Blue Media wspiera przedsiębiorczość kobiet

27.12.2022
Udostępnij:

Co trzecia firma w Polsce prowadzona jest przez kobietę. Przedsiębiorczyń jest wciąż znacznie mniej na polskim rynku, mimo że to kobiety są lepiej wykształcone niż mężczyźni. Inicjatywa Fundamenty Biznesu Online ma na celu wspieranie kobiet w tworzeniu i rozwoju biznesów internetowych. Blue Media jest jednym z partnerów przedsięwzięcia.

Fundamenty Biznesu Online to program rozwojowy przeznaczony dla przedsiębiorczych kobiet. Ideą projektu jest merytoryczne wsparcie kobiet chcących rozwijać swój biznes online, a inicjatywa została opracowana tak, aby odpowiadała na realne potrzeby uczestniczek w procesie budowania własnej firmy. Do współpracy zaproszono 11 ekspertek i ekspertów z różnych dziedzin, a głosem Blue Media będzie Adam Jastrowicz, który poprowadzi praktyczny warsztat o automatyzacji procesu sprzedaży. Tematyka nowoczesnych płatności online będzie głównym filarem jego prezentacji.


Blue Media już od kilku lat wspiera inicjatywy wzmacniające pozycję kobiet w biznesie. W czerwcu 2021 r. spółka, jako jedna z pierwszych 13 firm w Polsce, przystąpiła do kampanii 30% Club, która ma na celu zwiększenie reprezentacji kobiet w zarządach i radach nadzorczych.- Od kilku lat eksperci Blue Media uczestniczą w programach mentoringowych związanych z edukacją biznesową kobiet, dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie obok projektu Fundamenty Biznesu Online. Założenia przedsięwzięcia korespondują z naszymi wartościami i mocno wierzymy, że takie inicjatywy są potrzebne, bo realnie wzmacniają pozycję kobiet w biznesie i na rynku pracy – mówi Adam Jastrowicz z Blue Media.


- W HashMagnet doskonale wiemy, jak zawrotny potencjał drzemie w przedsiębiorczych kobietach – pracujemy z nimi na co dzień i wysoko cenimy ich kompetencje, moc i pomysłowość. Jednocześnie widzimy, w jak wielu przypadkach barierą rozpoczęcia działań biznesowych online wciąż są kwestie techniczne, marketingowe, prawne czy po prostu organizacyjne. Nasza inicjatywa jest konkretną odpowiedzią na realne potrzeby. Chcemy dać rzeczywiste, merytoryczne fundamenty każdej kobiecie, która zdecyduje się stawić czoła wyzwaniom czekającym na drodze każdego biznesu - mówi Patryk Kozioł, CEO, twórca marki HashMagnet.

Program startuje 19 stycznia 2023 r., a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Nadal trwa rekrutacja do której można dołączyć zgłaszając się poprzez stronę: Fundamenty Biznesu Online. Z inicjatywą połączony jest też konkurs dla uczestniczek na najlepszy pomysł biznesowy. Nagrodą dla najbardziej innowacyjnej przedsiębiorczyni będzie wsparcie techniczne i dostęp do narzędzi wspierających prowadzenie biznesu o wartości 3 000 zł.


Blue Media to wiodący w Polsce dostawca bezpiecznych ekosystemów płatności, rozwiązań odpowiedzialnych za weryfikację tożsamości i innych usług związanych z finansami. To twórca innowacji technologicznych, które ułatwiają i przyspieszają realizację codziennych płatności online. Z usług firmy korzystają codziennie dziesiątki tysięcy sklepów internetowych i miliony klientów.

Dane przywoływane w komunikacie pochodzą z analizy danych z rejestru KRS za rok 2021 opracowanej przez wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet. Badanie przeprowadzono w połowie stycznia 2022 r.

Przeczytaj także:

Artykuł

Płatności kartą jednym kliknięciem dostępne w Autopay dzięki współpracy z Mastercard

Płatności kartą jednym kliknięciem dostępne w Autopay dzięki współpracy z Mastercard

12.06.2024 Czytaj więcej

Raport

Bieżące wydatki drenują kieszenie Polaków. Jak oceniamy swoją sytuację finansową i mieszkaniową? [RAPORT AUTOPAY]

Mimo spadku inflacji Polki i Polacy wciąż mocno trzymają się za portfele. W ostatnim czasie po oszczędności musiała sięgnąć niemal połowa badanych.

05.06.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Autopay podpisuje Kartę Różnorodności

Autopay podpisuje Kartę Różnorodności

28.05.2024 Czytaj więcej