E-winiety na przejazdy w Szwajcarii już dostępne w aplikacji Autopay oraz online 

#płatności online #płatności automatyczne #autostrady #Autopay Mobility #sprzedaż online

16.02.2024
Udostępnij:

Autopay rozszerza ofertę zakupu e-winiet o Szwajcarię. Winiety na przejazdy w Szwajcarii dostępne są zarówno na stronie internetowej market.autopay.pl, jak i w aplikacji mobilnej dla systemów Android i iOS.

Szwajcaria wprowadziła system elektronicznych winiet w połowie zeszłego roku. Winieta jest wymagana do korzystania z autostrad i dróg szybkiego ruchu, a jej posiadanie jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów osobowych, motocykli oraz innych pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony (DMC). Teraz możliwe jest jej nabycie w aplikacji mobilnej Autopay i na stronie market.autopay.pl.

Dzięki rozszerzeniu oferty, klienci mogą zakupić winiety już w siedmiu krajach. - To dla nas kolejny krok w budowie systemu ułatwiającego podróże po Europie. Szwajcaria dołącza do Polski, Czech, Słowenii, Słowacji, Węgier i Austrii. Korzystanie z rozwiązania Autopay daje nie tylko możliwość wygodnego zakupu, nawet z dużym wyprzedzeniem, ale oznacza także choćby brak konieczności umieszczania naklejek na szybie. Wpływa też korzystnie na wygodę samej podróży, bo eliminuje potrzebę zatrzymywania się w celu zakupu winiet - podkreśla Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay Mobility.

Płatne odcinki w SzwajcariiPłatne odcinki w Szwajcarii

Rodzaje winiet w Szwajcarii


W Szwajcarii dostępny jest tylko jeden rodzaj winiety, która obowiązuje maksymalnie przez 14 miesięcy, od dnia zakupu do końca stycznia kolejnego roku: np. od 1 grudnia 2024 roku do 31 stycznia 2025 roku. W Szwajcarii, tak jak w Austrii, występują odcinki dodatkowo płatne, na których winieta szwajcarska nie obowiązuje. Odcinki te należy opłacić dodatkowo.Autopay Mobility to system do szybkich i automatycznych płatności, przeznaczony dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Autopay jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne płatności za przejazd autostradami w Polsce. System działa zarówno na państwowych autostradach A2 Konin - Stryków oraz A4 Wrocław - Sośnica, jak i na prywatnych: AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) oraz A4 Katowice - Kraków. Z rozwiązania korzysta już ponad 2 mln kierowców. Autopay umożliwia także zakup winiet cyfrowych do Czech, Słowenii, Słowacji, Węgier, Austrii i Szwajcarii.

Przeczytaj także:

Artykuł

Rebranding Autopay z dwiema statuetkami na Transform Awards Europe 2024!

Rebranding Autopay został nagrodzony dwiema statuetkami - złotą i srebrną - podczas Transform Awards Europe 2024

22.04.2024 Czytaj więcej

Artykuł

System płatniczy Autopay obsługuje już do 300 tysięcy transakcji na godzinę

Autopay zapewnia skalowalność swojej platformy płatniczej już na poziomie 300 tysięcy transakcji na godzinę.

16.04.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Cloud Services wraca pod skrzydła Autopay

Spółka Cloud Services z początkiem 2024 oferuje swoje kompleksowe rozwiązania IT pod nową marką Autopay Services.

14.02.2024 Czytaj więcej