Jak zintegrować PrestaShop z bramką płatniczą Blue Media?

#płatności online #PrestaShop #bramka płatnicza Blue Media

Udostępnij:

Blue Media jest oficjalnym partnerem PrestaShop, a nasz moduł płatności jest dostępny już z poziom panelu administracyjnego – dzięki temu aktywacja jest jeszcze prostsza niż dotychczas.


💡 Jeżeli Twój sklep został stworzony w oparciu o inną platformę niż PrestaShop – zajrzyj do wcześniejszego, bardziej uniwersalnego artykułu w bazie wiedzy, który poświęciliśmy integracji sklepu z bramką płatniczą – znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.


Płatności online w PrestaShop – aktywacja

Obecnie możesz skorzystać z dwóch scenariuszy aktywacji – każdy z nich jest równie prosty i zajmuje podobną ilość czasu.

Pierwszy sposób

1. Zaloguj się do swojego panelu administracyjnego w PrestaShop: https://auth.prestashop.com/pl/logowanie
2. Kliknij w Moduły > Płatności
3. Wpisz w wyszukiwarkę Blue Media
4. Po wyszukaniu modułu płatności, kliknij Włącz
5. Żeby dokończyć aktywację i przejść do Konfiguracji – zarejestruj się w systemie Blue Media (PayBM): https://platnosci.bm.pl/ i przejdź proces weryfikacyjny.

Drugi sposób

1. Pobierz najnowszą wersję wtyczki – znajdziesz ją tutaj
2. Zaloguj się do swojego panelu administracyjnego w PrestaShop: https://auth.prestashop.com/pl/logowanie
3. Przejdź do zakładki Moduły > Moduły i usługi (lub Menedżer modułów – w zależności od wersji sklepu)
4. Kliknij Dodaj nowy moduł i wgraj pobraną chwilę wcześniej paczkę plików (po kliknięciu przycisku pojawi się okno umożliwiające wybór pliku z Twojego komputera).
5. Gdy instalacja się zakończy – system przeniesie Cię automatycznie do Konfiguracji.

💡 Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak skonfigurować moduł płatności, skorzystaj z instrukcji dostępnej w serwisie Developers Blue Media.


Nowy moduł płatności Blue Media – najważniejsze zmiany

Pod koniec 2022 r. wdrożyliśmy nowy moduł płatności Blue Media dla PrestaShop, który jest jeszcze lepiej dopasowany do potrzeb sprzedawców internetowych i pozwala osiągać wyższą konwersję. Wszystko dzięki zastosowanym rozwiązaniom, a są one następujące.


Pogrupowane metody płatności

Wszystkie dostępne metody płatności zostały uporządkowane i pogrupowane, dzięki czemu są lepiej widoczne, a klient może w łatwy i szybki sposób wybrać swoją ulubioną formę płatności. Strona płatności jest bardziej estetyczna, przejrzysta i czytelna.

Nowoczesny, uproszczony proces zakupowy

Proces płatności jest maksymalnie skrócony i uproszczony. Wszystkie dostępne metody płatności są widoczne na stronie sklepu. Kupujący wybiera, w jaki sposób chce opłacić zamówienie i w każdej chwili może zmienić formę płatności. Cały proces odbywa się bez przekierowania na zewnętrzną stronę bramki płatniczej.

Ułatwione płatności BLIK

Użytkownicy PrestaShop mogą aktywować aż dwa rodzaje płatności BLIK, w tym BLIK 0, który pozwala kupującemu pozostać w e-sklepie podczas całego procesu płatności (to tam wpisuje 6-cyfrowy kod). Płatności BLIK są aktualnie jedną z najchętniej wybieranych metod płatności.

Wyeksponowane portfele elektroniczne

Płatności Google Pay i Apple Pay są jeszcze prostsze i szybsze, ponieważ przycisk do inicjowania płatności znajduje się bezpośrednio na stronie sklepu. Koniec z przekierowaniami i rozbudowanym procesem płatności.

Zaawansowana analityka

Każdy sprzedawca ma bezpłatny dostęp do szczegółowych danych analitycznych i może poznać dokładną ścieżkę zakupową klienta oraz sprawdzić jego zachowania na poszczególnych etapach procesu i na tej podstawie podjąć działania optymalizujące działanie sklepu.

Duża elastyczność

Nowy moduł płatności pozwala klientowi na zmianę wybranej metody płatności aż do ostatniej chwili, czyli do momentu potwierdzenia transakcji. To istotny wyróżnik na tle konkurencji, który również przyczynia się do wzrostu konwersji.

Płatności zagraniczne

Wtyczka Blue Media dla PrestaShop obsługuje również płatności PBL na rynki: czeski i słowacki, dzięki czemu polscy sprzedawcy mogą wyjść ze swoją ofertą na nowe rynki, poszerzyć grono klientów i zwiększyć zyski.

Finansowanie zakupów

Wtyczka daje dostęp do płatności typu consumer finance, czyli płatności odroczonych oraz rat online. Sprzedawca może również aktywnie promować te metody płatności w swoim sklepie, podnosząc tym samym szansę, że klient dokończy zakup nawet jeśli w danej chwili nie dysponuje potrzebnymi środkami. Klienci chętniej decydują się na zakup produktów, nawet w wyższej cenie, jeśli mogą zapłacić później lub rozłożyć spłatę na raty.


Podsumowanie

Moduł płatności Blue Media dla PrestaShop jest jednym z najnowocześniejszych na rynku i daje sprzedawcom nowe możliwości osiągania lepszych wyników sprzedażowych. Dzięki temu, że Blue Media jest oficjalnym partnerem PrestaShop, aktywacja modułu jest jeszcze prostsza niż do tej pory i można jej dokonać bezpośrednio w panelu administracyjnym PrestaShop. Dokładną instrukcję znajdziesz wyżej oraz w specjalnym serwisie na sprzedawców internetowych – Developers Blue Media.

Przeczytaj także:

Ecommerce

Multichannel a Omnichannel w dużych sklepach e-commerce. Porównanie i wybór strategii

Prowadzisz duży sklep internetowy i zastanawiasz się, która strategia jest lepsza? Wyjaśniamy różnicę pomiędzy podejściami i wskazujemy ich plusy i minusy.

21.09.2023 Czytaj więcej

Ecommerce

Segmentacja klientów w e-commerce. Jak wykorzystać targetowanie dla zwiększenia konwersji

Czym jest segmentacja klientów i jak ją zrobić, by móc odpowiedno targetować ofertę i podnosić w ten sposób konwersję? Odpowiedź znajdziesz tutaj.

19.09.2023 Czytaj więcej

Ecommerce

Jak wykorzystuje się metaverse w e-commerce?

Czym jest Metaverse i w jaki sposób można go wykorzystać do rozwoju sprzedaży online? Które wielkie marki mają już swoje wirtualne sklepy na Metaverse?

18.09.2023 Czytaj więcej