Jak działają płatności online na fakturze, czyli nowa usługa od Apfino

#płatności online #Apfino #płatności online na fakturze

12.01.2023
Udostępnij:

Polscy przedsiębiorcy chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, zwłaszcza jeśli te przyczyniają się do szybszego rozwoju i ułatwiają prowadzenie biznesu. Przykładem jest najnowsze rozwiązanie od Apfino. Przyjrzyjmy się temu jak działa i co można dzięki niemu zyskać.

Pod koniec 2022 r. informowaliśmy o rozpoczęciu współpracy pomiędzy Blue Media a Comarch Apfino. Jej efektem było uruchomienie usługi płatniczej, z której mogą korzystać wszyscy klienci Apfino.

💡Czym jest Apfino? Apfino to platforma internetowa dla firm, która daje dostęp do szeregu usług ułatwiających zarządzanie finansami i utrzymanie płynności finansowej. Twórcą platformy jest spółka Comarch.


Zasady działania płatności online na fakturze

Usługa jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników Apfino. Każdy z nich może ją aktywować za darmo. Wystarczy, że zaloguje się do panelu administracyjnego, wejdzie w zakładkę Ustawienia > Płatności i tam zaznaczy checkbox ‘Aktywuj bezpłatnie Link do płatności’.

Po aktywacji usługi, na każdej fakturze o wartości do 4800 zł, która trafia do kontrahenta, automatycznie pojawi się możliwość szybkiej płatności. Klient będzie musiał jedynie wybrać preferowaną metodę płatności (np. BLIK lub szybki przelew) i potwierdzić transakcję. Jeśli to zrobi, środki trafią na konto wystawcy faktury w ciągu maksymalnie 15 minut.

Płatność online może być dodana do faktury, która ma wartość do 1000 euro (wyrażoną w PLN), nie jest objęta mechanizmem podzielonej płatności (split payment) oraz jest opłacana na rachunek w polskim banku.


Usługa cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców

Popularność płatności online na fakturze wynika z tego, że przynosi ona klientom Apfino szereg wymiernych korzyści. Pierwszą i najważniejszą jest znacznie szybszy dostęp do środków. Odbiorca płatności otrzymuje w aplikacji Apfino natychmiastowe powiadomienie o zleceniu przelewu przez płatnika. Wpłata trafia na konto firmowe w ciągu kolejnych 15 minut od wykonania płatności online przez kontrahenta. To pozwala firmie utrzymać płynność finansową i odpowiednio zarządzać budżetem.

Płatność online na fakturze jest lubiana przez płatników, ponieważ znacznie ułatwia cały proces i pozwala szybciej wywiązać się obowiązku uregulowania należności. Dzięki usłudze klient może zlecić płatność jednym kliknięciem – np. bezpośrednio z poziomu swojej poczty elektronicznej. Zadowolenie płatników przejawia się w lepszej ocenie usługodawcy, jakości świadczonych usług i podejściu do obsługi klientów.

Nie bez znaczenia jest fakt, że usługa jest w pełni darmowa dla klientów Apfino. Ewentualny koszt obsługi transakcji ponosi osoba wnosząca opłatę. Prowizja nigdy nie przekracza 5 zł – jest to więc kwota akceptowalna dla płatników.

Nie dość, że usługa jest darmowa, to jeszcze przyczynia się do oszczędności po stronie klienta, ponieważ ten nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z przypominaniem kontrahentom o przeterminowanych płatnościach oraz windykacją. Szybki dostęp do należnych środków i brak opóźnień w płatnościach przekładają się na lepszą płynność finansową firmy, a ta jest kluczowa dla sukcesu przedsiębiorstwa (szczególnie w okresie kryzysu gospodarczego).


Płatność online na fakturze to nowoczesna usługa płatnicza dla przedsiębiorstw, która już poprawiła sytuację finansową wielu firm i może przyczynić się do wielu pozytywnych zmian.

Przeczytaj także:

Artykuł

Rebranding Autopay z dwiema statuetkami na Transform Awards Europe 2024!

Rebranding Autopay został nagrodzony dwiema statuetkami - złotą i srebrną - podczas Transform Awards Europe 2024

22.04.2024 Czytaj więcej

Artykuł

System płatniczy Autopay obsługuje już do 300 tysięcy transakcji na godzinę

Autopay zapewnia skalowalność swojej platformy płatniczej już na poziomie 300 tysięcy transakcji na godzinę.

16.04.2024 Czytaj więcej

Artykuł

E-winiety na przejazdy w Szwajcarii już dostępne w aplikacji Autopay oraz online 

Autopay rozszerza ofertę zakupu e-winiet o Szwajcarię. Winiety na przejazdy w Szwajcarii dostępne są zarówno na stronie internetowej market.autopay.pl, jak i w aplikacji mobilnej dla systemów Android i iOS.

16.02.2024 Czytaj więcej