Najlepiej zaprojektowane sklepy internetowe według Awwwards – zainspiruj się

#Awwwards #sklepy internetowe

03.08.2021
Udostępnij:

Awwwards to jedna z najbardziej prestiżowych organizacji śledzących nowe trendy w świecie projektowania stron internetowych. Regularnie publikuje rankingi, do których trafiają serwisy wyróżnione przez jury składające się ze specjalistów.


Poniżej znajdziesz 5 przykładów witryn e-commerce, które zostały wyróżnione w kategorii "Best eCommerce website design of the year". Zachęcamy do zapoznania się z nimi i czerpania inspiracji od najlepszych. Sklepy internetowe nagrodzone Awwwards zapewniają doskonałe doświadczenie zakupowe i są przykładem dobrych praktyk UX w zakresie projektowania koszyków zakupowych, kart produktowych, obsługi klienta oraz procesu transakcyjnego.

Tworząc sklep internetowy należy pamiętać o wielu rzeczach, od zarządzania zamówienia, przez metody płatności, po realizację zamówień, szybką wysyłkę i dobry marketing. Dziś skupimy się jednak na projektowaniu. ponieważ sam wygląd sklepu i łatwa nawigacja są często jednym z kluczowych czynników decydujących o tym czy klienta zdecyduje się zrobić zakupy właśnie u nas.


1. Mammut Expedition Baikal


Baikal

Mammut to szwajcarski producent sprzętu i odzieży trekkingowej o historii sięgającej jeszcze 1862 roku. Pomimo ponad 150-letniej tradycji firma prezentuje bardzo nowoczesne podejście do projektowania. Jury oceniło bardzo wysoko (8.1) zawartość strony, czyli treści, zdjęcia i filmy. Niewiele niższe noty przyznano za użyteczność, design i kreatywność. Trudno oddać zdjęciami, jak pomysłowo została zaprojektowana ta strona, dlatego zachęcamy do odwiedzenia witryny – gdy zaczynamy scrollować stronę, zaczynają dziać się naprawdę ciekawe rzeczy.

Link do witryny

2. MA


MA

MA True Cannabis to kolejna szwajcarska firma w tym rankingu. Tym razem obszar działalności jest nieco inny. MA specjalizuje się w hodowli konopii wewnątrz budynku – uprawy są przyjazne środowisku i wolne od pestycydów. Sklep internetowy zachwyca kolorowymi animacjami, które budują się na naszych oczach – napędzane ruchem kursora. Jury Awwwards wyróżniło twórców za kreatywność, ciekawą zawartość i wyjątkowy design.

Link do witryny

3. Frans Hals Museum


Frans Hals Museum

Muzeum Fransa Halsa znajduje się w holenderskim mieście Haarlem. Wbrew temu co sugeruje nazwa, prezentowane są tam, nie tylko prace Fransa Halsa, lecz również wielu artystów, którzy tworzyli przed i po nim. Muzeum powstało jeszcze w 1862 roku. Jak wyjaśniają twórcy serwisu, powstał on z myślą o tym, żeby oddać dwoistą naturę muzeum, które łączy w sobie elementy klasyczne i nowoczesne. Projektanci zachęcają również, żeby koniecznie zagrać w gry, które osadzono w serwisie. Przychylamy się do tego, ponieważ w ten sposób można odkryć to, co ma nam do zaoferowania ta, bez wątpienia, oryginalna strona www.

Link do witryny

4. Simply Chocolate


Simply Chocolate

Ostrzegamy – po wejściu na stronę Simply Chocolate prawdopodobnie nabierzesz ochoty na coś słodkiego...

Simply Chocolate to duńska firma z siedzibą w Kopenhadze produkująca, oczywiście, w 100% naturalną czekoladę. Od razu po wejściu na stronę uwagę przykuwa... nietypowe umiejscowienie i pozycja menu. Wbrew pozorom ułatwia a nie utrudnia nawigację. Jury Awwwards przyznało serwisowi bardzo wyrównane noty we wszystkich kategoriach: design, użyteczność, kreatywność, content, mobile – ze średnią ocen 7.61 w 10-cio stopniowej skali.

Link do witryny

5. MENDO


MENDO

MENDO to holenderska księgarnia prowadząca sprzedaż publikacji premium – zarówno online, jak i offline. W ofercie znajdują się pięknie wydane albumy i katalogi, które przeszły precyzyjną selekcję. Przywiązanie twórców do pięknego designu widać i w stacjonarnej księgarni i w sklepie internetowym.

Wśród komentarzy na temat serwisu dominują opinie, że jest to:

  • Inspirujące dzieło sztuki!
  • Najlepszy e-commerce, jaki w życiu widziałem
  • Świetne połączenie czytelności, interesującej zawartości, dobrej prezentacji i angażującego doświadczenia
Link do witryny

Za nami 5 przykładów doskonale zaprojektowanych sklepów internetowych z bardzo różnych branż, od odzieży trekkingowej, przez muzeum, po czekoladki. Każdy serwis jest zupełnie inny, ale łączy je to, że zostały docenione przez najlepszych specjalistów od projektowania. Zachęcamy do zapoznania się z tymi projektami, być może jakiś element Cię zainspiruje i zdecydujesz, że chcesz zastosować podobne rozwiązanie w swoim serwisie.

Przeczytaj także:

Ecommerce

Start w e-commerce. Najważniejsze narzędzia, które pomogą Ci odnieść sukces

Poznaj narzędzia dla początkujących e-przedsiębiorców, które pomogą Ci osiągnąć sukces w e-commerce. Od zarządzania treścią po automatyzację marketingu...

17.06.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Automatyzacja procesów w dużym sklepie internetowym – praktyczny przewodnik

Dowiedz się, jak automatyzacja może zrewolucjonizować Twój e-sklep, oszczędzając czas i podnosząc jakość obsługi klienta. Poznaj konkretne rozwiązania.

13.06.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Od odwiedzających do kupujących – optymalizacja konwersji w e-commerce

Dowiedz się, jak zwiększyć sprzedaż poprzez analizę zachowań użytkowników, optymalizację stron produktowych i całego procesu zakupowego. Zarabiaj więcej.

11.06.2024 Czytaj więcej