Jak rozszerzyć sprzedaż na rynki zagraniczne?

#płatności walutowe #sprzedaż zagraniczna

09.11.2023
Udostępnij:

Dla doświadczonych właścicieli sklepów internetowych, osiągnięcie sukcesu na rodzimym rynku jest często jedynie pierwszym krokiem w rozwoju firmy. Skalowanie biznesu na rynki zagraniczne otwiera przed nimi nowe możliwości, ale wiąże się także z wieloma wyzwaniami. Jednym z kluczowych elementów w ekspansji na rynki zagraniczne jest obsługa płatności walutowych.Rozważmy sytuację, w której Twoja firma osiąga stabilne wyniki finansowe, baza klientów rośnie, a Twój model biznesowy jest dobrze wypracowany. Czy to oznacza, że nadszedł właściwy moment na ekspansję na zagraniczne rynki? Jeśli dokonasz analizy i zauważasz, że popyt na Twoje produkty lub usługi w danym kraju jest wysoki, to może to być odpowiedni moment na podwyższenie poprzeczki. Upewnij się jeszcze, czy Twoje produkty lub usługi wyróżniają się na tle konkurencji. Jeśli czujesz, że masz przewagę, to prawdopodobnie podjąłeś słuszną decyzję.

Teraz musisz upewnić się, że dysponujesz odpowiednimi zasobami i zdolnościami do obsługi rynku zagranicznego. To obejmuje środki finansowe, personel, logistykę, obsługę klienta i zdolność dostosowania się do lokalnych przepisów prawa. Nie bagatelizuj ryzyk z tym związanych. Ekspansja na zagraniczne rynki niesie za sobą różne ryzyka, takie jak zmieniające się przepisy, wahania walut i zmienne warunki gospodarcze. Zwróć uwagę też na kilka istotnych kwestii, które teraz wyjaśnimy.


Wybór docelowego rynku


Rozważania na temat wejścia na zagraniczne rynki, rozpocznij od ich szczegółowej weryfikacji. Przeprowadź dokładne badanie, aby zrozumieć preferencje konsumentów, konkurencję i regulacje dotyczące e-commerce w tych krajach. Niekoniecznie trzeba zaczynać od kilku rynków na raz – lepiej zacząć od jednego, a potem rozszerzać działalność. Musisz przecież dostosować swoją ofertę do lokalnych potrzeb i oczekiwań.


Wybór odpowiednich kanałów dystrybucji


Po wybraniu rynku docelowego, zdecyduj się na odpowiednie kanały dystrybucji. To może obejmować zarówno własne platformy e-commerce, jak i współpracę z lokalnymi partnerami logistycznymi. Warto również rozważyć korzystanie z platform globalnego e-commerce, takich jak Amazon lub eBay, które ułatwią dostęp do międzynarodowych klientów.


Nowa strategia marketingowa


Kolejnym ważnym krokiem jest dostosowanie treści i strategii marketingowej do nowego rynku. To nie ogranicza się tylko do tłumaczenia stron internetowych, ale także uwzględnienia lokalnych preferencji zakupowych, różnic kulturowych i zwyczajów. Pamiętaj, że skuteczna komunikacja jest kluczem do przyciągnięcia nowych klientów.


Płatności walutowe


W momencie, gdy klienci z innych krajów zainteresują się Twoimi produktami, konieczne jest zapewnienie im wygodnych i bezpiecznych płatności walutowych. Wybierając odpowiednie rozwiązania płatności walutowych, zapewnisz swoim klientom możliwość płacenia w ich rodzimej walucie. To sprawi, że będą czuć się bardziej komfortowo i zredukujesz opór związany z obawą przed koniecznością przewalutowania. Pamiętaj, że popularne opcje płatności, takie jak natychmiastowe przelewy, czy karty kredytowe powinny być dostępne w Twoim e-sklepie.


Płatności walutowe z Autopay


Zwróć uwagę na operatora, z którym nawiążesz współpracę podczas automatyzacji płatności walutowych. Na przykład w Autopay, masz do wyboru trzy warianty przewalutowania:

  • rozliczenie w walucie lokalnej, w której działa serwis;
  • usługa DCC;
  • rozliczenie w euro.

Możesz wybrać ten, który będzie najlepiej dopasowany do charakteru Twojego e-biznesu. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Płatności walutowe.


Bezpieczeństwo płatności walutowych


W kontekście międzynarodowych płatności walutowych nie można zapominać o bezpieczeństwie i zgodności z przepisami. Dostosuj swoją platformę płatności do międzynarodowych standardów bezpieczeństwa, takich jak PCI DSS. Ten system określa wytyczne dotyczące przechowywania, przetwarzania i przesyłania danych kart płatniczych, a także wymaga od firm przestrzegania określonych procedur w celu zminimalizowania ryzyka naruszenia bezpieczeństwa. Poznaj też regulacje podatkowe dotyczące obszaru, w którym prowadzisz działalność.


Czy warto skalować swój biznes?


Poszerzenie oferty na rynki zagraniczne może przynieść znaczny wzrost przychodów. Pamiętaj, że zapewnienie wygodnych i bezpiecznych płatności walutowych jest kluczem do zyskania zaufania klientów. Dlatego inwestycja w odpowiednie rozwiązania płatności jest niezbędna dla skutecznego skalowania biznesu na międzynarodowe rynki. Biorąc pod uwagę te aspekty i dostosowując się do specyfiki rynku, możesz z powodzeniem poszerzyć swoją ofertę na rynki zagraniczne i kontynuować podróż w globalnym świecie biznesu.


Chcesz rozpocząć sprzedaż zagraniczną?

Uruchom niezawodne Płatności Autopay i zdobądź klientów na nowych rynkach

Zacznij pobierać płatności

Przeczytaj także:

Ecommerce

Zarządzanie płatnościami w e-commerce – narzędzia i porady dla małych biznesów

Dowiedz się, jak skutecznie zarządzać płatnościami dla e-sklepów. Przegląd narzędzi i porad, które pomogą małym biznesom i startupom w optymalizacji procesów.

08.07.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Sekrety udanej ekspansji międzynarodowej w e-commerce

Poznaj strategie i dobre praktyki dla firm planujących wejście na nowe rynki. Dowiedz się, jak dostosować ofertę, zrozumieć lokalne preferencje i wiele więcej.

27.06.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Jak wykorzystać dane do rozwoju sklepu online?

Zwiększ sprzedaż i popraw doświadczenie klientów, dzięki analizie danych. Odkryj skuteczne narzędzia, personalizację oferty i dynamiczne strategie cenowe.

25.06.2024 Czytaj więcej