O czym pamiętać podczas tworzenia strony sklepu internetowego? [poradnik]

#ecommerce #płatności online #platformy e-commerce #sklepy internetowe #poradnik

Pobierz bezpłatny poradnik dla właścicieli e-commerce i sprawdź, jak założyć sklep internetowy.

Pobierz bezpłatnie
17.11.2022
Udostępnij:

Decyzja o założeniu biznesu online już za Tobą? Teraz czas na działanie. Tworząc sklep internetowy, należy pamiętać o kilku rzeczach. Jeśli zadbasz o nie od razu, ułatwisz sobie start i zyskasz pewność, że wszystko jest zrobione tak, jak należy.

W poniższym poradniku dla właścicieli e-commerce omówiliśmy najważniejsze zakładki, jakie powinny się znaleźć na stronie sklepu internetowego, wskazaliśmy o jakich dokumentach nie można zapomnieć oraz przybliżyliśmy, na co zwracają uwagę klienci robiący zakupy online.

Jak stworzyć sklep internetowy?

Pobierz darmowy poradnik i zaplanuj kolejne etapy pracy nad własnym sklepem internetowym. Checklista zawarta na końcu poradnika pomoże Ci zadbać o wszystkie potrzebne elementy. Znajdziesz w nim również specjalny rabat na usługi prawne dla e-commerce, w tym np. opracowanie regulaminu sklepu internetowego przez profesjonalistów.

Pobierz bezpłatnie

"O czym pamiętać podczas tworzenia strony sklepu internetowego? [CHECKLISTA]"

Jak założyć sklep internetowy?

E-commerce bardzo dynamicznie się rozwija – również w Polsce. Każdego roku zakładanych są tysiące nowych sklepów internetowych. Specjaliści ze Strategy& Polska szacują, że do 2027 r. liczba e-konsumentów w Polsce zwiększy się o 3,4 mln. Będą mogli wybierać spośród ofert ponad 280 tysięcy sprzedawców internetowych – to znaczy, że sklepów internetowych będzie o 100 tysięcy więcej niż teraz. E-handel jawi się wielu osobom jako dobry pomysł na dochodowy biznes. Dlatego pytanie jak założyć sklep internetowy pojawia się w coraz większej liczbie dyskusji w sieci.

Jeżeli Ty również zastanawiasz się nad wejściem do świata e-commerce, przed Tobą wiele decyzji. Pierwszą z nich będzie zapewne ta dotycząca oferty. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co i komu chcesz sprzedawać, oraz czy chcesz ograniczyć sprzedaż wyłącznie do terytorium Polski, czy chcesz sprzedawać również za granicą. Odpowiedź na pytanie jak stworzyć sklep internetowy będzie się różnić w zależności od tego, jaką strategię sprzedaży przyjmiesz.

Kolejnym krokiem będzie wybór platformy e-commerce. Na rynku jest dostępnych wiele gotowych rozwiązań, które umożliwiają bardzo szybkie uruchomienie sklepu internetowego. Wybór powinien być podyktowany zarówno zakresem funkcjonalnym danej platformy, jak i stopniem skomplikowania obsługi danego rozwiązania. Jeżeli zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy i planujesz wykonać wszystkie prace samodzielnie – wybierz prostą w obsłudze platformę. Jeżeli zdecydujesz się zatrudnić firmę IT lub freelancera specjalizującego się we wdrożeniach e-commerce – możesz wybrać bardziej skomplikowane rozwiązanie.

Zwróć uwagę również na to, czy dana platforma jest zintegrowana z operatorami płatności – dzięki temu będziesz w stanie bardzo szybko włączyć u siebie płatności online i rozpocząć sprzedaż. Płatności online Blue Media są zintegrowane z wieloma rozwiązaniami dla e-commerce, m.in.: PrestaShop, WooCommerce, Magento, OpenCart, Shopify, Shoper, Shopware, Sky-Pay i wiele innych. Opisy każdego z rozwiązań znajdziesz na naszej stronie internetowej poświęconej gotowym integracjom. Gdy wybierzesz docelowe rozwiązanie, na stronie dostawcy z pewnością znajdziesz dokładną instrukcję wyjaśniającą jak założyć sklep internetowy z wykorzystaniem danej platformy.

Jak stworzyć sklep internetowy, który będzie zarabiał?

W opracowanym przez nas poradniku skupiamy się na zawartości sklepu internetowego. Wyjaśniamy, jak ważna jest odpowiednio skonstruowana strona produktu – to od niej zależy, czy klient znajdzie wszystkie potrzebne informacje i czy przekona się do złożenia zamówienia. Ważnym elementem karty produktowej jest opis, dlatego podpowiadamy jak je właściwie tworzyć. Zwracamy również uwagę na to, jak powinna wyglądać zakładka "O firmie" – nie musi to być "nudna" zakładka informująca, w którym roku powstał sklep online. Może być to miejsce, w którym opowiesz Waszą historię, która zainspiruje klientów do zakupu.

Wierzymy, że po lekturze naszego poradnika będziesz osobą, która będzie w stanie udzielać innym odpowiedzi na pytanie jak założyć sklep internetowy. W publikacji znajduje się również wiele użytecznych informacji na temat płatności w sklepie online. Dużą część poradnika poświęciliśmy również kwestiom formalnym – czyli regulaminowi, polityce prywatności, zasadom zwrotów i reklamacji. To dokumenty, które muszą się znaleźć w każdym sklepie internetowym, a klient musi mieć do nich łatwy dostęp. Na końcu poradnika znajdziesz wygodną checklistę, która pomoże Ci pamiętać o wszystkim, co ważne i kontrolować liczbę zrealizowanych już zadań.

Pobierz darmowy, ale bezcenny poradnik dla właścicieli e-commerce i uzyskaj odpowiedź na pytanie jak założyć sklep internetowy i nie zapomnieć o niczym ważnym. Wierzymy, że ta publikacja będzie dla Ciebie naprawdę pomocna.

Przeczytaj także:

Ecommerce

SEO i marketing treści dla zaawansowanych. Jak dostarczać wartość, która przyciąga klientów?

Dowiedz się, jak zwiększyć widoczność Twojego e-sklepu. Optymalizacja techniczna, budowanie linków, treści dla wyszukiwania głosowego–wszystko w jednym miejscu.

18.06.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Start w e-commerce. Najważniejsze narzędzia, które pomogą Ci odnieść sukces

Poznaj narzędzia dla początkujących e-przedsiębiorców, które pomogą Ci osiągnąć sukces w e-commerce. Od zarządzania treścią po automatyzację marketingu...

17.06.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Automatyzacja procesów w dużym sklepie internetowym – praktyczny przewodnik

Dowiedz się, jak automatyzacja może zrewolucjonizować Twój e-sklep, oszczędzając czas i podnosząc jakość obsługi klienta. Poznaj konkretne rozwiązania.

13.06.2024 Czytaj więcej