Jak dokładnie działa spingo i jakie korzyści przynosi?

#płatności odroczone #spingo #płatności odroczone dla firm #BNPL

07.05.2024
Udostępnij:

Wprowadzenie płatności odroczonych jest strategicznym posunięciem dla średnich sklepów internetowych, które dążą do maksymalizacji swojego potencjału rynkowego, poprawy wskaźników finansowych i zbudowania silnej pozycji na rynku e-commerce. Warto jednak postawić na sprawdzonego partnera, który dostarczy usługę płatności odroczonych na najwyższym poziomie.


Klienci, również ci firmowi, oczekują coraz większej elastyczności i personalizacji w zakupach online, a brak oferty płatności odroczonych może zniechęcać potencjalnych klientów. Wdrożenie takiej opcji płatniczej nie tylko pomoże sprostać oczekiwaniom rynku, ale także może znacząco przyczynić się do zwiększenia lojalności klientów i wzrostu sprzedaży.

Jednym z podmiotów oferujących płatności odroczone dla firm jest spingo, partner Autopay. By móc nawiązać współpracę ze spingo, należy spełnić następujące trzy warunki:

 • prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę osobową lub spółkę prawa handlowego;
 • prowadzić działalność od co najmniej 12 miesięcy;
 • być czynnym podatnikiem VAT, który nie był zawieszony w ciągu ostatnich 3 miesięcy.

Jak działa spingo?


Proces ubiegania się o finansowanie jest bardzo prosty i przebiega w następujących krokach.

 • Po zakończeniu zakupów klient przechodzi do kasy, aby zrealizować zamówienie. Po wybraniu płatności odroczonej, zostaje poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości i zgodę na warunki korzystania z usługi. Następnie ustala warunki zapłaty za zakupy bezpośrednio ze spingo.
 • Jako sprzedawca, otrzymujesz 100% wartości transakcji w momencie dokonania zakupu przez klienta. Środki te są przekazywane bezpośrednio na Twoje konto, a Ty możesz z nich od razu korzystać.
 • spingo przejmuje na siebie 100% ryzyka związanego z brakiem zapłaty przez kupującego. Dzięki temu jako sprzedawca nie musisz martwić się o ewentualne problemy z windykacją należności.
 • Dodatkowo klienci mogą korzystać z nowoczesnego kredytu kupieckiego z limitem nawet do 120 000 zł na zakupy. To daje im swobodę w realizacji większych zakupów, co może przyciągnąć do Twojego sklepu nowych klientów poszukujących elastycznych rozwiązań płatniczych podczas bardzo kosztownych zakupów.
 • spingo umożliwia kupującym odroczenie płatności za ich zakupy nawet o 90 dni. To daje klientom dodatkową elastyczność w zarządzaniu ich finansami, co może przekładać się na wyższą satysfakcję z zakupów. Tobie, jako sprzedawcy, daje mocną przewagę konkurencyjną.

Wdrożenie płatności odroczonych


Wdrożenie systemu płatności odroczonych na Twojej platformie sprzedażowej będzie procesem prostym i szybkim. Dostawca oferuje trzy elastyczne metody integracji, które zapewniają, że usługa będzie doskonale współgrać z Twoją działalnością.


spingo-integracja

Źródło

Bezpośrednia integracja


Bezpośrednia integracja z zaawansowanym interfejsem API, jest odpowiednia dla sklepów, które mają swoją platformę. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnych dokumentacji technicznych, co pozwoli na sprawną i skuteczną integrację do Twojej platformy sklepu.


Wtyczki dla e-commerce


Jeżeli używasz platformy e-commerce opartej na jednym z popularnych systemów, takich jak Shopify, WooCommerce czy Magento, możesz skorzystać z gotowych wtyczek. Instalacja jest intuicyjna i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Wtyczki są zaprojektowane tak, aby bezproblemowo integrować się z Twoim sklepem.


Bramki płatnicze


spingo jest również dostępne poprzez system płatności Autopay (dawniej Blue Media). To szybka i efektywna metoda dla tych, którzy preferują korzystanie z już istniejących rozwiązań płatniczych.


