Jak aktywować płatności online Blue Media w Shopware?

#płatności online #Shopware

16.03.2023
Udostępnij:

Blue Media jest oficjalnym partnerem platformy Shopware, a nasz moduł płatności jest dopasowany do wymagań najnowszej wersji systemu, czyli Shopware 6. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak w prosty sposób aktywować płatności internetowe w swoim sklepie online.

Płatności online Blue Media są dostępne we wszystkich najpopularniejszych platformach e-commerce, dzięki czemu aktywacja usługi jest możliwa w zaledwie kilkanaście minut – z wykorzystaniem specjalnej wtyczki lub bezpośrednio w panelu administracyjnym wybranej platformy. Szybkie wdrożenie to jedna z kluczowych zalet modułu płatności online Blue Media.

💡Jeżeli jeszcze się zastanawiasz nad wyborem platformy Shopware – zajrzyj do naszego artykułu, w którym omówiliśmy możliwości jakie daje platforma e-commerce Shopware. Być może te informacje pomogą Ci dokonać wyboru.


Zalety Płatności Shopware od Blue Media

 • Obsługa 99% metod płatności dostępnych na rynku

 • Moduł płatności Blue Media umożliwia obsługę wszystkich najpopularniejszych metod płatności elektronicznych, takich jak: szybkie przelewy online, płatności kartą, płatności mobilne BLIK (również BLIK 0), płatności z wykorzystaniem portfela elektronicznego Google Pay.

 • Płatność integralnym elementem procesu zakupowego

 • Podczas wyboru kanału płatności oraz potwierdzania transakcji klient cały czas pozostaje na stronie sklepu internetowego (nie jest przenoszony na zewnętrzny serwis operatora płatności), dzięki czemu ma wrażenie, że płatność jest integralną częścią serwisu i ma większe poczucie bezpieczeństwa.

 • Zakupy bez rejestracji

 • Klienci cenią sobie wolność i możliwość zrobienia szybkich zakupów. Dlatego tak ważne jest, by nie wymuszać na nich konieczności rejestracji w serwisie. Płatności online Blue Media umożliwiają obsługę klientów, którzy wolą złożyć zamówienie jako gość.

 • Wysoki stopień bezpieczeństwa

 • Każda transakcja obsługiwana przez Blue Media jest odpowiednio szyfrowana, a dane klientów zabezpieczone. Dostarczamy sklepom te same rozwiązania, z których korzystają największe banki w Polsce.

  To tylko niektóre z zalet modułu płatności Blue Media. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie poświęconej Płatnościom Shopware.


  Płatności online w Shopware – instalacja i aktywacja

  Moduł płatności Blue Media dostał dopasowany do wymagań systemu Shopware 6, dzięki czemu jest dostępny dla sklepów w wersji 6.4.5.0 lub wyższej. Aktywacja płatności online przebiega w kilku prostych krokach i zazwyczaj zajmuje maksymalnie kilkanaście minut. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją, a już niebawem będziesz w stanie przyjmować płatności elektroniczne od swoich klientów.

  1. Pobierz najnowszą wersję modułu Blue Media dla Shopware – kliknij, żeby pobrać automatycznie.

  2. Następnie wejdź na https://platnosci.bm.pl/ i załóż konto w naszym serwisie administracyjnym (PayBM) podając swoje dane firmowe. Pamiętaj, by podać prawidłowy adres e-mail oraz numer telefonu, ponieważ będziemy używać tych danych do przekazywania Ci ważnych informacji związanych z działaniem płatności online.

  3. W kolejnym kroku zaloguj się do swojego panelu administracyjnego na platformie Shopware.

  4. Będąc w panelu, wejdź w zakładkę Extensions i kliknij My extensions (Rozszerzenia > Moje rozszerzenia).

  5. Wciśnij komendę Upload extension (Prześlij rozszerzenie).

  6. Wybierz i dodaj plik z wtyczką, który pobrałeś chwilę wcześniej. Gdy to zrobisz, strona automatycznie się odświeży, a moduł płatności Blue Media pojawi się na liście dostępnych rozszerzeń.

  7. Żeby dokończyć proces, kliknij Install app (Zainstaluj aplikację). Gdy proces się zakończy, strona ponownie się odświeży.

  8. Następny krok to już aktywacja. Żeby to zrobić, wystarczy, że przesuniesz suwak (przycisk) widoczny po lewej stronie – obok nazwy modułu (tak jak poniższym zrzucie ekranu). To wszystko.

  aktywacja-platnosci-shopware

  Na późniejszym etapie przydadzą Ci się informacje nt. tego jak zaktualizować moduł płatności – dokładna instrukcja aktualizacji jest dostępna w naszym serwisie dla developerów. Pod wskazanym linkiem znajdziesz również szczegółowe informacje dotyczące konfiguracji wtyczki. Mamy nadzieję, że te materiały okażą się pomocne. Jeżeli podczas aktywacji modułu płatności online Blue Media będziesz mieć jakieś pytania – skontaktuj się z naszym zespołem, a on przeprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku.

  Przeczytaj także:

  Ecommerce

  Start w e-commerce. Najważniejsze narzędzia, które pomogą Ci odnieść sukces

  Poznaj narzędzia dla początkujących e-przedsiębiorców, które pomogą Ci osiągnąć sukces w e-commerce. Od zarządzania treścią po automatyzację marketingu...

  17.06.2024 Czytaj więcej

  Ecommerce

  Automatyzacja procesów w dużym sklepie internetowym – praktyczny przewodnik

  Dowiedz się, jak automatyzacja może zrewolucjonizować Twój e-sklep, oszczędzając czas i podnosząc jakość obsługi klienta. Poznaj konkretne rozwiązania.

  13.06.2024 Czytaj więcej

  Ecommerce

  Od odwiedzających do kupujących – optymalizacja konwersji w e-commerce

  Dowiedz się, jak zwiększyć sprzedaż poprzez analizę zachowań użytkowników, optymalizację stron produktowych i całego procesu zakupowego. Zarabiaj więcej.

  11.06.2024 Czytaj więcej