Paysafecard – jak działa i gdzie można w ten sposób płacić?

23.12.2022
Udostępnij:

Klienci lubią, kiedy mogą wybrać rodzaj płatności za swoje zakupy. Im więcej udogodnień w tym zakresie zaoferujesz, tym lepiej będziesz przez nich postrzegany. Jednym z nowoczesnych sposobów płatności jest paysafecard. Jeśli jeszcze go nie masz, warto nadrobić zaległości.


Czym jest paysafecard?

Paysafecard to przedpłacona metoda płatności oparta na 16-cyfrowym kodzie PIN. Aby z niej korzystać nie trzeba mieć konta bankowego, karty kredytowej, nie trzeba podawać nawet żadnych danych osobowych. Dzięki temu rozwiązanie jest proste, bezpieczne i intuicyjne. Zastanawiasz się, gdzie można płacić paysafecard? Klienci mogą dokonywać płatności paysafecard, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Często jest używana do kupowania kodów do gier online na platformach gamingowych.

Od 2018 r. paysafecard jest wydawana w ponad 40 krajach – obejmuje zasięgiem większość krajów Europy i Ameryki Północnej, Australię i Nową Zelandię oraz niektóre kraje Azji Zachodniej i Ameryki Południowej.


Jak doładować paysafecard?

Doładowanie paysafecard jest równie proste, jak jej użytkowanie. Kupony do doładowania paysafecard, można kupić w wielu stacjonarnych punktach sprzedaży, np. supermarketach Real, w Żabce, w Empiku, w Media Expert, na stacjach benzynowych Lotos oraz w kioskach Ruchu. Miejsca, gdzie doładujesz paysafecard, w konkretnym mieście, można odszukać na stronie: Paysafecard.


doladowanie-paysafecard
Źródło: paysafecard.com

Zakupu karty można również dokonać on-line, np. na stronie http://www.paysafecard.com, czy popularnym Allegro.

W Polsce można zakupić kody paysafecard o wartości 20, 30, 50, 100 i 200 zł. Są one najczęściej sprzedawane w formie fizycznej (drukowanej) karty lub w wersji cyfrowej, gdy następuje wirtualne przekazanie numeru PIN.


Jak działa paysafecard?

Paysafecard oferuje dwa sposoby dokonywania płatności przez internet: bez rejestracji i z rejestracją. W pierwszej opcji podczas zakupów klient dokonuje wyboru metody płatności paysafecard, a następnie wprowadza 16-cyfrowy kod PIN. W efekcie kwota zakupów jest odejmowana od salda paysafecard. W ten sposób można dokonać płatności do max. 200 zł. Niektóre sklepy internetowe wymagają rejestracji przy wszystkich transakcjach. Wówczas należy zarejestrować się na stronie http://www.paysafecard.com. Dzięki rejestracji nie trzeba każdorazowo podawać 16-cyfrowego kodu. Po wybraniu na danej stronie metody płatności PSC wystarczy tylko zalogować się na konto. W tym przypadku limit płatności jest dużo większy, bo wynosi 4000 zł.


jak-dziala-paysafecard

Źródło: paysafecard.com

Kod PIN można wielokrotnie wykorzystywać, aż do momentu, gdy wszystkie środki zostaną wykorzystane. Jeżeli klient chce zapłacić paysafecard za większe zakupy, np. laptop, może maksymalnie do jednego zakupu wykorzystać dziesięć kodów PIN. Użytkownik w każdej chwili może sprawdzić saldo swojej karty przedpłaconej na stronie paysafecard. Wystarczy do wyszukiwarki, wpisać swój numer PIN. W ten sposób można również sprawdzić historię dokonanych transakcji. Taka usługa jest dla użytkownika bezpłatna. Dużą zaletą karty jest brak możliwości przekroczenia salda debetowego, co można docenić jako skuteczny środek kontroli wydatków.


sorawdzanie-salda-paysafecard
Źródło: paysafecard.com

Korzyści dla klienta

Paysafecard to przede wszystkim bezpieczna metoda płatności. Pozwala na zachowanie anonimowości nie tylko wobec sprzedawców, ale także w stosunku do dostawcy płatności. Nie ma możliwości przekroczenia salda, tak jest w przypadku kart debetowych, co pozwala na kontrolę wydatków. W przypadku zgubienia lub kradzieży istnieje ryzyko straty jedynie do wysokości nominału zakupionego bonu. Zarówno zakup, jak i doładowanie paysafecard nie wymaga żadnych formalności, dzięki czemu jest to rozwiązanie bardzo proste w obsłudze. Nie występuje również zagrożenie wycieku wrażliwych danych osobowych.

