Polacy wolą płacić za mandat smartfonem

#płatności online #płatności mobilne #Zapłać mandat

08.02.2018
Udostępnij:

Z danych Zaplacmandat.pl, serwisu do szybkiego i wygodnego opłacania mandatów przez internet, wynika, że mandaty karne coraz częściej opłacamy przez telefon. Średnia kwota mandatu opłaconego przez Zaplacmandat.pl wynosi 133 zł.

<

Zaplacmandat.pl, serwis należący do spółki Blue Media, działa od października 2017 r. Umożliwia szybkie i wygodne opłacanie mandatów karnych przelewem internetowym, BLIK-iem i kartą płatniczą. Wystarczy wypełnić dane z mandatu, który otrzymaliśmy, czyli serię, numer, kwotę i nasze dane, a następnie wybrać jedną z form płatności. Mandat będzie opłacony natychmiast po tym jak zostanie potwierdzona płatność. Serwis powstał we współpracy z Pierwszym Urzędem Skarbowym w Opolu, który od 2016 roku pobiera należności za mandaty z całego kraju.

Coraz częściej przez smartfon

Z danych Zaplacmandat.pl wynika, że coraz częściej opłacamy mandaty przez telefon. O ile przez pierwsze 3 miesiące istnienia serwisu wyraźnie częściej mandaty opłacane były za pomocą komputera, to już na początku tego roku te proporcje zaczynają się odwracać. - W styczniu już połowa naszych użytkowników opłacała mandaty za pomocą smartfona. Szacujemy, że do końca marca mobilne płatności będą odpowiadały za 70 proc. transakcji w naszym serwisie. Telefon mamy zawsze przy sobie, co oznacza, że możemy opłacić grzywnę natychmiast po jej otrzymaniu – mówi Krzysztof Ambroziak, Business Development Manager w Blue Media.

Użytkownicy serwisu jako formę płatności zwykle wybierają tzw. pay by link - to aż 79 proc. wszystkich transakcji. 13 proc. korzysta z BLIK, a 8 proc. wybiera kartę. Z szacunków Zaplacmandat.pl wynika, że z racji popularyzacji płatności mobilnych, udział tych ostatnich dwóch form płatności w 2018 roku znacząco wzrośnie.

Okresy świąteczne, długie weekendy i ferie zimowe oznaczają wzmożony ruch na drodze, a tym samym większą aktywność policji na drogach. Zapewne dlatego najwięcej mandatów zostało opłaconych w listopadzie (po Wszystkich Świętach) oraz w styczniu (po przerwie świątecznej). 

Przeczytaj także:

Artykuł

Cyfrowa przyszłość bez barier - rusza druga edycja programu UsuwaMY bariery!

Rusza druga edycja programu UsuwaMY bariery! - stworzonego przez fundację Zwolnieni z Teorii i Autopay ze wsparciem SWPS Innowacje.

20.11.2024 Czytaj więcej

Raport

Polacy gotowi na zmiany, ale termin wprowadzenia systemu kaucyjnego czeka przesunięcie [BADANIE]

Według raportu Autopay "Postawy ekologiczne Polek i Polaków 2024" ponad trzy czwarte respondentów chętnie skorzystałoby z systemu kaucyjnego, gdyby był on wygodny i łatwo dostępny.

14.11.2024 Czytaj więcej

Raport

Finanse młodych w czasach niepewności. Edycja 2024 [RAPORT AUTOPAY]

Autopay realizuje badanie dotyczące podejścia Polek i Polaków do finansów nieprzerwanie od ośmiu lat. W tym roku po raz pierwszy do głównego raportu przygotowano suplement, w którym skupiono się na osobach młodych w wieku 18-34 lata.

13.11.2024 Czytaj więcej