Branża pożyczkowa coraz częściej sięga po narzędzia do weryfikacji online

#weryfikacja online #pożyczki online #fotoweryfikacja #weryfikacja AIS

08.10.2021
Udostępnij:

Narzędzia weryfikacyjne Blue Media znajdują zastosowanie w wielu branżach, od bankowej, przez ubezpieczeniową, po pożyczkową. Pozwalają zdigitalizować sprzedaż produktów finansowych i zniwelować ryzyko nadużyć.Przed jakim wyzwaniem stają najczęściej pożyczkodawcy?

Możliwość korzystania z różnego rodzaju usług przez internet jest bardzo wygodna zarówno dla klientów, którzy mogą w ten sposób oszczędzić sporo czasu, jak i dla usługodawców, którym sprzedaż online przynosi wymierne korzyści. Ci drudzy muszą się jednak zmierzyć z kilkoma wyzwaniami.

Firmy udzielające pożyczek online muszą przede wszystkim zyskać pewność, że osoba, która ubiega się o pożyczkę, rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje. Konieczne jest wyeliminowanie ryzyka zaciągnięcia pożyczki z wykorzystaniem skradzionego dowodu osobistego lub wyłudzonych danych osobowych. Właśnie w tym celu stworzone zostały narzędzia wchodzące w skład systemu weryfikacji online.Które narzędzia weryfikacyjne są wykorzystywane przez firmy pożyczkowe?

Stworzony przez nas system składa się z kilku niezależnych komponentów. Można korzystać tylko z wybranych lub z wszystkich jednocześnie. Każdy z nich jest innym rozwiązaniem technologicznym i pozwala zweryfikować inny zakres danych.

W przypadku branży pożyczkowej, często wykorzystywana jest fotoweryfikacja, ponieważ pozwala potwierdzić PESEL osoby wnioskującej o pożyczkę online. W momencie, gdy potrzebna jest również weryfikacja zdolności finansowej oraz tożsamości (imię, nazwisko, adres) – wybór pada najczęściej na weryfikację z wykorzystaniem dostępu do bankowości internetowej (AIS). Uzupełnienie może stanowić np. usługa scoringu – gdzie, na podstawie m.in. danych z rachunku bankowego, uzyskuje się informacje o zdolności finansowej klienta i można tę ocenę wykorzystać w procesie kredytowym. Równie często wybieranym narzędziem jest przelew weryfiikacyjny, który pozwala nie tylko potwierdzić dane wnioskodawcy, lecz również zawrzeć z nim zdalnie umowę pożyczki – wystarczy, że klient wpisze w tytule przelewu potrzebne dane.

Możliwe jest dowolne łączenie komponentów i dopasowywanie usług weryfikacyjnych do potrzeb firmy. Zdalna weryfikacja tożsamości oraz zdolności kredytowej klienta pozwalają znacznie przyspieszyć proces sprzedaży pożyczki, wyeliminować ryzyko wystąpienia fraudów, obniżyć koszty obsługi wniosków, zwiększyć liczbę zawieranych umów pożyczkowych oraz podnieść konkurencyjność firmy.

Blue Media pozwala przeprowadzić proces udzielenia pożyczki w 100% online, co jest niezwykle ważne zarówno z perspektywy klienta, jak i firmy pożyczkowej. Nasze narzędzia są stosowane nie tylko w przypadku kredytów konsumenckich. Razem z Nest Bankiem uruchomiliśmy pierwszy na rynku w pełni zdigitalizowany kredyt dla firm – więcej informacji o usłudze znajdziesz w tym artykule.Blue Media jest doświadczonym dostawcą rozwiązań płatniczych, komunikacyjnych i weryfikacyjnych dla branży pożyczkowej. Oferujemy narzędzia bezpieczne i w pełni zgodne z wymaganiami dotyczącymi umów outsourcingowych. Nasz system weryfikacyjny jest elastyczny i można go dowolnie dopasować do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Jeżeli interesują Cię nasze narzędzia weryfikacyjne i zastanawiasz się na ich wdrożeniem w Twojej firmie – skontaktuj się z nami, a omówimy wszystkie szczegóły.

Przeczytaj także:

Fintech

Rola analityki predykcyjnej w optymalizacji procesów płatniczych

Sprawdź, jak analityka predykcyjna zmienia branżę fintech, zwiększając efektywność procesów płatniczych, redukując koszty i poprawiając zadowolenie klientów.

21.06.2024 Czytaj więcej

Fintech

Korzyści z cloud connectivity dla akceptantów płatności

Przyjmujesz płatności? Zobacz, jak chmura może wspierać rozwój Twojego biznesu, zapewniając skalowalność, bezpieczeństwo i optymalizację procesów płatniczych.

14.06.2024 Czytaj więcej

Fintech

Udoskonalanie procesu płatności. Rola rekoncyliacji w Twojej firmie

Efektywna rekoncyliacja wspiera przejrzystość i optymalizację finansów w firmie. Sprawdź, jak automatyzacja i AI mogą usprawnić zarządzanie płatnościami.

07.06.2024 Czytaj więcej