Pomorskie firmy fundują laptopy dla wiejskich szkół

#Fundacja Inspirujące Przykłady #Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie #edukacja zdalna

28.04.2020
Udostępnij:

Fundacja Inspirujące Przykłady oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie we współpracy z prywatnymi firmami z województwa pomorskiego przekazują laptopy dla dzieci z wiejskich szkół na Kaszubach. W akcję włączyła się m.in. sopocka spółka Blue Media, przekazując ponad 100 tys. zł na zakup 50 nowych laptopów.

Choć nie ma oficjalnych szacunków na temat aktualnego zapotrzebowania uczniów na sprzęt komputerowy potrzebny do nauki zdalnej, to na podstawie szczątkowych danych od kuratoriów i samorządów można oszacować, że brakuje co najmniej 100 tys. komputerów. W niektórych szkołach, szczególnie na terenach wiejskich, blisko 1/3 uczniów nie posiada odpowiedniego sprzętu lub musi dzielić go z rodzeństwem i rodzicami.

Fundacja Inspirujące Przykłady zbiera obecnie sprzęt - zarówno nowy, jak i używany, ale zdatny do użytku - dla uczniów z czterech wiejskich szkół: Gowidlino (gmina Sierakowice), Niepoczołowice (gmina Linia), Tuszkowy (gmina Lipusz) oraz Wielki Podleś (gmina Kościerzyna). Wraz z popularyzacją akcji, organizatorzy przewidują, że dołączą do niej kolejne szkoły, zgłaszając swoje zapotrzebowanie.

- Dzieci z małych wiejskich szkół w głębi Kaszub były wcześniej naszymi gośćmi w czasie zajęć z historii i kultury kaszubskiej organizowanych na 32. piętrze biurowca Olivia Star w Gdańsku. Celem naszej akcji jest zebranie jak najwięcej sprzętu komputerowego, aby umożliwić dzieciom dostęp do edukacji. W wielu firmach i prywatnych domach kurzą się komputery, które zostały wymienione na nowsze, a nadal są sprawne i mogą pomóc w nauce uczniom w małych, wiejskich szkołach - wyjaśnia Kinga Dąbrowska z Fundacji Inspirujące Przykłady, koordynatorka akcji.

Do tej pory w akcję zbierania laptopów włączyły się takie firmy jak Bilander, Mielewczyk, Bayer i Refinitiv. Z kolei firmy tworzące programy do zdalnej nauki: Learnetic oraz Nuadu zadbały, by dzieci i nauczyciele otrzymali dostęp do treści ułatwiających naukę.

Wśród podmiotów, które aktywnie włączyły się w akcję znalazła się także firma technologiczno-finansowa Blue Media z Sopotu. Na zakup 50 nowych laptopów od firmy Delkom 2000 - która zaoferowała sprzęt na bardzo korzystnych warunkach finansowych rezygnując ze swojej marży - sopocka spółka przeznaczyła ponad 100 tys. zł.

- Od kilku lat widzimy jak fundacja motywuje młodzież do zdobywania odpowiednich kompetencji i jednocześnie oswaja ze światem biznesu. Fundacja jest pomostem łączącym szkolnictwo z rzeczywistością biznesową, dlatego od dawna aktywnie wspieramy jej działalność. W obecnej sytuacji potrzeby uczniów okazują się bardzo konkretne - po prostu brakuje laptopów. W miarę naszych możliwości postanowiliśmy włączyć się w akcję i zachęcamy do tego inne firmy - wyjaśnia Sebastian Ptak, prezes Blue Media.

Akcję prowadzi Fundacja Inspirujące Przykłady oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Zainteresowane firmy i osoby prywatne chcące włączyć się w pomoc, prosimy o kontakt z Fundacją Inspirujące Przykłady.

Kontakt:
Kinga Dąbrowska
tel. 515 898224
kinga@inspirujaceprzyklady.org.pl

Przeczytaj także:

Artykuł

Rebranding Autopay z dwiema statuetkami na Transform Awards Europe 2024!

Rebranding Autopay został nagrodzony dwiema statuetkami - złotą i srebrną - podczas Transform Awards Europe 2024

22.04.2024 Czytaj więcej

Artykuł

System płatniczy Autopay obsługuje już do 300 tysięcy transakcji na godzinę

Autopay zapewnia skalowalność swojej platformy płatniczej już na poziomie 300 tysięcy transakcji na godzinę.

16.04.2024 Czytaj więcej

Artykuł

E-winiety na przejazdy w Szwajcarii już dostępne w aplikacji Autopay oraz online 

Autopay rozszerza ofertę zakupu e-winiet o Szwajcarię. Winiety na przejazdy w Szwajcarii dostępne są zarówno na stronie internetowej market.autopay.pl, jak i w aplikacji mobilnej dla systemów Android i iOS.

16.02.2024 Czytaj więcej