Autostrady wolne od opłat tylko z EV Klub Polska

#autostrady

09.07.2024
Udostępnij:

Prawie wszystkie autostrady w Polsce darmowe dla samochodów elektrycznych. Dzięki współpracy Fundacji EV Klub Polska, Autopay, GreenWay Polska oraz Shell Recharge, już po raz czwarty, od 8 lipca br., kierowcy należący do Klubu mogą bez opłat podróżować po płatnych odcinkach polskich autostrad. Celem kampanii jest popularyzacja pojazdów zeroemisyjnych oraz automatycznych płatności.

Od 8 lipca do 31 sierpnia, kierowcy samochodów elektrycznych, którzy jednocześnie są członkami EV Klub Polska, mogą podróżować bez opłat autostradą A4 Katowice - Kraków (objętą videotollingiem). Zwolnienie obejmuje maksymalnie dwa przejazdy w okresie trwania akcji.

Czwarty rok z rzędu uruchamiamy akcję „Autostrada do Elektromobilności”. Celem naszej kampanii jest promocja samochodów elektrycznych oraz zeroemisyjnych przejazdów. Chcemy by wzorem innych krajów w Europie, również w Polsce kierowcy aut elektrycznych mogli podróżować autostradami za darmo. Duże zainteresowanie poprzednimi edycjami tylko i wyłącznie potwierdza, że tego typu akcje są potrzebne w początkowym okresie rozwoju elektromobilności w Polscemówi Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska.

Zarejestruj się i korzystaj


Aby dołączyć do projektu „Autostrada do Elektromobilności”, wystarczy zarejestrować się lub zalogować w aplikacji EV Klub Polska (do pobrania ze sklepu Google Play oraz App Store) oraz uzyskać dostęp do strefy Premium (99 zł na rok), gdzie poza dostępem do możliwości darmowego podróżowania po autostradach zyska się możliwość korzystania z innych benefitów jak m.in. vouchery na ładowanie w GreenWay Polska oraz Elocity.

Jak aktywować darmowe przejazdy? W zakładce „Benefity” w aplikacji widoczny jest baner kierujący do ankiety „Autostrada do Elektromobilności”, którą należy wypełnić. W ten sposób zgłoszenie do akcji zostanie formalnie wysłane. Po procesie weryfikacji, na podany adres e-mail, zostanie dostarczone potwierdzenie z linkiem, kierujące do aplikacji Autopay z uwzględnioną już zniżką w zakładce „Promocje” (aplikację Autopay należy wcześniej pobrać, zarejestrować się lub zalogować oraz dodać swój samochód elektryczny w zakładce „Pojazdy” i uzupełnić metodę płatności). Po zakończeniu opisanej procedury, informacja o aktywnej promocji powinna być widoczna w aplikacji Autopay w zakładce "Promocje".

Jako Autopay zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie neutralności klimatycznej wymaga zaangażowania wielu firm i instytucji oraz wdrażania odpowiednich rozwiązań. Dzięki akcji „Autostrada do Elektromobilności” oraz wykorzystaniu naszej aplikacji Autopay, nie tylko promujemy rezygnację z paliw stałych, ale również zmniejszamy liczbę papierowych biletów i paragonów. Kampanię na rzecz rozwoju elektromobilności wspieramy od pierwszej edycjimówi Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay Mobility.

Gdy ukończymy proces rejestracji, w przypadku przejazdu trasą objętą videotollingiem (A4 Katowice-Kraków) szlaban podniesie się automatycznie po odczytaniu numerów rejestracyjnych. Po dokonaniu przejazdu przez użytkownika, który jest objęty akcją i spełnieniu wszystkich pozostałych warunków określonych w Regulaminie Promocji, Autopay pobierze opłatę za przejazd, a następnie w ciągu 14 dni roboczych dokona zwrotu kosztów przejazdów na kartę, z której pierwotnie opłata została pobrana z zastrzeżeniem, że kwota za przejazd nie może być niższa niż 5 zł.Przeczytaj także:

Artykuł

Bramka Autopay wkrótce dostępna w kolejnych krajach Unii Europejskiej

Autopay, lider polskiego rynku płatniczego, rozszerza możliwości swojej bramki płatniczej, aby móc oferować jeszcze lepsze warunki dla zagranicznych partnerów.

04.07.2024 Czytaj więcej

Raport

Finanse w czasach niepewności. Edycja 2024 [RAPORT AUTOPAY]

Niepewność związana z sytuacją gospodarczą i napięciami geopolitycznymi wciąż jest dostrzegalna. Jak zmieniło się nasze podejście do finansów na przestrzeni ostatnich lat?

03.07.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Płatności kartą jednym kliknięciem dostępne w Autopay dzięki współpracy z Mastercard

Płatności kartą jednym kliknięciem dostępne w Autopay dzięki współpracy z Mastercard

12.06.2024 Czytaj więcej