Wygodne podróżowanie z aplikacją Autopay – e-winiety do Czech, Słowacji, Słowenii i na Węgry już dostępne

#Autopay #Autopay Mobility #aplikacja mobilna #winieta

01.09.2023
Udostępnij:

Planujesz podróż do Czech, Węgier, Słowacji lub Słowenii? Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Dzięki naszej aplikacji możesz kupić e-winiety do tych czterech krajów bez wychodzenia z domu. Autopay oszczędza czas i sprawia, że podróżowanie staje się znacznie łatwiejsze i wygodniejsze.

Aplikacja Autopay umożliwia zakup elektronicznych winiet dla pojazdów różnych kategorii, na wybrany przez Ciebie czas. Dzięki niej możesz bezproblemowo zorganizować swoją podróż wakacyjną (np. do Chorwacji) i uniknąć stresu związanego z poszukiwaniem tradycyjnych punktów sprzedaży winiet na granicy czy stacjach benzynowych.

Jak kupić e-winietę z użyciem Autopay?


Podobnie jak pozostałe usługi Autopay, ta również jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać aplikację Autopay (Pobierz z AppStore, Pobierz z GooglePlay), założyć konto, uzupełnić dane pojazdu i podpiąć źródło płatności (np. kartę płatniczą) – następnie można przejść do zakupu.


  • Na ekranie głównym, w sekcji dotyczącej e-winiet, wybierz kraj, do którego podróżujesz (kliknij odpowiednią flagę).
  • Wybierz rodzaj e-winiety (w zależności od kraju może wynieść 7-, 10-, 30-dniowa).
  • Wskaż datę początkową i upewnij się, że wszystkie dane się zgadzają (po opłaceniu nie ma możliwości zmiany danych lub zwrotu winiety).
  • Potwierdź płatność
  • Gdy płatność zostanie zrealizowana, a winieta wygenerowana – otrzymasz ją na swój adres e-mail w formie pliku PDF (winieta będzie również dostępna na Twoim koncie w aplikacji Autopay).

System odpowiedzialny za dostarczanie winiet potrzebuje trochę czasu na wygenerowanie i przesłanie pliku, dlatego ważne, żeby opłacić winietę z np. dzień przed planowaną podróżą. Cały proces zajmuje zazwyczaj do 15 minut, ale warto zostawić sobie bufor bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, by nie wjeżdżać na żaden płatny odcinek do momentu otrzymania e-winiety na maila lub zobaczenia, że jest dostępna w aplikacji Autopay. W niektórych krajach, np. na Słowacji, działa elektroniczny system kontroli, który sprawdza, czy dany pojazd ma wykupioną winietę. Specjalne kamery umiejscowione przy drogach odczytują numery rejestracyjne i dochodzi do weryfikacji, czy przejazd tym samochodem został opłacony. Jeśli nie – właściciel pojazdu otrzyma mandat. Tak więc zakup winiety na Słowację jest konieczny, jeśli nie chce się ponieść kary finansowej.

Czy e-winietę trzeba wydrukować?


Nie. Winieta, którą możesz kupić za pomocą Autopay jest elektroniczna. To znaczy, że podczas ewentualnej kontroli, możesz pokazać plik PDF na ekranie swojego telefonu i to będzie wystarczające. Oczywiście, jeśli, dla własnego spokoju, chcesz wydrukować winietę – możesz to zrobić. Wydruk będzie miał taką samą ważność jak plik cyfrowy.

Ile kosztuje e-winieta?


Ceny winiet różnią się w zależności od kraju oraz terminu ich ważności (liczby dni) – wynoszą zazwyczaj kilkadziesiąt złotych. W związku z tym, że ceny się zmieniają, nie będziemy ich tutaj przywoływać, ponieważ bardzo szybko mogłyby się zdezaktualizować.

Jednak aktualne ceny są zawsze dostępne w aplikacji Autopay – wystarczy, że użytkownik zaloguje się na swoje konto i wybierze interesujący go kraj, a zobaczy aktualne ceny winiet o określonym terminie ważności.

Co dalej?


Aplikacja Autopay stale się rozwija. Aktualnie umożliwia wygodny zakup winiet do Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier, automatyczne płatności za przejazdy niemal wszystkimi płatnymi drogami w Polsce oraz za korzystanie z myjni i parkingów. Pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, dzięki którym płatności automatyczne będą mogły być wykorzystywane w kolejnych obszarach codziennego życia – po to, by ułatwiać, przyspieszać i upraszać to, co możliwe.

Przeczytaj także:

Raport

Wpływ technologii i AI na życie. Mniej entuzjazmu, więcej znaków zapytania [RAPORT AUTOPAY]

Mimo że zdecydowana większość Polek i Polaków przyznaje, że zmiany technologiczne są nieuniknione, widać oznaki zmęczenia nowinkami - wynika z badania „Finanse w czasach niepewności” zrealizowanego przez Autopay.

23.05.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Autopay partnerem Akcji HumanBE - Dwie Godziny Dla Rodziny/Człowieka

Autopay został partnerem Akcji HumanBE - Dwie Godziny Dla Rodziny/Człowieka. Organizatorem akcji jest Instytut Humanites - Człowiek i Technologia.

15.05.2024 Czytaj więcej

Raport

Polacy kochają zakupy online, ale nie za każdą cenę [RAPORT AUTOPAY]

Polacy nie wyobrażają sobie życia bez e-commerce, ale chcą kupować na własnych warunkach. Chociaż cena jest decydującym kryterium wyboru produktu, zrezygnują z zakupów, gdy nie znajdą ulubionej formy płatności.

13.05.2024 Czytaj więcej