Domena internetowa – kupić, czy stworzyć od zera? [poradnik]

#sklepy internetowe #poradnik #domena internetowa

Pobierz bezpłatny poradnik dla właścicieli e-commerce i przekonaj się, jakie są plusy i minusy każdego z podejść.

Pobierz bezpłatnie
25.10.2022
Udostępnij:

Domena internetowa jest jednym z czynników, który wpływa na sukces sprzedażowy sklepu. Zdaniem ekspertów, tworząc nową lub kupując domenę z historią, należy pamiętać o tym, że lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania uzyskamy, jeżeli nazwa będzie wprost nawiązywać do asortymentu sklepu.

To tylko jedna z wielu rzeczy, o których warto pamiętać podczas podejmowania decyzji o tym, jak będzie brzmieć domena internetowa, pod którą będzie dostępny sklep online.

Używane domeny czy nowe?

To najczęściej pojawiające się pytanie związane z wyborem domeny dla sklepu internetowego. Odpowiedź na to i szereg innych pytań znajdziesz w przygotowanych przez nas darmowym poradniku dla właścicieli e-commerce. W poradniku omawiamy zarówno jakie zalety mają używane domeny, jak i zwracamy uwagę na potencjalne zagrożenia wynikające z takiego rozwiązania. Mamy nadzieję, że przedstawione w nim informacje pomogą Ci podjąć decyzję i ułatwią wybór domeny dla Twojego sklepu.

Pobierz bezpłatnie

"Domena internetowa – kupić, czy stworzyć od zera?"

Giełda domen – co to?

Giełda domen to serwis internetowy, za pośrednictwem którego możesz kupić domenę, która była już przez kogoś używana lub sprzedać tę, którą posiadasz. Transakcja odbywa się pomiędzy zainteresowanymi, dzięki czemu jest bezpieczna i bardzo wygodna. W naszym poradniku dla e-commerce wskazujemy zalety zakupu domeny na giełdzie i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu domeny z historią. Wbrew pozorom zakup starej domeny może nieść za sobą również pewne zagrożenia.


Darmowa domena – czy istnieje coś takiego?

Wbrew temu, co często znajduje się w reklamach serwisów rejestrujących domeny – nie ma czegoś takiego jak darmowa domena. Najczęściej kosztują one od kilkunastu złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Wszystko zależy od tego, jaką nazwę i rozszerzenie wybierzesz. Zdarza się, że hostingodawca oferuje rejestrację domeny za darmo, ale (zazwyczaj) rekompensuje to sobie wyższą ceną za hosting serwisu. Dlatego tak ważne jest, żeby sprawdzać i porównywać wszystkie koszty podczas dokonywania wyboru.


Zarówno zakup używanej domeny, jak i nowej ma swoje plusy i minusy. Te najważniejsze z perspektywy biznesu opisaliśmy w naszym poradniku dla e-commerce, który możesz pobrać całkowicie za darmo. W poradniku znajduje się również kilka wartościowych wskazówek, które mogą okazać się pomocne nie tylko w kontekście zakupu domeny, lecz również na etapie wymyślania nazwy, która jest jedną ze składowych adresu www, pod którym będzie widoczny Twój sklep internetowy. Nazwa sklepu ma kluczowe znaczenie dla jego późniejszego sukcesu – dlatego nie podejmuj tej decyzji pochopnie. Wypisz kilka propozycji, a następnie wybierz tę, która będzie spełniać warunki opisane w poradniku. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Przeczytaj także:

Ecommerce

Zarządzanie płatnościami w e-commerce – narzędzia i porady dla małych biznesów

Dowiedz się, jak skutecznie zarządzać płatnościami dla e-sklepów. Przegląd narzędzi i porad, które pomogą małym biznesom i startupom w optymalizacji procesów.

08.07.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Sekrety udanej ekspansji międzynarodowej w e-commerce

Poznaj strategie i dobre praktyki dla firm planujących wejście na nowe rynki. Dowiedz się, jak dostosować ofertę, zrozumieć lokalne preferencje i wiele więcej.

27.06.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Jak wykorzystać dane do rozwoju sklepu online?

Zwiększ sprzedaż i popraw doświadczenie klientów, dzięki analizie danych. Odkryj skuteczne narzędzia, personalizację oferty i dynamiczne strategie cenowe.

25.06.2024 Czytaj więcej