Informowanie klientów o płatnościach odroczonych


Po wdrożeniu płatności BNPL, duże znaczenie dla powodzenia inwestycji będzie miało poinformowanie klientów o nowej usłudze. Aby ułatwić Ci to zadanie, spingo oferuje różnorodne materiały marketingowe, które możesz wykorzystać na swojej platformie. Dostępne są popupy, logotypy, banery reklamowe oraz przewodniki, które pomogą w jasnym komunikowaniu zalet płatności odroczonych.

Dzięki tym zasobom, Twoi klienci szybko zrozumieją korzyści płynące z nowej metody płatności, co może przyczynić się do zwiększenia ich zainteresowania.


Korzyści biznesowe ze współpracy


Dla doświadczonych właścicieli sklepów internetowych, wdrożenie płatności odroczonych pozwala na podniesienie biznesu na wyższy poziom. Przyjrzyjmy się konkretnym korzyściom.

 • Zwiększenie konkurencyjności – płatności odroczone są atrakcyjne dla szerokiej grupy konsumentów, którzy cenią sobie elastyczność finansową. Oferując takie rozwiązania, możesz wyróżnić się na tle konkurencji.

 • Poprawa wskaźnika konwersji – płatności odroczone zmniejszają barierę zakupową, zachęcając klientów do dokonywania większych zakupów bez obawy o natychmiastowe obciążenie finansowe. To bezpośrednio przekłada się na wyższe wskaźniki konwersji, co jest szczególnie istotne, jeżeli dążysz do optymalizacji procesów sprzedażowych.

 • Wzrost lojalności klientów – kiedy klienci doświadczają pozytywnych odczuć podczas zakupów, są bardziej skłonni wracać i ponownie kupować w tym samym sklepie. Płatności odroczone mogą więc stanowić część strategii budowania lojalności klienta, zapewniając obecność klientów i powtarzalność zakupów.

 • Podniesienie średniej wartości zamówień – sklepy, które oferują opcję płatności odroczonej, często obserwują wzrost średniej wartości koszyka zakupowego, ponieważ klienci są bardziej skłonni do zakupu dodatkowych produktów, gdy nie muszą płacić za nie od razu.

 • Brak ryzyka związanego z kredytowaniem – usługodawcy tacy jak spingo przejmują na siebie ryzyko niewypłacalności klientów, co jest szczególnie istotne dla sklepów, które zarządzają dużą liczbą zamówień.

 • Wykorzystanie danych do analizy trendów zakupowych – płatności odroczone generują wartościowe dane, które mogą być analizowane w celu zrozumienia zachowań zakupowych klientów. Dzięki temu sklepy mogą lepiej dostosować swoje oferty i strategie marketingowe, co w dłuższej perspektywie przyczynia się do zwiększenia efektywności sprzedaży.

Czy to dobry moment na wdrożenie płatności odroczonych?


Jeśli już jakiś czas prowadzisz sklep internetowy, wdrożenie płatności odroczonych powinno być rozważane jako jeden z ważniejszych kroków na drodze do rozwoju Twojej oferty. Płatności odroczone nie tylko zwiększają atrakcyjność sklepu w oczach klientów, ale także oferują możliwość lepszego zarządzania własnymi finansami. Jeśli do tej pory nie zdecydowałeś się na tę opcję, warto ją ponownie rozważyć.


Płatności online dla sklepów internetowych

Wybierz bezpieczne i niezawodne płatności Autopay i rozwiń swój biznes online

Zacznij pobierać płatności

Przeczytaj także:

Ecommerce

Zrównoważony rozwój i e-commerce: strategie zmniejszania śladu węglowego dużych platform zakupowych

Poznaj ekologiczne praktyki w e-commerce, takie jak biodegradowalne opakowania, lokalne dostawy, czy zaawansowane zarządzanie zasobami i wprowadź je u siebie.

23.05.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Jak zapewnić bezpieczeństwo płatności online i chronić dane klientów?

Odkryj sprawdzone metody zabezpieczania płatności online i ochrony danych klientów. Dowiedz się o szyfrowaniu, 2FA, monitorowaniu aktywności i wiele więcej.

21.05.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Darmowe narzędzia AI dla e-commerce od Autopay

Dowiedz się, jak wykorzystać sztuczną inteligencję. Generuj artykuły, e-maile, i hasła reklamowe, które przyciągną uwagę klientów i zwiększą wyniki sprzedażowe.

20.05.2024 Czytaj więcej