Autopay podpisuje Kartę Różnorodności

#różnorodność #karta różnorodności

28.05.2024
Udostępnij:

Firma Autopay dołącza do grona firm i organizacji, które podpisały Kartę Różnorodności i tym samym dołącza do coraz liczniejszej grupy pracodawców, którzy aktywnie działają na rzecz budowania otwartych i przyjaznych środowisk pracy.

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa Komisji Europejskiej, do której dołączyło już ponad 12 000 instytucji, zatrudniających łącznie ponad 16 milionów osób. W Polsce jest ona koordynowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Karta jest zobowiązaniem podpisywanym przez pracodawców, którzy zakazują dyskryminacji w miejscu pracy oraz wprowadzają działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności. Dodatkowo, wyrażają gotowość firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania.

-Bardzo cieszymy się, że do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności dołącza Autopay. Zmiany technologiczne są zdecydowanie jednym z najważniejszych czynników zmian w otaczającym nas świecie, więc zaangażowanie pracodawców, a szczególnie z tego sektora, by transformacja cyfrowa była maksymalnie sprawiedliwa i włączająca jest kluczowe, nie tylko dla miejsc pracy, ale i ich otoczenia mówi Marzena Strzelczak, Doradczyni Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu ds. DEI.

Autopay od lat aktywnie angażuje się w inicjatywy promujące równość i walkę z dyskryminacją, zwłaszcza w obszarze cyfrowym. W czasie pandemii we współpracy z Fundacją Inspirujące Przykłady oraz Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim firma przekazała ponad 100 tysięcy złotych na zakup 50 nowych laptopów dla dzieci z wiejskich szkół na Kaszubach. Od 2023 r. firma współtworzy program 'UsuwaMy Bariery!' razem z Fundacją Zwolnieni z Teorii i ze wsparciem SWPS Innowacje. Program angażuje 140 uczennic i uczniów w całej Polsce, którzy rozwijają projekty społeczne oparte o ideę inkluzywności technologicznej oraz wzmacniają swoje przyszłe kompetencje zawodowe.

- Z perspektywy firmy zajmującej się nowoczesnymi płatnościami online, od dawna staramy się zapewniać bardziej egalitarny i przyjazny dostęp do różnego rodzaju usług. Podpisanie Karty Różnorodności stanowi kolejny krok w naszym zaangażowaniu na rzecz budowania i promowania kultury włączającej. Jest to dla nas kluczowe, ponieważ wierzymy, że różnorodność jest siłą napędową innowacji i sukcesu biznesowego. Zarówno program 'UsuwaMy Bariery', jak i Karta Różnorodności, są integralną częścią naszego zaangażowania w tworzenie otwartego i przyjaznego środowiska pracy, wspierając rozwój zawodowy różnorodnych grup społecznych - mówi Nina Wadowska, PR menadżerka Autopay.

Autopay to polska spółka technologiczno-finansowa założona w 1999 roku w Sopocie. Powstała jako wspólne przedsięwzięcie dwóch studentów zafascynowanych nowymi technologiami, którzy do dzisiaj zasiadają we władzach spółki (Andrzej Antoń i Konrad Kucharski). Z usług Autopay korzysta ponad 10 mln osób miesięcznie - płacąc za zakupy przez internet, regulując online swoje rachunki, doładowując telefon online, autoryzując płatność SMSem, płacąc automatycznie za autostrady w Polsce czy kupując elektroniczne winiety do krajów ościennych. Z produktów Autopay korzysta też ponad 50 tys. firm prowadzących biznes online.

Przeczytaj także:

Artykuł

Płatności kartą jednym kliknięciem dostępne w Autopay dzięki współpracy z Mastercard

Płatności kartą jednym kliknięciem dostępne w Autopay dzięki współpracy z Mastercard

12.06.2024 Czytaj więcej

Raport

Bieżące wydatki drenują kieszenie Polaków. Jak oceniamy swoją sytuację finansową i mieszkaniową? [RAPORT AUTOPAY]

Mimo spadku inflacji Polki i Polacy wciąż mocno trzymają się za portfele. W ostatnim czasie po oszczędności musiała sięgnąć niemal połowa badanych.

05.06.2024 Czytaj więcej

Raport

Wpływ technologii i AI na życie. Mniej entuzjazmu, więcej znaków zapytania [RAPORT AUTOPAY]

Mimo że zdecydowana większość Polek i Polaków przyznaje, że zmiany technologiczne są nieuniknione, widać oznaki zmęczenia nowinkami - wynika z badania „Finanse w czasach niepewności” zrealizowanego przez Autopay.

23.05.2024 Czytaj więcej