Z Autopay zapłacisz automatycznie za parking w Katowicach

02.02.2022 |
Udostępnij:

Naviparking Katowice

Novotel Katowice Centrum, oferujący 258 miejsc parkingowych w samym centrum miasta, to kolejny parking za dostęp do którego użytkownicy Autopay mogą zapłacić w pełni automatycznie.


We współpracy z NaviParking - firmą dostarczającą technologie i rozwiązania platformowe w zakresie kompleksowej cyfryzacji parkingów - Autopay umożliwia automatyczne opłacenie wjazdu na kolejny parking zamknięty, tym razem w centrum Katowic.


Parking Novotel Katowice Centrum to aż 258 miejsc parkingowych na parkingu naziemnym zlokalizowanym w pobliżu hoteli Novotel i ibis w samym centrum Katowic. Novotel Katowice Centrum jest w pełni automatycznym parkingiem, który eliminuje konieczność pobierania biletu parkingowego, korzystania z kasy parkingowej czy kontaktu z obsługą. Na parking prowadzą trzy zautomatyzowane wjazdy obsługiwane kamerami, dzięki czemu, dla kierowców posiadających aplikację Autopay, wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się całkowicie bezkontaktowo i bezdotykowo.


Autopay sukcesywnie poszerza współpracę z NaviParking oferując swoim użytkownikom automatyczne płatności za postój na kolejnych parkingach zamkniętych. Obecnie użytkownicy Autopay mogą za pomocą aplikacji płacić za postój na sześciu parkingach zamkniętych: Novotel Warszawa Centrum, Mercure Warszawa Grand, Novotel Katowice Centrum (wszystkie trzy we współpracy z NaviParking) oraz Parking za Bramką w Poznaniu, Galaxy w Szczecinie i Galeria Młociny w Warszawie.


Jak działa Autopay na parkingach?


W przypadku już zarejestrowanych użytkowników, Autopay wystarczy aktywować opcję “Parkingi” na swoim koncie w serwisie Autopay.pl lub w aplikacji mobilnej Autopay. Nowi użytkownicy muszą dokonać rejestracji w systemie za pomocą aplikacji Autopay lub serwisu internetowego Autopay.pl. Wystarczy podać dane swojego pojazdu (model, numer rejestracyjny) i powiązać profil użytkownika z kartą płatniczą.


Sama identyfikacja pojazdu na bramkach parkingowych odbywa się na podstawie tablicy rejestracyjnej. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Cała procedura trwa 3 sekundy. Opłata za przejazd pobierana jest natychmiast po wyjeździe z parkingu - bez konieczności szukania biletów parkingowych i oczekiwania w kolejce do automatu.