Niestety, podobnie jak w przypadku innych form płatności, użytkownik paysafecard również może paść ofiarą oszustwa. Zazwyczaj polegają one na nakłonieniu użytkownika do wprowadzenia kodu PIN podczas zakupu na fikcyjnej stronie i wykorzystania kredytu dla siebie. Zdarzają się również sytuacje, kiedy klienci są kuszeni ofertami podwojenia wartości środków na paysafecard, przez co ostatecznie tracą zgromadzone na niej środki. Aby temu zapobiec, zawsze należy stosować środki ostrożności. W przypadku paysafecard polegają one na korzystaniu z kart jedynie w autoryzowanych sklepach internetowych stacjonarnych i nieprzekazywanie numerów PIN w żaden inny sposób.


Opłaty paysafecard

Wiele mówi się o tym, że korzystanie z paysafecard jest bezpłatne. Niestety, nie jest to prawdą. Korzystanie z wygodnego sposobu płatności, jest obligatoryjnie związane z kilkoma opłatami:

 • Opłata manipulacyjna: Od 2. miesiąca jest potrącana miesięczna opłata manipulacyjna 10 zł od salda kodu prepaid paysafecard.
 • Narzut przeliczeniowy: paysafecard pobiera opłatę w przypadku transakcji wymagających przeliczenia waluty. Kalkulator walutowy paysafecard podaje od razu aktualny kurs przeliczeniowy.
 • Opłata od wykupu: Potrąca się 20 zł za wykup wypłacanej kwoty.
 • Opłata manipulacyjna za konto paysafecard: Od 13. miesiąca potrącana jest miesięczna opłata w wysokości 20 zł od konta paysafecard, o ile klient w ciągu 12 miesięcy nie dokonał na nim żadnych transakcji.

 • Korzyści dla e-sprzedawcy

  Przedsiębiorca, który zdecyduje się dodatkowo zdywersyfikować sposoby płatności o paysafecard, może liczyć na spore profity. To chociażby satysfakcja klientów, którzy już przekonali się do tej formy płatności. Dzięki temu mogą generować dodatkowe obroty uzyskane z nowego segmentu klientów.

  Przystąpienie do programu paysafecard jest możliwe, np. za pośrednictwem bramki płatniczej "Skrill Quick Checkout". Aby otworzyć konto biznesowe Skrill, wymagane jest posiadanie zarejestrowanej działalności gospodarczej i strony internetowej, na której oferowane są produkty i usługi z odpowiednim opisem i opcją ich zakupu. Wymagane jest także, aby strona internetowa zawierała „Politykę prywatności” oraz warunki korzystania z usługi, informacje o dostawie i dane kontaktowe. Nie ma możliwości skorzystania z paysafecard, jeżeli działalność dotyczy sprzedaży tytoniu, narkotyków, nielicencjonowanego hazardu ani innych produktów podlegających ograniczeniom.


  Jeśli nie paysafecard, to co?

  Istnieją jeszcze inne sposoby wdrożenia przedpłaconych kart płatniczych. Mamy takie rozwiązanie w naszej ofercie. Dzięki niemu klienci mogą wygodnie, z poziomu swojej bankowości elektronicznej i mobilnej, doładować swoje konta w serwisach rozrywkowych i platformach do gry online, takich jak: Netflix, Spotify, PlayStation Plus, XBOX Live, XBOX Game Pass, Nintendo, MS Office, BigPoint, McAfee, Google PS, The Settlers Online, Empik, Empik Go, Minecraft, czy Allegro Karty podarunkowe. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie poświęconej błyskawicznym doładowaniom gier i serwisów online.

  Przeczytaj także:

  Ecommerce

  Start w e-commerce. Najważniejsze narzędzia, które pomogą Ci odnieść sukces

  Poznaj narzędzia dla początkujących e-przedsiębiorców, które pomogą Ci osiągnąć sukces w e-commerce. Od zarządzania treścią po automatyzację marketingu...

  17.06.2024 Czytaj więcej

  Ecommerce

  Automatyzacja procesów w dużym sklepie internetowym – praktyczny przewodnik

  Dowiedz się, jak automatyzacja może zrewolucjonizować Twój e-sklep, oszczędzając czas i podnosząc jakość obsługi klienta. Poznaj konkretne rozwiązania.

  13.06.2024 Czytaj więcej

  Ecommerce

  Od odwiedzających do kupujących – optymalizacja konwersji w e-commerce

  Dowiedz się, jak zwiększyć sprzedaż poprzez analizę zachowań użytkowników, optymalizację stron produktowych i całego procesu zakupowego. Zarabiaj więcej.

  11.06.2024 Czytaj więcej