Nowy serwis Autopay rozszerza ofertę zakupu winiet o Austrię

#autostrady #Autopay Mobility #ubezpieczenia #aplikacja mobilna #autopay #winieta

14.12.2023
Udostępnij:

Na początku listopada Autopay Mobility ogłosił strategiczną współpracę z ASFiNAG, stając się tym samym oficjalnym dystrybutorem elektronicznych winiet i opłat odcinkowych w Austrii. W dążeniu do kompleksowego wsparcia kierowców, Autopay prezentuje nowy serwis - market.autopay.pl - wzbogacony o opłaty drogowe dla Austrii.

Platforma market.autopay.pl została uruchomiona na początku grudnia, zastępując wcześniejszą wersję app.autopay.pl, która służyła tylko do zakupu winiet do Czech, Słowenii, Słowacji, Węgier. Nowa wersja serwisu ma znacznie rozszerzoną ofertę produktową, ułatwiającą zakup elektronicznych produktów drogowych (winiet i biletów odcinkowych) również do Austrii oraz oferuje opcję nabywania najkorzystniejszych ubezpieczeń turystycznych lub assistance. Jest to możliwe dzięki współpracy z porównywarką ubezpieczeń Punkta.pl, pozwalającą na zakup spersonalizowanej polisy online nawet tego samego dnia.

Serwis market.autopay.pl dostępny jest obecnie w języku polskim oraz umożliwia dokonywanie transakcji w złotówkach. Niezależnie od kraju rejestracji pojazdu, kierowcy z całej Europy mogą skorzystać z oferty Autopay, co sprawia, że zakup winiet i ubezpieczeń staje się prostszy niż kiedykolwiek wcześniej. Co istotne, winiety są sprzedawane w cenach ustalonych przez ASFiNAG.

Ze strony mobility.autopay.pl można łatwo przełączyć się na autopay.de, czyli wersję niemiecką strony. W planach jest również uruchomienie angielskiej wersji marketu.

- Warto zaznaczyć, że Autopay jest jedynym dystrybutorem austriackich winiet obecnym w Polsce i jednym z trzech w Europie, który umożliwia natychmiastowy zakup, eliminując konieczność planowania z wyprzedzeniem 18 dni. Co istotne, Autopay oferuje winiety w cenach (zarówno PLN, jak i EUR) ustalonych przez ASFiNAG, bez dodatkowej prowizji. Nasze rozwiązanie jest idealne dla osób planujących choćby zimowy wypoczynek w Europie w najbliższych tygodniach - mówi Miłosz Kurzawski, Członek Zarządu Autopay Mobility.Autopay Mobility to system do szybkich i automatycznych płatności, przeznaczony dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Autopay jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne płatności za przejazd autostradami w Polsce. System działa zarówno na państwowych autostradach A2 Konin - Stryków oraz A4 Wrocław - Sośnica, jak i na prywatnych: AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) oraz A4 Katowice - Kraków. Z rozwiązania korzysta już ponad 2 mln kierowców. Autopay umożliwia także zakup winiet cyfrowych do Czech, Słowenii, Słowacji, Węgier i Austrii.

Przeczytaj także:

Artykuł

E-winiety na przejazdy w Szwajcarii już dostępne w aplikacji Autopay oraz online 

Autopay rozszerza ofertę zakupu e-winiet o Szwajcarię. Winiety na przejazdy w Szwajcarii dostępne są zarówno na stronie internetowej market.autopay.pl, jak i w aplikacji mobilnej dla systemów Android i iOS.

16.02.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Cloud Services wraca pod skrzydła Autopay

Spółka Cloud Services z początkiem 2024 oferuje swoje kompleksowe rozwiązania IT pod nową marką Autopay Services.

14.02.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Na jednego specjalistę IT przypada 15 osób bez umiejętności cyfrowych. Młodzież ma rozwiązanie

Grupa 140 uczniów i uczennic z całej Polski - w ramach programu „UsuwaMy bariery!” stworzonego przez fundację Zwolnieni z Teorii i Autopay ze wsparciem SWPS Innowacje - proponuje 24 inkluzywne rozwiązania cyfrowe.

07.02.2024 Czytaj więcej