniem środków od kontrahentów. Mowa o funkcji płatności online na fakturze, która pozwala klientom na zlecenie płatności jednym kliknięciem – np. z poziomu poczty elektronicznej, na którą wpłynęła faktura od usługodawcy. Wśród dostępnych metod płatności jest BLIK i szybkie przelewy online.


jak-dziala-apfino
Źródło: Apfino

Korzyści dla wystawców faktur

Możliwość zlecenia płatności z poziomu faktury to duże ułatwienie dla klientów – znika ryzyko popełnienia błędu podczas uzupełniania danych do przelewu, a cały proces płatności zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. Ten komfort przekłada się na wyższą ocenę obsługi klienta, a sama firma jest postrzegana za nowoczesną.

To jednak jeszcze nie wszystkie korzyści. Najważniejszą, z perspektywy biznesu, jest to, że wpłaty klientów trafiają na konto firmowe w ciągu maksymalnie 15 minut od zlecenia płatności online. Szybki dostęp do środków ułatwia zarządzanie finansami i pozwala utrzymać płynność finansową.

Co ważne, zarejestrowani klienci Apfino mogą dodać usługę płatności online na fakturze całkowicie za darmo. Rozwiązanie jest dostępne dla faktur o wartości do 4800 zł.


Zalety rozwiązania z perspektywy Apfino

Usługa płatności online na fakturze idealnie uzupełnia katalog rozwiązań oferowanych do tej pory przez Apfino. Do faktoringu, windykacji i weryfikacji kontrahentów dołącza rozwiązanie, które przyspiesza pozyskiwanie należnych środków od kontrahentów, czyniąc tym samym Apfino platformą jeszcze lepiej dopasowaną do potrzeb współczesnych przedsiębiorców.

Sukcesywnie wdrażamy kolejne rozwiązania, których nadrzędnym celem jest upraszczanie finansów przedsiębiorstw. Wierzymy, że dobrze dobrane instrumenty finansowe mogą być skutecznym środkiem do realizacji celów, takich jak utrzymanie płynności finansowej i rozwój biznesu. Z Blue Media łączy nas chęć automatyzacji i przyspieszania procesów finansowych, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie Blue Media jest naszym partnerem dostarczającym usługę szybkiej płatności za faktury – podkreśla Łukasz Rozlach, Wiceprezes Zarządu Comarch Finance Connect sp. z o.o. (właściciela platformy Apfino).

Realizacja projektu we współpracy z Apfino przynosi podwójną satysfakcję, ponieważ dzielimy podobne wartości biznesowe i wspólnie chcemy rozwijać profesjonalne usługi dla przedsiębiorstw. Wierzymy, że to dopiero pierwsze z wielu wdrożeń, które będziemy mieli okazję wspólne tworzyć. Dodatkowo jesteśmy przekonani, że pakiet nowoczesnych rozwiązań dla biznesu, które pomogą polskim firmom dynamicznie sie rozwijać, będzie znaczącym wyróżnikiem na rynku – podsumowuje Krystian Markiewicz, Regional Sales Director w Blue Media.

Przeczytaj także:

Artykuł

Czym jest Account Based Marketing i czy warto z niego korzystać?

Dowiedz się na czym poleca strategia marketingowa ABM, w jaki sposób można ją wprowdzić w firmie i jakie można dzięki niej osiągnąć korzyści.

22.09.2023 Czytaj więcej

Artykuł

Ubezpieczenia turystyczne i komunikacyjne już dostępne w Autopay

Korzystający z aplikacji Autopay mogą teraz w prosty sposób nabyć polisę ubezpieczeniową, a także skorzystać z pomocy w sytuacjach awaryjnych podczas podróży.

18.09.2023 Czytaj więcej

Raport

Polacy coraz częściej odkładają pieniądze na realizację marzeń [RAPORT AUTOPAY]

Prawie 70 proc. Polek i Polaków deklaruje oszczędzanie pieniędzy, z czego ponad połowa z myślą o zabezpieczeniu przyszłości. Prawie jedna czwarta inwestuje.

12.09.2023 Czytaj więcej