Z Autopay płacisz mniej na A4

#autostrady #Autopay Mobility #aplikacja mobilna

03.02.2021
Udostępnij:

Płatności automatyczne za przejazdy autostradą A4 to nie tylko szybkość i wygoda, to również oszczędność! Jak to możliwe? Spółka zarządzająca płatnym odcinkiem autostrady A4 na trasie Kraków-Katowice uruchomiła specjalną promocję dla kierowców korzystających m.in. z Autopay. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić.

Promocja obejmuje wszystkich kierowców samochodów, którzy korzystają z automatycznych płatności za przejazdy autostradą A4 na odcinku Kraków-Katowice – w obu kierunkach.

Kierowcy samochodów osobowych korzystający z videotollingu (czyli aplikacji Autopay) oszczędzą 2 zł, płacąc 13 zł zamiast 15 zł.


Stawka Kategoria pojazdu Opis kategori pojazdu
15 zł 1 pojazdy samochodowe o dwóch osiach
27 zł 2 pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze, i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami
27 zł 3 pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami
46 zł 4 pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach,
pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami,
i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami
46 zł 5 pojazdy nie mieszczące się w kategoriach od 1 do 4, i pojazdy, których wymiary, nacisk na oś lub ciężar przekraczają normy określone w przepisach o ruchu drogowym


Jak można skorzystać z promocji?

Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem Autopay i mieć aktywną usługę podczas przejazdu przez bramki na objętym promocją odcinku. Pomniejszona opłata zostanie pobrana automatycznie. Prosto, szybko, bez problemu.


Jak działa Autopay?

Rozwiązanie opiera się na mechanizmie videotollingu. Gdy kierowca zbliża się do szlabanu, kamery umiejscowione na bramce zczytują numer rejestracyjny i jeśli znajduje się on w bazie Autopay – płatność dokonuje się automatycznie, szlaban się podnosi, a kierowca może jechać dalej.


Żeby móc korzystać z systemu, należy pobrać aplikację mobilną (iOS, Android) lub zarejestrować się za pośrednictwem serwisu www, albo aktywować usługę z poziomu bankowości internetowej; po czym wypełnić dane pojazdu i podpiąć źródło płatności.


Płatność może być realizowana na kilka sposobów.


  • wybrać płatność kartą,
  • skorzystać z usługi 'Zapłać z Play' (czyli dopisać należność do faktury za abonament w Play),
  • zlecić pobranie opłaty bezpośrednio z rachunku bankowego (opcja dostępna aktualnie w Banku Millenium, Banku Pocztowym, Alior Banku, Banku Pekao oraz ING Banku Śląskim).

Bez względu na to jaką metodę płatności się wybierze mechanizm zadziała tak samo – po 2-3 sekundach na bramce szlaban się podniesie, a kierowca będzie mógł kontynuować jazdę.


Dzięki Autopay podróżujący autostradą A4 nie muszą mieć ze sobą ani gotówki, ani karty płatniczej. Ba! Nie muszą mieć nawet telefonu z zainstalowaną aplikacją – wystarczy, że dana rejestracja będzie w systemie, a wybrana metoda płatności będzie aktywna.


Płatności automatyczne to oszczędność na wielu polach – oszczędzamy czas, oszczędzamy papier (bo nie pobieramy bilecików i rachunków) i oszczędzamy pieniądze.


Promocja na autostradzie A4 trwa do odwołania. O ewentualnych zmianach będziemy informować w naszych kanałach.Za rozwój i utrzymanie rozwiązania odpowiada spółka Autopay Mobility wyłoniona ze struktur sopockiej spółki Blue Media, która stworzyła system do automatycznego poboru opłat na autostradach.


Przeczytaj także:

Artykuł

E-winiety na przejazdy w Szwajcarii już dostępne w aplikacji Autopay oraz online 

Autopay rozszerza ofertę zakupu e-winiet o Szwajcarię. Winiety na przejazdy w Szwajcarii dostępne są zarówno na stronie internetowej market.autopay.pl, jak i w aplikacji mobilnej dla systemów Android i iOS.

16.02.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Cloud Services wraca pod skrzydła Autopay

Spółka Cloud Services z początkiem 2024 oferuje swoje kompleksowe rozwiązania IT pod nową marką Autopay Services.

14.02.2024 Czytaj więcej

Artykuł

Na jednego specjalistę IT przypada 15 osób bez umiejętności cyfrowych. Młodzież ma rozwiązanie

Grupa 140 uczniów i uczennic z całej Polski - w ramach programu „UsuwaMy bariery!” stworzonego przez fundację Zwolnieni z Teorii i Autopay ze wsparciem SWPS Innowacje - proponuje 24 inkluzywne rozwiązania cyfrowe.

07.02.2024 Czytaj więcej