Z Autopay zapłacisz automatycznie za parking w Katowicach

#Autopay Mobility #aplikacja mobilna #parkingi

02.02.2022
Udostępnij:

Naviparking Katowice

Novotel Katowice Centrum, oferujący 258 miejsc parkingowych w samym centrum miasta, to kolejny parking za dostęp do którego użytkownicy Autopay mogą zapłacić w pełni automatycznie.


We współpracy z NaviParking - firmą dostarczającą technologie i rozwiązania platformowe w zakresie kompleksowej cyfryzacji parkingów - Autopay umożliwia automatyczne opłacenie wjazdu na kolejny parking zamknięty, tym razem w centrum Katowic.


Parking Novotel Katowice Centrum to aż 258 miejsc parkingowych na parkingu naziemnym zlokalizowanym w pobliżu hoteli Novotel i ibis w samym centrum Katowic. Novotel Katowice Centrum jest w pełni automatycznym parkingiem, który eliminuje konieczność pobierania biletu parkingowego, korzystania z kasy parkingowej czy kontaktu z obsługą. Na parking prowadzą trzy zautomatyzowane wjazdy obsługiwane kamerami, dzięki czemu, dla kierowców posiadających aplikację Autopay, wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się całkowicie bezkontaktowo i bezdotykowo.


Autopay sukcesywnie poszerza współpracę z NaviParking oferując swoim użytkownikom automatyczne płatności za postój na kolejnych parkingach zamkniętych. Obecnie użytkownicy Autopay mogą za pomocą aplikacji płacić za postój na sześciu parkingach zamkniętych: Novotel Warszawa Centrum, Mercure Warszawa Grand, Novotel Katowice Centrum (wszystkie trzy we współpracy z NaviParking) oraz Parking za Bramką w Poznaniu, Galaxy w Szczecinie i Galeria Młociny w Warszawie.


Jak działa Autopay na parkingach?


W przypadku już zarejestrowanych użytkowników, Autopay wystarczy aktywować opcję “Parkingi” na swoim koncie w serwisie Autopay.pl lub w aplikacji mobilnej Autopay. Nowi użytkownicy muszą dokonać rejestracji w systemie za pomocą aplikacji Autopay lub serwisu internetowego Autopay.pl. Wystarczy podać dane swojego pojazdu (model, numer rejestracyjny) i powiązać profil użytkownika z kartą płatniczą.


Sama identyfikacja pojazdu na bramkach parkingowych odbywa się na podstawie tablicy rejestracyjnej. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Cała procedura trwa 3 sekundy. Opłata za przejazd pobierana jest natychmiast po wyjeździe z parkingu - bez konieczności szukania biletów parkingowych i oczekiwania w kolejce do automatu.


Przeczytaj także:

Artykuł

E-winiety na przejazdy w Szwajcarii już dostępne w aplikacji Autopay oraz online 

Autopay rozszerza ofertę zakupu e-winiet o Szwajcarię. Winiety na przejazdy w Szwajcarii dostępne są zarówno na stronie internetowej market.autopay.pl, jak i w aplikacji mobilnej dla systemów Android i iOS.

16.02.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Cloud Services wraca pod skrzydła Autopay

Spółka Cloud Services z początkiem 2024 oferuje swoje kompleksowe rozwiązania IT pod nową marką Autopay Services.

14.02.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Na jednego specjalistę IT przypada 15 osób bez umiejętności cyfrowych. Młodzież ma rozwiązanie

Grupa 140 uczniów i uczennic z całej Polski - w ramach programu „UsuwaMy bariery!” stworzonego przez fundację Zwolnieni z Teorii i Autopay ze wsparciem SWPS Innowacje - proponuje 24 inkluzywne rozwiązania cyfrowe.

07.02.2024 Czytaj więcej