Zmiany w zarządzie Autopay S.A.

#rebranding #zarząd

05.02.2024
Udostępnij:

W ostatnich miesiącach sopocka firma Blue Media przeszła rebranding do marki Autopay. Nastąpił również nowy podział kompetencji w zarządzie. Na stanowisku CEO pozostał Andrzej Antoń, współzałożyciel Autopay oraz Ewa Woroszył jako CFO i Wojciech Murawski jako CCO. Do zarządu dołączył Tomasz Jakubowski jako COO.

Obecnie w składzie zarządu Autopay S.A. są cztery osoby, powołane na wspólną pięcioletnią kadencję.

Andrzej Antoń stanowisko Prezesa Zarządu Autopay sprawuje od stycznia 2022 r. To jeden ze współzałożycieli Autopay. W ostatnich latach zasiadał najpierw w zarządzie, następnie w radzie nadzorczej spółki, gdzie odpowiadał za strategiczne kierunki rozwoju firmy, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii środowiskowych i neutralności klimatycznej. Jako CEO odpowiada za strategię rozwoju firmy, a w szczególności za politykę wizerunkową i marketingową spółki, politykę personalną i zarządzanie kadrami, za obszar delivery i cyberbezpieczeństwa oraz ład korporacyjny.

Ewa Woroszył w zarządzie zasiada od lipca 2021 r. i pełni funkcję CFO (Chief Financial Officer). Odpowiada w szczególności za politykę finansową i podatkową spółki oraz raportowanie finansowe. Jest ekspertką w zakresie finansów (kwalifikacje FCCA oraz ACCA Practicing Certificate), posiadającą wieloletnie doświadczenie pracy w takich branżach jak media i marketing, fintech, e-commerce, oraz w konsultingu. Poprzednio była Członkinią Zarządu i CFO w Grupie Dentsu. Rolę CFO pełniła również w G2A.COM. Wcześniej Członkini Rady Nadzorczej ZEN.com oraz Dyrektorka w PwC Dubaj, a także Członkini Komitetu Jakości na region MENA.

Wojciech Murawski, który zasiada w zarządzie od czerwca 2021 r. jako CCO (Chief Commercial Officer) odpowiada za zarządzanie biznesem. Wspiera i wzmacnia poszczególne jednostki biznesowe. Odpowiada za obszar przychodów i udział firmy w rynku - w szczególności za komercjalizację produktów i usług spółki oraz procesy biznesowe.

Tomasz Jakubowski, w Autopay od 2008 roku. Aktualnie Członek Zarządu i Chief Operating Officer (COO). Odpowiada za realizację długofalowej strategii rozwoju firmy pod kątem operacyjnym. Zarządza procesami w spółce, ich ciągłą optymalizacją, a także standaryzacją obowiązujących procedur również pod kątem istniejących ryzyk. W obszarze jego kompetencji znajdują się także departamenty: compliance, prawny audytu wewnętrznego oraz zarządzania rozliczeniami. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem, które wcześniej zdobywał w strukturach korporacyjnych sektora bankowego i energetycznego.

- Przed nami bardzo intensywny rok rozwoju płatności online nie tylko w obszarze wdrażania innowacji, ale także budowania mocnego, europejskiego brandu. Cieszę się, że w realizacji tych celów mam wsparcie najlepszych ludzi - mówi Andrzej Antoń, współzałożyciel i CEO Autopay.


Autopay (wcześniej Blue Media) to polska spółka technologiczno-finansowa założona w 1999 roku w Sopocie. Powstała jako wspólne przedsięwzięcie dwóch studentów zafascynowanych nowymi technologiami, którzy do dzisiaj zasiadają we władzach spółki (Andrzej Antoń i Konrad Kucharski). Miesięcznie z usług firmy korzysta 10 milionów klientów i klientek, rozwiązania i produkty Autopay wybrało już 42 tysiące firm w Polsce, a w 2022 roku obroty firmy przekroczyły miliard złotych. Tylko w samej aplikacji Autopay oferującej przejazdy autostradami w Polsce i zagranicą oraz winiety do Austrii, Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier zarejestrowanych jest już ponad 2 mln użytkowników.

Zdjęcie zarządu można pobrać tutaj.

Przeczytaj także:

Artykuł

Płatności kartą jednym kliknięciem dostępne w Autopay dzięki współpracy z Mastercard

Płatności kartą jednym kliknięciem dostępne w Autopay dzięki współpracy z Mastercard

12.06.2024 Czytaj więcej

Raport

Bieżące wydatki drenują kieszenie Polaków. Jak oceniamy swoją sytuację finansową i mieszkaniową? [RAPORT AUTOPAY]

Mimo spadku inflacji Polki i Polacy wciąż mocno trzymają się za portfele. W ostatnim czasie po oszczędności musiała sięgnąć niemal połowa badanych.

05.06.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Autopay podpisuje Kartę Różnorodności

Autopay podpisuje Kartę Różnorodności

28.05.2024 Czytaj więcej