5 nieoczywistych narzędzi online dla właścicieli sklepów internetowych

#ecommerce #optymalizacja #sklepy internetowe #narzędzia online

23.05.2023
Udostępnij:

Prowadzenie sklepu internetowego to nie tylko sprawa sprzedaży produktów, ale także zarządzania zapasami, marketingu, obsługi klienta i wielu innych czynności. Właściciele sklepów internetowych często korzystają z popularnych narzędzi, takich jak Shopify, Mailchimp czy Hootsuite. Jednak istnieją również mniej znane narzędzia, które mogą pomóc w zwiększeniu wydajności i sukcesu Twojego biznesu.

Oto kilka nieoczywistych narzędzi dla właścicieli sklepów internetowych.


1. Fomo

Fomo to narzędzie, które umożliwia dodanie na stronie sklepu internetowergo powiadomień o aktywności innych klientów, takie jak zakup produktu lub zapisanie się do newslettera.

Np. "Filip właśnie kupił ten produkt."

Dzięki temu narzędziu, możesz zwiększyć zaangażowanie klientów i podnieść sprzedaż. Fomo oferuje wiele funkcji personalizacji, takich jak dostosowanie wyglądu powiadomień do stylu Twojej marki.

Jednym z najlepszych elementów Fomo jest jego integracja z innymi narzędziami, takimi jak Shopify i WooCommerce, co umożliwia automatyczne wyświetlanie powiadomień o aktywności klientów na Twojej stronie internetowej.


2. Canva

Canva to narzędzie do projektowania grafik, które może pomóc w tworzeniu profesjonalnych grafik dla Twojego sklepu internetowego. Dzięki Canvie możesz stworzyć grafiki do mediów społecznościowych, banery reklamowe, infografiki i wiele więcej. Narzędzie to oferuje wiele szablonów i motywów do wyboru, dzięki czemu możesz stworzyć grafikę, która odpowiada stylowi Twojej marki.

Jednym z najlepszych elementów Canvy jest jego łatwy w użyciu interfejs, który umożliwia projektowanie grafik bez znajomości skomplikowanych programów graficznych. Inne funkcje narzędzia to np. edycja zdjęć i animacje.


3. Tawk.to

Tawk.to to narzędzie, które umożliwia dodanie czatu na stronie sklepu internetowego, co pozwala na szybką i skuteczną obsługę klienta. Dzięki Tawk.to możesz rozmawiać z klientami w czasie rzeczywistym, przetwarzać zamówienia i odpowiadać na pytania. Narzędzie to oferuje również wiele funkcji personalizacji, dzięki czemu może być bardziej dopasowane do charakteru Twojej marki.

Jedną z zalet Tawk.to jest prosty w użyciu interfejs, który umożliwia zarządzanie czatem bez znajomości technicznych szczegółów. Narzędzie to oferuje również wiele funkcji, takich jak automatyczne odpowiedzi i analiza czatu.


4. Loom

Loom to narzędzie, które umożliwia nagrywanie ekranu i tworzenie filmów instruktażowych dla klientów Twojego sklepu internetowego. Dzięki Loom możesz stworzyć film instruktażowy, który pomoże klientom w zrozumieniu Twojego produktu lub procesu zamawiania. Narzędzie to oferuje wiele funkcji edycji i personalizacji, takich jak dodawanie napisów i miniatur.

Loom umożliwia nagrywanie filmów bez znajomości skomplikowanych programów do edycji wideo. Narzędzie to pozwala nagrywać ekran komputera, dodawać adnotacje, a nawet głos lektora. Loom umożliwia udostępnianie wideo innym użytkownikom oraz analizę ich wyświetleń.


5. Zapier

Zapier to narzędzie, które umożliwia automatyzację różnych procesów w Twoim sklepie internetowym. Dzięki Zapier możesz połączyć różne narzędzia, takie jak Shopify, Mailchimp i Google Sheets i tworzyć automatyczne działania, takie jak dodawanie klientów do listy mailingowej po dokonaniu zakupu. Narzędzie to oferuje wiele funkcji personalizacji, takich jak dostosowanie warunków automatyzacji do potrzeb Twojego biznesu.

Dzięki Zapier możesz wprowadzać w swoim sklepie automatyzację bez znajomości kodowania. Zapier jest zintegrowany z wieloma innymi narzędziami, co umożliwia tworzenie bardziej skomplikowanych, dopasowanych do potrzeb marki rozwiązań.


Podsumowanie

Prowadzenie sklepu internetowego wymaga dużo pracy, ale istnieją narzędzia, które mogą pomóc w uproszczeniu procesów i uczynieniu Twojego biznesu bardziej wydajnym. Bez względu na to, czy chcesz zwiększyć zaangażowanie klientów, poprawić marketing, czy zapewnić lepszą obsługę klienta, istnieją narzędzie, które mogą podnieść efektywność Twoich działań. Rozważ wdrożenie niektórych z tych narzędzi w swoim biznesie, aby zwiększyć jego potencjał.

💡 Interesuje Cię temat narzędzi przydatnych w e-commerce? Przeczytaj również nasz artykuł, w którym opisujemy 12 narzędzi do przeprowadzania testów A/B.

Przeczytaj także:

Ecommerce

Rozwój technologii voice commerce i jego wpływ na przyszłość zakupów online

Poznaj korzyści, wyzwania i przyszłość zakupów za pomocą głosu. Sprawdź możliwości, jakie voice commerce otwiera zarówno przed konsumentami, jak i sprzedawcami.

30.05.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Jak wykorzystać analizy płatności do zwiększenia przychodów sklepu internetowego?

Dowiedz się, jak wykorzystać analizę danych płatności do zrozumienia zachowań klientów, optymalizacji oferty sklepu osiągnięcia lepszym wyników finansowych.

28.05.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Jaka będzie przyszłość e-commerce według raportu "Żyjesz w phygitalu, choć o tym nie wiesz"?

Dowiedz się, jak integracja świata online i offline, personalizacja doświadczeń zakupowych oraz smartfony zmieniają sposób, w jaki konsumenci dokonują zakupów.

27.05.2024 Czytaj więcej