Wygodne podróżowanie z aplikacją Autopay – e-winiety do Czech, Słowacji, Słowenii i na Węgry już dostępne

#Autopay #Autopay Mobility #aplikacja mobilna #winieta

01.09.2023
Udostępnij:

Planujesz podróż do Czech, Węgier, Słowacji lub Słowenii? Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Dzięki naszej aplikacji możesz kupić e-winiety do tych czterech krajów bez wychodzenia z domu. Autopay oszczędza czas i sprawia, że podróżowanie staje się znacznie łatwiejsze i wygodniejsze.

Aplikacja Autopay umożliwia zakup elektronicznych winiet dla pojazdów różnych kategorii, na wybrany przez Ciebie czas. Dzięki niej możesz bezproblemowo zorganizować swoją podróż wakacyjną (np. do Chorwacji) i uniknąć stresu związanego z poszukiwaniem tradycyjnych punktów sprzedaży winiet na granicy czy stacjach benzynowych.

Jak kupić e-winietę z użyciem Autopay?


Podobnie jak pozostałe usługi Autopay, ta również jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać aplikację Autopay (Pobierz z AppStore, Pobierz z GooglePlay), założyć konto, uzupełnić dane pojazdu i podpiąć źródło płatności (np. kartę płatniczą) – następnie można przejść do zakupu.


  • Na ekranie głównym, w sekcji dotyczącej e-winiet, wybierz kraj, do którego podróżujesz (kliknij odpowiednią flagę).
  • Wybierz rodzaj e-winiety (w zależności od kraju może wynieść 7-, 10-, 30-dniowa).
  • Wskaż datę początkową i upewnij się, że wszystkie dane się zgadzają (po opłaceniu nie ma możliwości zmiany danych lub zwrotu winiety).
  • Potwierdź płatność
  • Gdy płatność zostanie zrealizowana, a winieta wygenerowana – otrzymasz ją na swój adres e-mail w formie pliku PDF (winieta będzie również dostępna na Twoim koncie w aplikacji Autopay).

System odpowiedzialny za dostarczanie winiet potrzebuje trochę czasu na wygenerowanie i przesłanie pliku, dlatego ważne, żeby opłacić winietę z np. dzień przed planowaną podróżą. Cały proces zajmuje zazwyczaj do 15 minut, ale warto zostawić sobie bufor bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, by nie wjeżdżać na żaden płatny odcinek do momentu otrzymania e-winiety na maila lub zobaczenia, że jest dostępna w aplikacji Autopay. W niektórych krajach, np. na Słowacji, działa elektroniczny system kontroli, który sprawdza, czy dany pojazd ma wykupioną winietę. Specjalne kamery umiejscowione przy drogach odczytują numery rejestracyjne i dochodzi do weryfikacji, czy przejazd tym samochodem został opłacony. Jeśli nie – właściciel pojazdu otrzyma mandat. Tak więc zakup winiety na Słowację jest konieczny, jeśli nie chce się ponieść kary finansowej.

Czy e-winietę trzeba wydrukować?


Nie. Winieta, którą możesz kupić za pomocą Autopay jest elektroniczna. To znaczy, że podczas ewentualnej kontroli, możesz pokazać plik PDF na ekranie swojego telefonu i to będzie wystarczające. Oczywiście, jeśli, dla własnego spokoju, chcesz wydrukować winietę – możesz to zrobić. Wydruk będzie miał taką samą ważność jak plik cyfrowy.

Ile kosztuje e-winieta?


Ceny winiet różnią się w zależności od kraju oraz terminu ich ważności (liczby dni) – wynoszą zazwyczaj kilkadziesiąt złotych. W związku z tym, że ceny się zmieniają, nie będziemy ich tutaj przywoływać, ponieważ bardzo szybko mogłyby się zdezaktualizować.

Jednak aktualne ceny są zawsze dostępne w aplikacji Autopay – wystarczy, że użytkownik zaloguje się na swoje konto i wybierze interesujący go kraj, a zobaczy aktualne ceny winiet o określonym terminie ważności.

Co dalej?


Aplikacja Autopay stale się rozwija. Aktualnie umożliwia wygodny zakup winiet do Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier, automatyczne płatności za przejazdy niemal wszystkimi płatnymi drogami w Polsce oraz za korzystanie z myjni i parkingów. Pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, dzięki którym płatności automatyczne będą mogły być wykorzystywane w kolejnych obszarach codziennego życia – po to, by ułatwiać, przyspieszać i upraszać to, co możliwe.

Przeczytaj także:

Artykuł

Jak rozwijać najważniejsze kompetencje przyszłości?

Projekt “UsuwaMY bariery!” został zainicjowany przez Autopay ze wsparciem SWPS Innowacje.

07.11.2023 Czytaj więcej

Artykuł

Polacy pokochali automatyczne opłaty za autostrady

Kierowcy doceniają możliwość dokonywania szybkich płatności za przejazdy autostradami. Liczba użytkowników aplikacji Autopay przekroczyła 2 mln.

06.11.2023 Czytaj więcej

Artykuł

Winiety elektroniczne – jak i gdzie kupić e-winiety?

Planujesz podróż i zastanawiasz się jak działa e-winieta i gdzie kupić winiety? W artykule opisujemy: czym są winiety, ceny, zasady zakupu i wiele więcej.

06.11.2023 Czytaj więcej