Autopay, wiodąca polska spółka technologiczno-finansowa, wprowadza usługę eSIM Autopay. Bazuje ona na wirtualnej karcie SIM, której nie trzeba fizycznie instalować w urządzeniu mobilnym, a jej zakup i uruchomienie jest realizowane w pełni online. Usługa zapewnia dostęp do internetu we wszystkich regionach świata.
Dostęp do internetu za granicą wiąże się z wieloma obawami, przede wszystkim z wysokimi kosztami roamingu, czy potencjalnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa. Autopay patrzy w przyszłość i wychodzi naprzeciw takim obawom. Polska firma właśnie uruchomiła usługę eSim (wirtualne karty SIM), która dostępna jest na całym świecie, w ponad 1200 wariantach pakietów, obejmujących konkretne państwa, regiony, a także globalny dostęp do sieci. Produkt idealnie wpisuje się w misję marki, aby udostępniać bezpieczne i wygodne rozwiązania.
- W Autopay usuwamy wiele barier utrudniających codzienne funkcjonowanie - ułatwiamy płacenie rachunków, zakupy online czy podróżowanie samochodem po Europie. Oferujemy przy tym kompleksowy ekosystem rozwiązań dla klientów indywidualnych i firm. Wprowadzenie usługi eSIM to naturalny krok w naszym rozwoju. Dzięki eSIM podróże zagraniczne będą jeszcze bardziej komfortowe i już nigdy więcej nie trzeba będzie się martwić o stały dostęp do internetu i kontakt z bliskimi. To szczególnie istotne teraz, w okresie wakacyjnym, gdy wiele osób wyjeżdża, ale wciąż chce pozostać online - mówi Andrzej Szewczyk, Business Unit Leader w Autopay.
Autopay umożliwi sprzedaż kart eSIM przez banki i inne firmy obsługujące użytkowników końcowych. - Już wkrótce będziemy mogli poinformować o współpracy w tym zakresie. Jako Autopay oferujemy możliwość uruchomienia eSIM jako usługi dodanej, podobnie jak teraz wspieramy partnerów w sprzedaży doładowań, kuponów prezentowych i bonów energetycznych - dodaje Andrzej Szewczyk.
Intuicyjna konfiguracja
Aktywacja eSIM jest bardzo prosta. Przede wszystkim, trzeba sprawdzić czy urządzenie mobilne obsługuje takie rozwiązanie. Jeśli tak, to należy wybrać pakiet dostosowany do potrzeb, wypełnić dane i opłacić zamówienie za pomocą bramki płatniczej Autopay. Po dokonaniu płatności, strona przekierowuje nas do odpowiednich ustawień telefonu, gdzie można aktywować wirtualną kartę SIM. To wszystko - od teraz można cieszyć się wyjazdami zagranicznymi bez tracenia kontaktu ze światem online. Użytkownicy mogą swobodnie przełączać się między zwykłą kartą SIM a eSIM oraz kontrolować zużycie danych.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Fundamentem wszystkich rozwiązań Autopay jest bezpieczeństwo. Usługa eSIM oferuje lepsze zabezpieczenia niż tradycyjne karty SIM, ponieważ nie można jej fizycznie wyjąć i zastąpić, co utrudnia ataki typu "wymiana karty SIM". Dodatkowo, dane eSIM są zabezpieczone szyfrowaniem, a zdalna konfiguracja i zarządzanie przez operatora sieciowego zwiększają bezpieczeństwo.
Duży potencjał eSIM
Rynek eSIM rozwija się dynamicznie. Według Fortune Business Insights, do 2032 roku osiągnie on wartość ponad 6 mld dolarów, rosnąc w tym czasie w dwucyfrowym tempie każdego roku. Jako że eSIM ma duży potencjał i zyskuje na popularności, część producentów urządzeń mobilnych już teraz rezygnuje z wyposażania urządzeń w fizyczne tacki na karty SIM, niejako dodatkowo napędzając ten trend.
Grafika eSIM Autopay - do pobrania
Autopay to czołowa polska spółka technologiczno-finansowa tworząca ekosystem rozwiązań fintech dla firm i klientów indywidualnych. Autopay zapewnia szereg narzędzi - z obszaru płatności, weryfikacji online, AI i marketingu - umożliwiających skalowanie biznesu od lokalnych operacji po globalną ekspansję. Z rozwiązań spółki korzysta ponad 50 tys. firm prowadzących biznes online oraz ponad 12 mln osób miesięcznie.